Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile czekałeś na pozwolenie na budowę?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile czekałeś na pozwolenie na budowę?

    • do 1 miesiąca
      19
    • do 2 miesiący
      20
    • do 4 miesięcy
      10
    • do pół roku
      2
    • dłużej niż pół roku
      8


Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o To na prawdę prawda, akm 71? jestem z Gliwic, za jakąś chwilę(ok14 dni)składam o pozwolenie-straszono mnie że 3 miesiące to najmarniej! Czy też masz jakies swoje prywatne kanały(architekt, geodeta) etc?A moze chodziłes się pytać co drugi dzień, czy jest?

 

Tak niestety to prawda, wszystko zależy od urzędnika oraz od rejonu budowy.

Ja bede budować w Ostropie. Wiem ze np. w Żernikach jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę składała wniosek do starostwa w Piasecznie. Do tej pory było miło, choć niełatwo - czas od 40 dni do 3 miesięcy. Niestety od 1 stycznia 2007 roku się pogorszyło. W jednej gminie z powiatu piaseczyńskiego zlikwidowano Wydział Architektury i wszyscy interesanci przeszli do starostwa.

 

Teoretycznie urząd ma 65 dni na wydanie decyzji. Ale łatwo to obejść. Pod byle pretekstem wzywają do uzupełnienia dokumentacji. Inwestor uzupełnia dokumentację, ale czas który upłynął do tej pory zeruje się i zaczynamy liczyć 65 dni od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w Gliwicach! My po około miesiącu od złożenia dokumentacji dostaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania. W międzyczasie były jeszcze perturbacje z pasem drogowym, który jest wspólny dla całej ulicy, a dwóch właścicieli działek mieszka na stałe w Niemczech i nie buduje się. Także do formy nanoszenia zmian adaptacyjnych w projekcie były jakieś drobne uwagi - wyjaśnione przez architekta na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w Gliwicach! My po około miesiącu od złożenia dokumentacji dostaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania. W międzyczasie były jeszcze perturbacje z pasem drogowym, który jest wspólny dla całej ulicy, a dwóch właścicieli działek mieszka na stałe w Niemczech i nie buduje się. Także do formy nanoszenia zmian adaptacyjnych w projekcie były jakieś drobne uwagi - wyjaśnione przez architekta na bieżąco.

 

Kiedy dokładnie dostliście zawiadomienie? ja dostałem w ubiegłym tygodniu także po miesiącu od złożenia wniosku. W jakiej dzielnicy się budujecie lub będziecie się budować?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja czekałem całe dwa miesiące. Starostwo nie wzywało mnie do uzupełniania czegokolwiek. Wydzwaniałem jednak po misieącu i dziecinnie wręcz odsyłano mnie do kolejnych telefonów.

Zasadę mam jednak niezmiennną - ŁAPÓWKI chętnie przyjmę lecz nie daję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę składała wniosek do starostwa w Piasecznie. Do tej pory było miło, choć niełatwo - czas od 40 dni do 3 miesięcy. Niestety od 1 stycznia 2007 roku się pogorszyło. W jednej gminie z powiatu piaseczyńskiego zlikwidowano Wydział Architektury i wszyscy interesanci przeszli do starostwa.

 

Teoretycznie urząd ma 65 dni na wydanie decyzji. Ale łatwo to obejść. Pod byle pretekstem wzywają do uzupełnienia dokumentacji. Inwestor uzupełnia dokumentację, ale czas który upłynął do tej pory zeruje się i zaczynamy liczyć 65 dni od początku.

 

Nie, nic się nie zeruje, tylko czas jaki urząd czeka na dostarczenie dokumentów przez inwestora nie wlicza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...