Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym zapytać, jaka wychodzi Wam sprawność / temperatury wywiew/nawiew w okresie przejściowym, tj. jak na dworze jest 5-10-15 st.? Zastanawiam się, czy nie mam za chłodnego tego powietrza nawiewanego (ok. 18-19 st) przy 21,5 st. w domu.

 

Jedno zdjęcie jest więcej warte niż tysiąc słów...

IMG_20170926_204941.jpg

16,7* temperatura z GWC...

22,5 temperatura powietrza na głównym kanale wyciągowym...

22,2* temperatura powietrza nawiewanego na głównym kanale nawiewowego...

Rekuperator tymi ręcami z poliwęglanu komorowego...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie wilgotność w domu?? u mnie było ok 55% po opadach dobił do 62% po dobie spadło do 60%. To normalne warunki o tej porze roku przy rekuperacji??

 

U mnie podobnie. Dziś w salonie 61. Jak się poprawi pogoda zobaczymy ile wyjdzie. Latem nie było mniej jak 50. W deszczowej pogodzie ok 65%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie wiem. Jak się domyślam, muszę wezwać instalatora, żeby to sprawdzić. Przy niezrównoważonym może ciągnąć lewe powietrze tak?

Jeżeli wywiew będzie większy od nawiewu lub odwrotnie, to w zależności od metody obliczeń lub pomiaru wyliczona/wyświetlana sprawność będzie znacznie różna od rzeczywistej. Przechwałki o wysokich sprawnościach, z zamieszczonymi zdjęciami na forum są niewiele warte bez informacji o zrównoważeniu nawiewu i wywiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wrzucę dzisiaj rano robione Na zewnątrz 12*C

Obudowa samoróbka wymiennik RS 160/400

[ATTACH=CONFIG]397568[/ATTACH]

 

Jednak na najdalszym anomestacie 21,5 :(

 

Ja zapytam z kolei jak wprowadzałeś czujniki do kanałów? Zamówiłem już termometry z kablem i chciałbym jakoś kontrolować temperatury (a może mój reku ma czujniki, tylko trzeba się dostać do tych ukrytych ustawień :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym się poradzić jak zrownowazyc nawiew i wyciąg, bo wydaje mi się, że mój odzysk nie jest odpowiedni.

Zmierzone przed chwilą:

Wywiew:22

Nawiew:17

Czerpnia:13

Wyrzutnia:19

 

Próbowałem regulować mocą wentylatorów, ale narazie bez efektu.

Instalacja zrobiona na rurach flex75, co do instalacji akurat jestem pewny bo to znajoma firma wykonywała.

Czy jakoś na anemostatach można to wyregulować?

Jakie wartości przeplywu powietrza ewentualnie na nich powinny byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym się poradzić jak zrownowazyc nawiew i wyciąg, bo wydaje mi się, że mój odzysk nie jest odpowiedni.

Zmierzone przed chwilą:

Wywiew:22

Nawiew:17

Czerpnia:13

Wyrzutnia:19

 

Próbowałem regulować mocą wentylatorów, ale narazie bez efektu.

Instalacja zrobiona na rurach flex75, co do instalacji akurat jestem pewny bo to znajoma firma wykonywała.

Czy jakoś na anemostatach można to wyregulować?

Jakie wartości przeplywu powietrza ewentualnie na nich powinny byc?

 

wygląda jakbyś miał za mocny wyciąg - przymknij anemostaty wywiewne. gdzie masz je w ogóle umieszczone?

 

ewentualnie otwórz mocniej nawiewne i zobacz czy coś się zrównoważyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...