Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kanały pe flex z ttplast


Recommended Posts

Proszę o małą pomoc dotycząca kanałów z ttplast.

Wiadomo, że terrmokontrol bierze kanały od w/w producenta, więc postanowiłem trochę zaoszczędzić i zakupić je bezpośrednio od producenta.

Zrobię to za pomocą zaprzyjaźnionej hurtowni elektroinstalacyjnej, która bierze różne kanały od ttplasta a dla mnie może specjalnie sprowadzić te od wentylacji.

I tutaj pojawia się moje pytanie? Czy te oferowane na stronie producenta ttplasta http://www.ttplast.com/pl/kanal-wentylacyjny-z-powloka-antybakteryjna-vento#ttp

http://www.ttplast.com/pl/kanal-wentylacyjny-z-powloka-antybakteryjna-uniepalniony-vento-u#ttp

 

różnią się czymś od tych oferowanych na stromie termokontrolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym ta niby antybakteryjność polega?

Może Pan bliżej przedstawić ten mechanizm?

 

Nie rozwijają się na takim podłożu "różności". Są np dezodoranty ze srebrem. A w praktyce, Do różnych kanałów wlałem deszczówkę, zatkałem i zostawiłem na kilkanaście dni. Z tego ze srebrem i z folią D2P wylałem to co wlałem, w zwykłym kanale śmierdziało.

W wentylacji wywiewno nawiewnej nie jest warstwa antybakteryjna teoretycznie potrzebna, jak przy klimatyzacji, bo w nawiewie nie ma wilgoci... ale różnica w cenie jest niewielka, więc spodziewam się, że kanały ze srebrem i z folią wyprą te higieniczne.

Jest to oczywiście ujęte w atestach PZH, których należy żądać ! atest kanały.jpg Jeżeli już decydujemy się na kanały PE z warstwą antybakteryjną, to warto, by główne kanały też takie były.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwijają się na takim podłożu "różności".

Nie zrozumiał mnie Pan. Ja pytałem jaki jest mechanizm tej bariery antybaktryjności. Czy potrafi go Pan tu przedstawić? To, ze jest napisane, że rura zawiera srebro, czy jego związki to wcale nie znaczy, że będzie działanie bakteriobójcze. Wiąże się to z ilością tych środków. A może wie Pan jaki jest tam związek srebra i w jakiej ilości?

Są np dezodoranty ze srebrem..

Pan wierzy w ich zbawienne działanie ze względu na śladowe ilości srebra?

A w praktyce, Do różnych kanałów wlałem deszczówkę, zatkałem i zostawiłem na kilkanaście dni. Z tego ze srebrem i z folią D2P wylałem to co wlałem, w zwykłym kanale śmierdziało..

A z tego ze srebrem nie śmierdziało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej pytanie na forum medyczne.

Chyba nie wątpisz w działanie bakteriobójcze srebra?

Za wikipedią: "Metaliczne srebro (podobnie jak metaliczna miedź) wykazuje silne właściwości antybakteryjne[15]. Właściwości lecznicze opisywał Hipokrates, a Fenicjanie przechowywali wodę, wino i ocet w naczyniach wykonanych ze srebra."

Tutaj jest opisany mechanizm:

http://www.nano-biotech.pl/mechanizm_niszczenia_bakterii.php

Na tej samej stronie przykłady:

http://www.nano-biotech.pl/wyniki-badan-i-eksperymentow.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej pytanie na forum medyczne.
Ale ten termin pojawił się tu a nie na forum medycznym.

Chyba nie wątpisz w działanie bakteriobójcze srebra?

Nie, nie wątpię. Natomiast budzi moje wątpliwości działanie bakteriobójcze w rurze, gdzie ilości "srebra są mniej niż śladowe i jeszcze w przepływającym powietrzu niosącym z sobą te bakterie z prędkością paru metrów na sekundę. W podanych jakże wymownych przykładach namnażanie bakterii następuje licząc w dziesiątkach dni a nie w przeciągu sekund.

Coś mi się widzi, ze to srebro w tych rurach to tylko tani chwyt reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W atestach Termokontrolu są wyniki badań wzrostu kolonii bakterii na różnych podłożach. Na kanałach z mikroskopijnym dodatkiem srebra bakterie zdychają bardzo szybko, na zwykłych zdecydowanie dłużej żyją. Chyba można je ściągnąć z netu, sam dostałem mailem od producenta przy montażu wentylacji w gabinecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...