Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz skandynawski Z10


Recommended Posts

Klasyka, nie martw się, chyba większość tak ma. Co do strachu przed tym czy się znudzi to to jakąś makabryczne plaga jest. Kup od razu takie najnudniejsze. Nie znudza Ci się bo będziesz nimi znudzona od samego początku. Masz jedno życie i bierz co dla Ciebie najpiękniejsze i co Cię uszczęśliwić. Za kilka lat i tak pewnie remont będziesz robić to zmienisz na co innego. Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A więc stało się , szachownica ponownie zamówiona do tego mugaty :wiggle: No to kuchnie mam załatwioną , łazienki też :wiggle: Teraz szukam starej cegły dostałam próbki z elkamino i kurcze nie jestem przekonana :rolleyes: Zamówiłam próbki starej cegły i jakaś taka na maksa czerwona i równa za bardzo - całkiem nie jak prawdziwa stara cegła ... Albo kupie starą cegłę na allegro i pobawię się z mężem w jej cięcie albo już sama nie wiem :confused:

Najbardziej podoba mi się cegłą ręcznie formowana z inne meble ale te ceny :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się , szachownica ponownie zamówiona do tego mugaty :wiggle: No to kuchnie mam załatwioną , łazienki też :wiggle: Teraz szukam starej cegły dostałam próbki z elkamino i kurcze nie jestem przekonana :rolleyes: Zamówiłam próbki starej cegły i jakaś taka na maksa czerwona i równa za bardzo - całkiem nie jak prawdziwa stara cegła ... Albo kupie starą cegłę na allegro i pobawię się z mężem w jej cięcie albo już sama nie wiem :confused:

Najbardziej podoba mi się cegłą ręcznie formowana z inne meble ale te ceny :bash:

Też zamówiłam próbki i mam dokładnie ten sam dylemat :confused:

A czas nagli. U nas będzie stosunkowo mało tej cegły i chyba zdecyduję się na starą cegłę czerwoną.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida będziesz kładła jednak elkamino ?? Wczoraj przeleciałam cały wątek o cegłach na muratorze i powiem że na zdjęciach realizacji ta cegłą wygląda całkiem fajnie natomiast próbki mnie rozczarowały .. My mamy jeszcze trochę czasu myślę że będzie nam potrzebna dopiero na za jakieś 1,5 ms jeśli nie później - to może u Ciebie już będzie co ?? Pochwalisz się fotami ?? Ja będę dawała na pewno do kuchni i do salonu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kejsii

Odnośnie kuchni - układ w "U" czyli ten drugi jest lepszy i praktyczny, wszystko w zasięgu.

Szachownice uwielbiam, mam w kuchni, holu i wiatrołapie, co prawda nie do końca położona tak jak chciałam, ale nadal mi sie nie znudziła, dziś wybrałabym tylko inne płytki. Połączenie paneli czy desek z szachownica super zgra, zobaczysz. Do tego białe klasyczne drzwi i listwy i będzie cudnie.

Mugaty mam w łazience i w toalecie, całe szczęście ze nie dałam ich pod prysznicem, choć nadal sie mi podobają, to czyszczenie takiej ilości fug skutecznie mnie z nich wyleczyło ;) i w górnej łazience dałam duże gładkie płytki.

Cegła we wnętrzach zupełnie mi sie nie podoba, w żadnej postaci, wiec sie nie wypowiem,

poza tym zapowiada sie ciekawie to będę zaglądać :)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejsi to Twój taras?? :jawdrop: Że o juz ten tego taaaak wygląda??? :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o cegłę, to szukałam, oglądałam , porównywałam i tak w kółko :lol2: W końcu długo dumałam, czy brać skalną czy naturalną.....?

Ale ponieważ podobno zazwyczaj pierwszy wybór jest najtrafniejszy, ostatecznie zdecydowałam się na naturalną :yes: UFF!!! Jutro albo w poniedziałek zamówię :)

Choć z drugiej strony nie wiem po co tyle zachodu, bo u mnie tylko komin nią wyłożony będzie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak nasz tarasik gotowy ;) no prawie bo jeszcze trzeba mu wykończyć podłogę - płytki albo drewno jeszcze nie wiem - ale skłaniam się ku płytkom bo łatwiejsze w utrzymaniu czystości :) a z naszym psiurem łatwo nie mamy i wnosić będzie zapewne strasznie :mad:

 

Co do cegły to my chyba jednak też będziemy zamawiać tą naturalną z Elkamino :) jak by nie patrzeć cena najbardziej przyzwoita , w weekend przejechaliśmy się jeszcze raz kuknąć na cegły nellisen - jak nam pan obliczył cenę - już wiemy że nie chcemy :p w sumie wcale nie taka ładna ta ich cegła :lol2::lol2: Wychodziło grubo 200zł za metr :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

hej kejsii ,

przyszła kolejna zwolenniczka szachownicy, jestem zdania, że jak raz się spodoba, to ta miłość trzyma do końca :lol:

a tak na marginesie jestem też ciekawa vesi jakie płytki teraz byś położyła ?

 

szykują się ładne ciepłe wnętrza :) będę zaglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, balustrada na tarasie absolutnie cudna i taka hamerykańska - mój ulubiony styl :p

 

Kjuta,

teraz bym poszukała jakichkolwiek płytek czarnych i białych byle były w wykończeniu lappato/pólpoler, albo terakote, na tym gresie co mam teraz wszystkie plamy widać i co gorsze nie da sie tego zmyc zwykłymi środkami do podłog, masakra :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPIĘKNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! taras cudo!!!!!!!!!!!!

 

 

bardzo w moim stylu domek sie szykuje.

 

Twoja wersja kuchni bardziej mi sie podoba, lekka jest. Jak będziesz mieć mało miejsca to przecież masz spiżarkę. i wyspę zrób tak jak na projekcie koniecznie. stół chyba obok zaraz w jadalni będzie. Też mam zlew ikea - jest super, chociaż lubi się przebarwiać, muszę go od czasu do czasu myć cifem do białego.

 

U mnie wszedzie panele - QS - 9 mm i podłogówka z pompą ciepła. Daje radę, jest cieplutko. Panele po prostu dłużej się nagrzewają, U mnie są nawet w wiatrołapie :D tylko w łazienkach nie ma :p chociaż też planowałam dać te specjalne łazienkowe :lol2: szachownica i oktagony wygrały

 

Szachownice mam 33x33 - terakota z opoczna za 40 zł :D jestem w niej zakochana !!!! jest przeboska. Na pewno ci się nie znudzi. To klasyka ponadczasowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Weszłam na Twój wątek i co ja pacze??? No pacze i oczom nie wierzę, bo inspiracje i upodobania mamy bardzo ale to bardzo podobne :) Ja raczej nazywam je angielskimi lub prowansalskimi ;)

Znasz może gazety 25 Beautiful Homes, Country Homes&Interiors, The English Home? To tylko niektóre tytuły, które oglądam z zapartym tchem i z nich mam najwięcej inspiracji.

 

Kejsii, możesz pokazać swoje okna? Ja zachorowałam na szprosy do swojego domu, ciekawa jestem na jakie Ty się zdecydowałaś :)

country homes interiors_08_2014_1.jpg

beautiful kitchens baths_summer 2013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...