Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja a awaryjne kanały wentylacji grawitacyjnej


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
Gazu w kuchni nie będzie. A na zwykły okap z wyrzutem na zewnątrz zdecydowałem się po doświadczeniach znajomych gdzie okap z filtrem węglowym nie zdaje egzaminu, po prostu śmierdzi w domu.

Ja mam okap o wydajności 700 m3h, uchylam okno na czas jego pracy

- a i tak "śmierdzi" :(

Uważam, że to tylko z powodu zachcianki mojej małżonki, aby kuchnia była bez drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj styroduru (xps 2 cm) i oklej go jakąś folią i masz prawie 100% szczelności. Co do okapu to radzę zastosować taki z filtrem przy WM bo szkoda ciapła wypuszczanego w komin a tak jak pisał JTD przy smażeniu ryb śmierdzieć i tak będzie w całej chacie. A w ogóle jak jeszcze możesz to sobie odpuść kominy WG bo szkoda kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Najlepiej zatynkuj je dokładnie i zapomnij o sprawie. Od góry wcisnąć styropian i zapiankować.

Sam mam najtańszą centralę na rynku która chodzi 24/h/7/365 od jakichś 7 lat, nawet na wakacje ani do wymiany filtrów jej nie wyłączam, lato zima jesień non- stop i jeszcze nigdy mi nie nawaliła nawet na minutę.

 

Jako instalator mam podobne statystyki, na setkę zainstalowanych central raz u jednego klienta na niecałe dwa dni padła centrala, bo spalił się bezpiecznik od uderzenia pioruna. Po wymianie bezpiecznika pracuje dalej.

Nie ma najmniejszej potrzeby robienia żadnych dodatkowych WG, kratek itp, zawsze będzie jakieś lewe powietrze krążyć, a i robaki będą stamtąd włazić do chaty.

Jeszcze raz : Zamurować i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana_Dzięki wielkie za rade. W sumie tak, masz rację. Kratki są od boku, czyli zdjąć je, wsadzić dopasowany korek ze styropianu, zapiankować po bokach i zakryć kratką zamykaną, tak?? To samą zrobić w pomieszczeniach, tak??

klaudiusz_x Mógłbyś kolego rozwinąć swą wypowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...