Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie,trochę fatygi,maila wysłać do dużego producenta z zapytaniem ,czy do powietrza stosować można.

A że bez atestu. Cóż,atest kosztuje. Kto zrobi atest dla kilkuset mb. PCV-ki w skali roku?

Szanowny straszy bo GWC ciut interesy mu psuje,stąd i atak. A,że atak bezpodstawny,cóż,interesy:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Nydar gadasz, drogie rury do GWC powodują że porządne rurowe GWC jest kompletnie nieopłacalne, na PVC nie robię bo nie ma atestu, w efekcie od dwóch lat żadnego GWC rurowego nie zrobiłem. To brak atestu na rury z kanalizy mi psuje interesy, a nie napędza.

 

Dokładnie tak samo było u mnie!!! Nie wsadzę nikomu nieatestowanej rury! A nie mam sumienia powiedzieć inwestorowi, że GWC za ponad 2000 zł ma jakiś sens. I po 20 latach przygody z GWC w 2010 zakończyłem temat definitywnie.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zamiast gwc zacząłem montować klimatyzację, ceny jej poszły w dół. Okazało się tez w praktyce, że klimatyzacja ogrzewa najtaniej. Bez problemu średnio zimą daje z 1kWh 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gwc zacząłem montować klimatyzację, ceny jej poszły w dół. Okazało się tez w praktyce, że klimatyzacja ogrzewa najtaniej. Bez problemu średnio zimą daje z 1kWh 4.

Poważnie?

A jeszcze nie dawno:

Mnie uratował inventer
Przecież to w Polsce nie zadziała ! Były już próby robione od 1998 roku! To zamarznie!!!

Pewnie te zamarzające to były inwertery, a te obecnie nie zamarzające to inwertory.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Nydar gadasz, drogie rury do GWC powodują że porządne rurowe GWC jest kompletnie nieopłacalne, na PVC nie robię bo nie ma atestu, w efekcie od dwóch lat żadnego GWC rurowego nie zrobiłem. To brak atestu na rury z kanalizy mi psuje interesy, a nie napędza.

 

Indiana. Chcesz robić GWC na kanalizacyjnych rurach , możesz. Wola twoja i klienta + oświadczenie dużego producenta tych rur dla spokojności ducha.

Ja dla takiej spokojności wykonałem kilka maili. Proste jak drut. Atest to koszt. Dla ilu mb ? To się nie opłaca producentowi. Temu z atestem i owszem ,bo strzyże owieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że bez atestu. Cóż,atest kosztuje. Kto zrobi atest dla kilkuset mb. PCV-ki w skali roku?

Szanowny straszy bo GWC ciut interesy mu psuje,stąd i atak. A,że atak bezpodstawny,cóż,interesy:lol2:

Atest to koszt. Dla ilu mb ? To się nie opłaca producentowi. Temu z atestem i owszem ,bo strzyże owieczki.

http://www.pzh.gov.pl/page/index.php?id=808

 

Zaczniesz w końcu używać solidnych argumentów, czy bijesz te jałowe posty dla jakiegoś rankingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...