Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

Mozesz.

Musisz poczekac na absolutnie bezwietrzny dzień, pootwierac wszystkie drzwi wewnetrzne (dobrze, jakby nikogo nie bylo w domu).

Drzwi wejściowe zaklejasz szczelnie (po ościeżnicach i po progu) za pomocą cienkiej folii malarskiej.

Folia powinna miec maly luz, aby mogła się wybrzuszać do wewnątrz i na zewnatrz.

 

Jaka wlaczysz reku, to folia wybrzuszajac sie, pokaze, czy masz nadciśnienie, czy podciśnienie.

Musisz tak wyregulowac obroty wentylatorow, zeby zwisala, wybrzuszajac sie w żadną stronę.

 

A przy jakiej temperaturze zewnętrznej i jakiej pokojowej...??

Aby ten sposób jako tako zdał egzamin musisz mieć zbliżone obydwie temperatury...

Inna sprawa że zupełnie inaczej jest w domu piętrowym a zupełnie inaczej w parterowym...

 

Takim sposób jest nic nie warty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja robiłem latem, wieczorem i było po 23C na zewnątrz i na wewnątrz.

Oczywiście na świeżych filtrach.

 

Widziałem na folii różnicę przy przestawianiu wydajności na wentylatorach, więc uważam, że lepiej tak, niż dzwonić po pana z balometrem, co bierze 30zł od punktu.

Mam parterówkę, a jaka byłaby różnica przy poddaszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Misterhajt

Głupoty gadasz. Mam alergię i mój dom to najlepsze miejsce latem. Zimą też filtry wyłapią większość pyłów z kominów Za dzieciaka nie mieszkałem w sterylnych warunkach i tą alergię jakoś dostałem więc nie rozumiem twojej filozof

Czego nie rozumiesz?

Masz nadzieję, że sterylne warunki w domu, pozwola Ci się pozbyć alergii?

Wręcz przeciwnie!

 

A przy jakiej temperaturze zewnętrznej i jakiej pokojowej...??

Aby ten sposób jako tako zdał egzamin musisz mieć zbliżone obydwie temperatury...

Inna sprawa że zupełnie inaczej jest w domu piętrowym a zupełnie inaczej w parterowym...

 

Taki sposób jest nic nie warty ...

 

Cicho bądź!

 

Jakie to zalosne bzdurki...

 

Jestem uczulony od 25lat na pylki kilku drzew, alergolog zalecił, abym przez feralny miesiac pylenia, jak tylko sie da ograniczal kontalt z nimi.

Nie wychodź z domu, weź urlop.

Alerg...agler.., alerogolog tak polecił?

Zmień lekarza, wyjdź do ludzi, i się nie duś w tym sterylnie czystym domu.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wychodź z domu, weź urlop.

Alerg...agler.., alerogolog tak polecił?

Zmień lekarza, wyjdź do ludzi, i się nie duś w tym sterylnie czystym domu.

 

Dyletancie....

 

Pracuje i wychodze normalnie.

Kiedys juz z domu wychodzilem z zalzawionymi, piekacymi oczami i katarem, teraz po wyjsciu mam godzine spokoju, a kiedy objawy nadchodza, sa lagodniejsze.

Ale oczywiscie Ty, ignorancie, znasz sie na przebiegu i leczeniu alergii lepiej, niz specjalista... :lol:

 

Moj dom nie jest sterylnie czysty, gdyz filtry F5, jakich uzywam latem tego nie zapewniaja.

 

I nie offtopuj, tylko spróbuj przeczytac ze zrozumieniem temat watku

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz?

Masz nadzieję, że sterylne warunki w domu, pozwola Ci się pozbyć alergii?

Wręcz przeciwnie!

 

 

 

Cicho bądź!

 

 

Nie wychodź z domu, weź urlop.

Alerg...agler.., alerogolog tak polecił?

Zmień lekarza, wyjdź do ludzi, i się nie duś w tym sterylnie czystym domu.

 

Jesteś lepszy odemnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyletancie....

 

Pracuje i wychodze normalnie.

Kiedys juz z domu wychodzilem z zalzawionymi, piekacymi oczami i katarem, teraz po wyjsciu mam godzine spokoju, a kiedy objawy nadchodza, sa lagodniejsze.

Ale oczywiscie Ty, ignorancie, znasz sie na przebiegu i leczeniu alergii lepiej, niz specjalista... :lol:

 

Moj dom nie jest sterylnie czysty, gdyz filtry F5, jakich uzywam latem tego nie zapewniaja.

 

I nie offtopuj, tylko spróbuj przeczytac ze zrozumieniem temat watku

 

Jaki używasz teraz filtr?

Zamonowałem u sibie na nawiewie F7 a na wywiewie G4. F7 po trzech dniach wyglądał przerażajaco.

 

Jednak mam u siebie jeden problem. Oczyszczalnia ścieków, która znajduje się w mieście niejednokrotnie zatruwa życe wszystkim mieszkańcom. Pomyslałem, żeby z drugiej strony F7 obszyć matą węglową, ale nie wiem na ile zda egazmin. Czasami na dworze tak śmierdzi, że muszę wyłączyć rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz.

Musisz poczekac na absolutnie bezwietrzny dzień, pootwierac wszystkie drzwi wewnetrzne (dobrze, jakby nikogo nie bylo w domu).

Drzwi wejściowe zaklejasz szczelnie (po ościeżnicach i po progu) za pomocą cienkiej folii malarskiej.

Folia powinna miec maly luz, aby mogła się wybrzuszać do wewnątrz i na zewnatrz.

 

Jaka wlaczysz reku, to folia wybrzuszajac sie, pokaze, czy masz nadciśnienie, czy podciśnienie.

Musisz tak wyregulowac obroty wentylatorow, zeby zwisala, wybrzuszajac sie w żadną stronę.

 

Obroty można regulować?! Myślałem, że reguluje się na anemostatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, ustalasz tylko wydajnosc rekuperatora i jest ona zawsze taka sama dla dwoch wentylatorow ?

Nie wiem, moze w Aerisie ustawia sie to w jakims menu serwisowym, dostępnym po podaniu kodu.

Ja ma mam doste w menu do niezaleznego ustawienie wentylatorow w zakresie 20-100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki używasz teraz filtr?

Zamonowałem u sibie na nawiewie F7 a na wywiewie G4. F7 po trzech dniach wyglądał przerażajaco.

 

Dla ciebie przerażająco, a dla fotohobbysty to nie jest problem .

 

Czasami na dworze tak śmierdzi, że muszę wyłączyć rekuperator.

To nic,

Pozostaje jeszcze pośredni - F6 - do sprawdzenia.

A jak nie da rady, to G1, albo H2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie przerażająco, a dla fotohobbysty to nie jest problem .

 

 

Przekrecanie nicków wiele mowi o Twoim żalosnym poziomie....

To, co widze na filtrach przeraza takze i mnie, ciesze sie, ze nie wpada mi to do domu....

 

Edit: no i nastal spokoj w watku :) Moderatorowi dziekuje za uwolnienie nas od uciazliwego towarzystwa.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na anemostatach nawiew 2-2.5C chlodnejszy od temp wewnetrznej wiec cos jest nie tak u Ciebie

 

No to mnie nie pocieszyłeś. Tylko co może być przyczyną? Filtry założone nowe. Wyciągnąłem wymiennik żeby sprawdzić czy nie jest brudny i z wierzchu wygląda ok. tylko dość dużo wody się w nim zebrało. Po wylaniu z niego wody temp nawiewu wzrosła o 1C. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...