Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

ja nadal walczę z poprawą sprawności mojego kinetica. Dzisiaj zmierzyłem anemometrem prędkość powietrza bezpośrednio na króćcach rekuperatora i przedstawia się to tak jak na zdjęciu poniżej, ustawienie wentylatorów to 30%/30%. Cza aby nie powinna być taka sama prędkość na nawiewie i wywiewie

 

01_pl.jpg

Edytowane przez khaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś lewe powietrze wchodziło do układu?

Ja też chyba muszę wezwać mojego instalatora, bo sprawność reku mam bardzo kiepską. Podejrzewam, że gdzieś może nachodzić lewe i zimne powietrze.

 

Już sam nie wiem, chyba że przez nieszczelną obudowę bo mierzyłem prędkość na wylotach z reku. Spróbuję jeszcze zmierzyć prędkość powietrza na samych wentylatorach bez wymiennika, żeby sprawdzić czy jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Kupiłem sobie Anemometr, niestety nie mam tego stożka / dzwona, żeby szczelnie przyłożyć do anemostatów. Czy ktoś widział coś takiego w niewygórowanej cenie.

 

Z innej beczki. Zastanawiam się nad sprawnościami. Moim zdaniem to liczyć sprawność można / powinno się jedynie w przypadkach wyrównanych przepływów, czyli wtedy kiedy delty temperatur przed i za wymienników będą jednakowe.

 

Bardzo łatwo podwyższyć sprawność rekuperatora, zaciągając lewe powietrze w domu i tracąc przez to dużo więcej niż w przypadku mniejszej sprawności rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Zastanawiam się nad sprawnościami. Moim zdaniem to liczyć sprawność można / powinno się jedynie w przypadkach wyrównanych przepływów, czyli wtedy kiedy delty temperatur przed i za wymienników będą jednakowe.

 

Użyteczny wynik jest w przypadku wyrównanych przepływów, ale to nie oznacza takie same delty za i przed wymiennikiem. W przypadku wykraplania się wilgoci, powietrze ciepłe stygnie wolniej niż zimne się ogrzewa i delty powinny być inne przy tych samych przepływach. Tylko bez skraplania powinny być jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W sumie to ciężko chyba wyrównać przepływy,

W tym rekuperatorze jest chyba coś takiego jak funkcja kominkowa, to taki CF, który ma dbać o równowagę przepływów by nie było nad ani podciśnienia.

Mam nową wersję tego reku(widzę przepływy w m3), ale w starej w instrukcji też to widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...