Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja w kotłownii


Recommended Posts

witam,

w domu mam instalacje pod wentylacje mechaniczna

Dokładnie to kanaly elastyczne.

w łazienkach wyciągi w pokojach nawiewy.

Mam pytanie o kotłownie.

Posiadamy piec z zamknietą komorą spalania (kondensat 1funkcyjny)

Z zewnatrz doprowadzone powietrze zetką. W kotłowni jest komin systemowy Sciedel z kanałem wentylacyjnym (kratka went.)

I teraz pytanie - w kotłowni jest zainstalowana pralka, więc będzie wieszane pranie do wyschnięcia.Czy zatem jeden kanał wentylacyjny wystarczy??

Dodam ze w tym pomieszczeniu mamy drzwi ale bez podcięcia wentyalcyjnego.

Obawiam sie ze moze byc problem ze schnieciem, obiegiem powietrza, a w konsekwencji wilgoć i grzyb.

Co radzicie??

 

Zrobić podcięcie wentylacyjne w drzwiach od kotłowni, bo gdzies czytałam ze jednak nie powinno jeżeli w pozostałych pomieszczeniach jest wentylacja mech.

 

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

1. kto ci robił projekt tego "galimatiasu" :confused:

2. po co "zetka", skoro to kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania :confused:

3. po co podcięcie drzwi, skoro to wydzielona kotłownia :confused:

Po to się robi wydzielone kotłownie, aby się maksymalnie zabezpieczyć przed rozszczelnieniem instalacji gazowej.

Ta "zetka" byłaby dobra dla samej pralni, ale nie dla tego kotła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Czy ten "instalator" wiedział, że to będzie kocioł kondensacyjny?

Aby ten kocioł pracował poprawnie, należy poprawnie (są 2 sposoby) dostarczać mu powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz.

Jeśli nie masz już innego pomieszczenia na pralnię, to tę "zetkę" zostaw

(jak wyżej pisałem) jako nawiew powietrza potrzebnego do suszenia prania.

"Kratka" w kotłowni zgodnie z przepisami i tak musi być, ponieważ jest tam instalacja gazowa. W twoim przypadku będzie pełnić podwójną rolę (jako kratka bezpieczeństwa oraz wywiew zawilgoconego powietrza od prania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...