Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Techsterownik ST-480


weslee

Recommended Posts

Witam, buszując na różnych forach nie mogłem trafić na informacje na temat regulatora kotła firmy Tech model ST-480 - takich praktycznych a nie z ulotki.

Najwięcej informacji pochodzi od producenta, który dodatkowo zachwala, że jest to jeden ze sterowników najczęściej instalowanych w kotłach polskich producentów.... :)

Obecnie mój sterownik z kotła re-co dożywa swych dni (7 lat w h.....m miejscu zainstalowany), dlatego rozglądam się za czymś praktycznym i z możliwością ewentualnej rozbudowy (siłowniki itp.). Nie powiem, że dostęp do funkcji sterownika przez net jest mile widziany.

Ufając producentowi mam nadzieję, że rzesza użytkowników tego sterownika opisze swoje za i przeciw po jakimś tam okresie jego użytkowania.

Pozdrawiam

wes

st-480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dostępem to sobie za wiele nie obiecuj. poczytaj co przez internet możesz zrobic w tym sterze a czego nie

za mniejszą kase kupisz inne urządzenia-przejżyj watek "rynkowy przeglad sterowników" kolegi Jarecki79. tam znajdziesz kilka w lepszej cenie oferujace więcej w wersji podstawowej i podobne możliwości rozbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki timon120777 za odpowiedź. Znam wątek kolegi Jarecki79 ale nawet i tam nie ma informacji na temat przedmiotowego sterownika a nawet gdy się pojawi to będą podane tylko suche fakty z ulotek reklamowych. Dlatego w dalszym ciągu czekam i zachęcam użytkowników ST-480 do podzielenia się swoimi wrażeniami z praktycznego użytkowania tego steru.

I mam nadzieję, że takie osoby się znajdą.

Edytowane przez weslee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE STEROWNIKI W POLSCE - hasło z głównej strony firmy a w wątku cisza jak makiem zasiał, a chciałem tylko zapoznać się z opiniami użytkowników tych sterowników. Niestety nie stać mnie na wyłożenie ponad kafla, po to tylko, aby zweryfikować hasła z ulotek z rzeczywistością.

Swoją drogą fajnie byłoby mieć możliwość przetestowania oferowanych sterowników na swoich kotłach nawet odpłatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weslee

to są najczęściej wybierane sterowniki- przez producentów kotłów. jednak myślę że się mocno nie pomylę jeśli napiszę że 90% z nich to modele dwustanowe najtańsze z możliwych. pozostałe to sterowniki z PID a te nanowsze z dotykowymi wyświetlaczami to pewnie poniżej 1% a jeszcze mniej osób wzbogaca instalację o możliwości internetowe czy GSM zapewne ze względu na konieczność dokupienia modułów. w innych sterach kontrola internetowa i to pełna a nie tylko podgląd są za free lub w postaci abonamentu. daje jednak większe pole manewru.

moim skromnym zdaniem same algorytmy w modelach z PID w tych sterach są całkiem dobre natomiast wodotryski wymagają kosztów i często nie spełniają oczekiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, każda opinia na wagę złota tym bardziej, że użytkowników tego sterownika jak na lekarstwo... a swoją drogą piszesz, że najczęściej przez producentów kotłów ?! to co oni z tymi sterownikami robią ? naprawdę jestem zdziwiony sytuacją tak skromnego odzewu.

No nic, będę cyklicznie tu zaglądał :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tekst dotyczy wszystkich modeli a nie tego jednego - defro, krzaczek, zębiec i jeszcze paru innych bazuje na techu ale większość z nich ma wsadzone modele st37 lub st 48 w różnych konfiguracjach. modeli z PID jest mniej a tych najnowszych na lekarstwo. jakbym brał z kotłem to jeszcze moze bym się zdecydował ale kupowanie samego stera za tysiaka i do niego jeszcze moduły to przesada moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witaj Weslee napisz proszę czym dokładnie ma sterować sterownik (ile pomp, ile zaworów, jaki model wentylatora i jaki regulator pokojowy - dwustanowy czy z komunikacją) chętnie doradzę odpowiedni model sterownika, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Edytowane przez TechSterowniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 years później...

Witam

Wymieniałem właśnie piec z miałowca na piec z podajnikiem.

Piec robił Producent Kotłów z Grudziądza Marek Szymański co do pieca i podajnika nie mam zastrzeżeń, ale termin to osobna kwestia, czekałem o 3 tygodnie dłużej.

Piec jest na eko groszek, miał, palet i drzewo, Sterownik - Tech 480zPid, Regulator Pokojowy ST 281c, Siłownik zaworu mieszającego STZ-120,

Czujnik temperatury zewnętrznej ST-291.chce do tego dokupić Moduł Ethernet ST-505.

Największa różnica w działaniu i spalaniu nastąpiła po zakupieniu i montażu Regulatora Pokojowego ST 281c.Mam go od 01 listopada i zużycie eko groszku spadło o około 80%. Piec chodzi w ustawieniu na pompy równolegle i praktycznie chodzi non stop z trybie nadzoru. Mam dwie a właściwie półtorej instalacji po poprzednim piecu miałowym i najbliższy grzejnik jest podłączony przez poprzednie rozgałęzienie co było grawitacyjne. Nie wiem czemu ale czasem grzejnik jest letni pomimo trybu nadzoru i wyłączonych pomp. Temperatura jest ustawiona 23 a w mieszkaniu na okrętkę jest praktycznie powyżej 26.

Nie wiem jak będzie dalej ale na razie rewelacja od 4 dni ustawiłem go na tych parametrach 70 tem CO a 60 tem CWU i zurzycie praktycznie zerowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...