Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Storkair 550


Recommended Posts

Najważniejsze jest dobre ocieplenie rur biegnących przez miejsca gdzie temperatura jest niższa niż w domu oraz tych gdzie jest najwyższa różnica temperatur ( od czerpni do reku i z reku do wyrzutni ). Sam reku też czasem grubością izolacji nie grzeszy.

 

Rury od czerpni do reku i od reku do wyrzutni są tylko w zabudowie gk (w garażu) i jest tam ok 18-19st

Na poddaszu nie są w ogóle izolowane i są to rury flex a nie sztywne spiro. Izolowane są tylko te z łazienek bo chodzi o skropliny - niby...

 

Obecne temp. odczytane to

czerpnia 6st

wyrzut. 9st

wywiew 15st

nawiew 12st

 

czyli rewelacji nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury od czerpni do reku i od reku do wyrzutni są tylko w zabudowie gk (w garażu) i jest tam ok 18-19st

Na poddaszu nie są w ogóle izolowane i są to rury flex a nie sztywne spiro. Izolowane są tylko te z łazienek bo chodzi o skropliny - niby...

 

Obecne temp. odczytane to

czerpnia 6st

wyrzut. 9st

wywiew 15st

nawiew 12st

 

czyli rewelacji nie ma....

Bieda..

A przy np. - 10 będzie jeszcze gorzej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda..

A przy np. - 10 będzie jeszcze gorzej !!

 

A czy to wina izolacji rur? Tj czy te stalowe w garażu czy też na poddaszu flex powinny być zaizolowane?

PS

nie wiem czy przez reku i zimny nawiew czy też może coś innego, ale pompa ciepła zuzywa mi ok 60kWh dziennie przy 3st na zewnątrz..., a dom ma po podłogach 270m2 ale najlepsze izolacje jakie są możliwe wzgl. parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury od czerpni do reku i od reku do wyrzutni są tylko w zabudowie gk (w garażu) i jest tam ok 18-19st

Na poddaszu nie są w ogóle izolowane i są to rury flex a nie sztywne spiro. Izolowane są tylko te z łazienek bo chodzi o skropliny - niby...

 

Obecne temp. odczytane to

czerpnia 6st

wyrzut. 9st

wywiew 15st

nawiew 12st

 

czyli rewelacji nie ma....

 

I nie może być rewelacji przy braku izolacji rur . Kłaniają się lekcje fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rury byłyby prawidłowo ocieplone to temperatura wywiewanego powietrza powinna być tożsama z tą w domu.

 

zgadzam się, myślę, że sytuacja się poprawi jak zacznę grzać na poddaszu, teraz jest 15 st i pewnie dlatego się w podłodze wychładza, w sumie styropian jest tylko po bokach rur, od góry wylewka, po prostu nie mogłem więcej dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś czy nie pomyślałeś wcześniej ile cm izolacji na strychu powinno być aby było dobrze?

 

Jak pewnie większość, nie jestem budowlańcem,

technologicznie pewnie mogłem, dodatkowe szalunki itp itd koszty (projekt nie przewidywał WM w takiej postaci), nad kanałami jest rozłożona podłogówka, która na razie nie działa w tym sezonie. doszedłem do wniosku, że w tym wypadku nie ma sensu dawać więcej styro. Generalnie po po waszych wypowiedziach wiem czego się spodziewać i dlaczego, nadal interesuje mnie temat regulacji strumieni i wpływu tegoż na uzysk ciepła. Jak każdy "świeży" mam mętlik, za dużo zmiennych w nowym domu się pojawia, żeby wszystko dobrze od razu poustawiać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Ostatnio w domu zamontowałem Zehnder- a 550. Miłym zaskoczeniem okazały się filtry, które naciąga się na metalowa ramkę. Do tej pory myślałem, ze przy ich wymianie potrzebny będzie zakup gotowych w ramkach- oczywiście o wiele droższych niż uszytych na miarę:).

 

http://images54.fotosik.pl/739/daf8674d9b9c120agen.jpg

 

http://images51.fotosik.pl/739/096ab10edd5bc240gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam,

W nocy na zewnątrz temp. Spadła do -18oC i rano na wyświetlaczu jednostki pojawił się komunikat AA7. Po rozmowie z instalatorem okazało się, że grzałka nie podołała niskiej temp. Mam ustawioną pracę ręku na pierwszym biegu w godzinach wieczornych i nocnych. Instalator twierdzi, że coś jest nie tak i grzałka powinna dać radę, z reklamacją postanowiliśmy poczekać do następnego razu. Jak myślicie czy coś z tą grzałą faktycznie może być nie tak czy ten typ tak ma i przy prawie -20 porostu się poddaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...