Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

Pyłków kwiatowych...

...objawy pojawiają się....

...później...

Weźcie tego moderowano uspokójcie, bo odleciał razem z tymi pyłkami, hehe, kwiatowymi dalleeeko stąd...

No taki pocieszny człowieczek, kłamczuszek :p

 

Jakie to zalosne bzdurki...

 

Jestem uczulony od 25lat na pylki kilku drzew, alergolog zalecił, abym przez feralny miesiac pylenia, jak tylko sie da ograniczal kontalt z nimi.

Ja sam w domu z WM czuje sie duzo lepiej, niz w domu wietrzonym tradycyjnie, a ten zalosny dyletant bedzie twierdził, ze przefiltrowane powietrze działa na moją niekorzyśc.

 

Bo tak mowi jego "chlopski rozum" :)

To jest dołujace w tym forum, ze w calkiem pozytecznym temacie pojawia sie matolek, robi off-top i prezentuje swoje z palca wyssane teorie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czujka jest na cienki przewodzie, przewiesiłem ją przez kanał i nałożyłem przewód wentylacyjny. Jest czujka mniej więcej na środku kanału. Nie chciełem wiercić.

 

Tylko ja mam wszystko już spięte "do kupy" i nie uśmiecha mi się rozbierać tych kanałów. Zastanawiam się, czy nie dać gdzieś w okolicach filtrów. Ale to tylko dwa czujniki. Aeris ma wszystkie dobiegi zrobione chyba z jakiegoś odlewu stryropianu czy tak innej izolacji. Tylko jak przewiercę i będą problemy z reku, to może być znowu problem z ewentualną reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Rekuperator Thesla przy 10 stopniach na zawnątrz i 21 wewnątrz i wymianie około 120m3/h uzyskuje temperaturę nawiewu 18,8 stopnia C.

Czy to dużo czy mało? Przy niższych temperaturach (koło 6 stopni) zaobserwowałem nawiew koło 16 stopnie. Moim zdaniem trochę lipa.

 

Jak zrównoważyłeś przepływ? Nie ma podciśnienia w budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Podciśnienie poprawia odczyt sprawności. Większy wywiew lepiej ogrzewa nawiew i wszyscy są zadowolenie. :)

Nie koniecznie. Ci co mają choć trochę "dziurawy" dom będą narzekać że im uszy marzną. I to jest właśnie jedna z takich dziwnych spraw że jak nie kijem go to pałą. Dla reku lepiej jak jest podciśnienie ale dla domu lepiej jak jest nadciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepsze nadcisnienie ?

 

Przecież wtedy cieple, wilgotne powietrze uchodzi przez ewentualne nieszczelnosci, ochladza sie, para wodna kondensuje...

Zgadzam się ze stwierdzeniem iż najlepszym rozwiązaniem jest zrównoważenie. Natomiast z dwojga złego wolę nadciśnienie. Wolę aby ewentualnie lekko ciepło uciekało niż miało by mi pizgać zimnym. Choć z uwagi na konstrukcje okien czy drzwi (tutaj zależy jak zamontowane) mało prawdopodobna jest ucieczka ciepła w przypadku nadciśnienia z uwagi jakby dodatkowy docisk okien do ramy. W przypadku podciśnienia mamy sytuację odwrotną - okna są odciągane od ramy co sprzyja "pizganiu" przez nie każdą najmniejszą szparką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz.

Musisz poczekac na absolutnie bezwietrzny dzień, pootwierac wszystkie drzwi wewnetrzne (dobrze, jakby nikogo nie bylo w domu).

Drzwi wejściowe zaklejasz szczelnie (po ościeżnicach i po progu) za pomocą cienkiej folii malarskiej.

Folia powinna miec maly luz, aby mogła się wybrzuszać do wewnątrz i na zewnatrz.

 

Jaka wlaczysz reku, to folia wybrzuszajac sie, pokaze, czy masz nadciśnienie, czy podciśnienie.

Musisz tak wyregulowac obroty wentylatorow, zeby zwisala, wybrzuszajac sie w żadną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...