Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik do central Onyx Frapol


Recommended Posts

To zależy co, kto i jak buduje. Takie sformułowanie nie jest dla mnie logiczne!

To zwykłe dodawanie, Koszt ogrzewania + wentylacja i koszt ogrzewania.

Nie zależy jak kto buduje,

Nawet najgorzej izolowany dom, czyli z katalogu - instalacja niecentralna będzie tańsza a opłaty mniejsze niż, nawet przy węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nawet najgorzej izolowany dom, czyli z katalogu - instalacja niecentralna będzie tańsza a opłaty mniejsze niż, nawet przy węglu.

Chciałem aby Pan Brzęczkowski przekuł tę jedynie słuszna prawdę w czyn. Chciałem aby przerobił mi instalacje tak jak to pięknie opisuje. Niestety przestraszył się konsekwencji. Taki to fachman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem aby Pan Brzęczkowski przekuł tę jedynie słuszna prawdę w czyn. Chciałem aby przerobił mi instalacje tak jak to pięknie opisuje. Niestety przestraszył się konsekwencji. Taki to fachman.

 

Bicie piany i pociskanie pierdół na forum to Panu Tomaszowi wychodzi dobrze, szkoda (a może dobrze, dla nieszczęśników, którzy by na niego trafili) że jako - jak sam się zastrzega - wieloletni praktyk pozostaje w strefie teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie piany i pociskanie pierdół na forum to Panu Tomaszowi wychodzi dobrze, szkoda (a może dobrze, dla nieszczęśników, którzy by na niego trafili) że jako - jak sam się zastrzega - wieloletni praktyk pozostaje w strefie teorii.

Jak pamiętam raz był opisany przypadek jak to jakiś z inwestorów dał się nabrać na jego teorie jedynie słuszne. Sprawa prawie oparła się o sąd. od tego czasu ani jeden inwestor nie dał się nabrać na te jego "wydumki" Albo jeżeli się ktoś dał to ze wstydu nie napisze. Bo już trzeba być naprawdę idiotą aby bezgranicznie dać się jemu nabrać, gdzie inni przytaczając obliczenia i własne obserwacje twierdzą wręcz odwrotnie. Zwróć uwagę, że Brzęczkowski nigdy nie wchodzi w żadną merytoryczną polemikę, odpowiadając na pytania nie odpowiada a jedynie kluczy jak by tu nie odpowiedzieć konkretnie. Jego teksty są zawsze takie same od lat.

Nawet jego "przydupasy" na innym forum nie przyznają mu racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś zdjęcie klapy bypassu w Onyx Dream 400? najlepiej w pozycji otwartej i zamkniętej. gdzie tego szukać? mam wrażenie (po odczycie temperatur na sterowniku), że coś nie działa. włączyłem bypass i nie widać zmian na sterowniku. obecnie nie ma mnie na miejscu, ale chciałbym być dobrze przygotowany po powrocie na miejsce. zdarzyło się wam, że bypass nie działa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ma ktoś zdjęcie klapy bypassu w Onyx Dream 400? najlepiej w pozycji otwartej i zamkniętej. gdzie tego szukać? mam wrażenie (po odczycie temperatur na sterowniku), że coś nie działa. włączyłem bypass i nie widać zmian na sterowniku. obecnie nie ma mnie na miejscu, ale chciałbym być dobrze przygotowany po powrocie na miejsce. zdarzyło się wam, że bypass nie działa?

 

Kolego, rozgryzleś temat baypassu? Ja mam Onyx Classic 550 i też widzę że temp nie zmieniają się dla żadnej z opcji (Zawsze otwarty, Zawsze zamknięty, Automatyczny).

A może Pan z Frapola się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi mój problem to zawieszający się sterownik. Praktycznie co dotknę panelu to pojawia się jasny ekran lub czarny z napisem Tryb automatyczny. Nie ma żadnych ikon i po takim zwisie panel nie reaguje na dotyk, ale reku działa normalnie. Wyłączenie i ponowne włączenie pomaga. Po takim resecie reku jest albo wyłączony (czerwony przycisk na panelu widoczny) i mozna go włączyć albo od razu jest włączony z tym że przez jakiś czas pokazuje temp 0 stopni.

Pomoże ktoś? Może Pan a Frapola?

P.S. Reku uzywam od okolo 3-4 m ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozgryzleś temat baypassu? Ja mam Onyx Classic 550 i też widzę że temp nie zmieniają się dla żadnej z opcji (Zawsze otwarty, Zawsze zamknięty, Automatyczny).

A może Pan z Frapola się wypowie?

 

jeszcze nie, wracam w weekend na miejsce, to się temu dokładniej przyjrzę. jak nic nie znajdę to zadzwonię do instalatora, może on coś stwierdzi. przetwornikom temperatury do końca nie ufam, bo był już tutaj przypadek, że pokazywały kompletną bzdurę. chciałbym zobaczyć ten bypass na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem bypass i nie widać zmian na sterowniku. obecnie nie ma mnie na miejscu, ale chciałbym być dobrze przygotowany po powrocie na miejsce. zdarzyło się wam, że bypass nie działa?

Bypass jest na siłowniku belimo, podobno nie ma z nimi żadnych problemów techniczno-ekploatacyjnych - również się z żadnymi problemami nie spotkałem.

Może kłopot leży w automatyce albo czujniku temperatury?

Czy bypass w ogóle się zamyka/otwiera?

 

Szukaj w pierwszej kolejności rozwiązania u źródła, czyli w serwisie Frapola... Zadzwoń i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukaj w pierwszej kolejności rozwiązania u źródła, czyli w serwisie Frapola... Zadzwoń i zapytaj.

 

Zgadzam się. Tak też zrobiłem dzisiaj rano. Gość we Frapolu powiedział, że mieli partię sterowników ze zbyt małą pamięcią i że bezpłatnie wymienią mi go na nowy. Mają mi go przysłać wkrótce. Co do bypassu to ekipa serwisowa ma do mnie zajrzeć bo chyba coś jest nie tak.

Muszę przyznać, że na razie podejście na medal - zobaczymy jak temat zostanie dokończony.

 

Poniżej zdjęcia zawieszonego sterownika

 

20150607_180655_resized.jpg 20150608_071852_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie identyczna sytuacja. Tak samo poznikały wszystkie ikonki. Włączę rekuperator wszystko w porządku, pochodzi jakieś 20 sekund i znikają ikony. Jutro czeka mnie telefon do serwisu.

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=319982&d=1433797199

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=319983&d=1433797200

IMG_20150608_222445.jpg

IMG_20150608_222508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie, wracam w weekend na miejsce, to się temu dokładniej przyjrzę. jak nic nie znajdę to zadzwonię do instalatora, może on coś stwierdzi. przetwornikom temperatury do końca nie ufam, bo był już tutaj przypadek, że pokazywały kompletną bzdurę. chciałbym zobaczyć ten bypass na własne oczy.

 

Patrzyłeś w ten baypass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy sterownik z Frapolu. Problem zawieszania się już zalatwiony. Zostal jeszcze problem baypassu i staje się coraz bardziej uciążliwy. Ma podjechać serwis, mam nadzieję że niedługo

 

Był dzisiaj serwisant z Frapolu. Okazało się, że na płycie podczas montażu w fabryce ktoś wpiął czujnik temperatury nawiewu w gniazdo przeznaczone dla czujnika temperatury wywiewu i na odwrót. Tak też właściwie podejrzewałem od jakiegoś czasu bo wskazanie temperatur było mało logiczne. I sterowanie baypassem też mogło przez to fiksować.

Generalnie wszystko załatwione, muszę pochwalić Frapol za serwis i podejście do tematu - i to jest najważnieszje, bo wpadeczki zdarzają się wszędzie.

 

@imrahil, sprawdzaj temperatury na maksymalnym wydatku rekuperatora i niech popracuje chociaż pół godziny na max. zanim zaczniesz odczyt. Na małych wydatkach ciężko wyłapać różnicę.

W razie czego zmiana czujników to przepięcie dwóch kostek na płycie, także żadna filozofia,

 

W przyszłym tygodniu uruchomię GWC to powinno się zrobić chłodniej i przyjemniej w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację. wczoraj zaglądałem do środka, ale od strony filtrów nie widzę bajpasu. spróbuję zobaczyć temperatury po dłuższym działaniu, tak jak piszesz. jak nie pomoże, to telefon do serwisu.

 

W moim Classicu baypass jest widoczny po wyjęciu wymiennika. Sprawdź na dużych obrotach czy temp. nawiewu sie zmienia po włączeniu i wyłączeniu baypassu. Tylko poczekaj jakieś 10 minut po każdej zmianie statusu baypassu. Najlepiej sprawdzaj jak będzie trochę chłodniej na zewnątrz (nie w upał). Jak masz pomieszane czujniki jak u mnie to będzie sie zmieniac temp usuwana zamiast nawiewanej. Zmiana jest rzędu 1 stopień (po tak krótkim czasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Zauważyłem u siebie taką dziwną jak dla mnie rzecz.

Bypass ustawiony na auto lub on - nie ma znaczenia.

Temperatura comfortu ustawiona na minimum (18st.) a mimo to odczyty pokazują:

Temp. powietrza z czerpni 20 st. - temp. powietrza nawiewanego 24 st.

Dlaczego rekuperator nie puszcza całego powietrza z czerpni?

 

Dziś sprawdze temperatuty przy włączonym i wyłączony bypasie.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie taką dziwną jak dla mnie rzecz.

Bypass ustawiony na auto lub on - nie ma znaczenia.

Temperatura comfortu ustawiona na minimum (18st.) a mimo to odczyty pokazują:

Temp. powietrza z czerpni 20 st. - temp. powietrza nawiewanego 24 st.

Dlaczego rekuperator nie puszcza całego powietrza z czerpni?

 

Dziś sprawdze temperatuty przy włączonym i wyłączony bypasie.

 

U mnie podobnie. Myślę ze to przez wysoką temp otoczenia rekuperatora (strych). A jaka temp wywiewanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...