Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora


Recommended Posts

Mnie to jest niepotrzebne.

Sam robiłem atest urządzeń które sprowadziłem z zagranicy i sprzedawałem na terenie PL.

 

Nie kosztowało mnie to nic więcej niż podane ceny na stronach PZH.

Brak atestu na rury kanalizacyjne to też nie jest kwestia 1 tysiąca złotych.

 

Wyślij jeszcze jeden mail - do PZH.

Odpowiedź wklej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 678
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie to jest niepotrzebne.

Sam robiłem atest urządzeń które sprowadziłem z zagranicy i sprzedawałem na terenie PL.

 

Nie kosztowało mnie to nic więcej niż podane ceny na stronach PZH.

Brak atestu na rury kanalizacyjne to też nie jest kwestia 1 tysiąca złotych.

 

Wyślij jeszcze jeden mail - do PZH.

Odpowiedź wklej tutaj.

 

Mnie to delikatnie mówiąc gila. Dla spokoju ducha dałem przeanalizować powietrze z PVC. Mój koszt.Moja wiedza.

Z wiedzy wynika,że eksploatuję. Rodzina zdrowa.

A,że komuś wydaje się, że jad trupi,trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S = (Tn– Tz)/(Tw– Tz) × 100% gdzie:

 

Tw – temperatura wewnętrzna

Tn – temperatura powietrza nawiewanego do pomieszczenia (mierzona na wylocie króćca nawiewowego rekuperatora, a nie przy anemostacie!).

Tz – temperatura powietrza na zewnątrz.

 

Urzywając tego wzoru policzmy konkretny przypadek. W domu 20°na zewnątrz -10°daje sprawność 66% bo nie wierzę że nawiew wyniesie więcej niż 10°.

Przy każdym wyliczeniu należy zakładać, że nie ma grzałek lub są wyłączone oraz brak innych źródeł ciepła w rekuperatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za WM ale nie poprę punktowego wymiennika. Urządzenie jest drogie i trudno jest o jego prawidłową lokalicację tak aby byl sprawny i nie zamarzał. Grzałka jest w reku nie do przyjęcia.

 

Jaka jest moja alternatywa?

 

Powiem krótko: rura w rurze, ze 20mb. Jak ktoś skorzysta z pomysłu to proszę podesłać skrzynkę piwa. Lubię Perłę, Łomżę i Żywiec Marcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan nagina rzeczywistość . Nie ma takiej możliwości by nie zamarzł na chwilę. Fizyka. :)

Wystarczy tę fizykę znać. Będzie Pan wiedział, dlaczego nikomu nie zamarza. A jak nie fizykę, to można kupić urządzenie i sprawdzić. Skoro 5 sezonów nie zamarzł, to i dalej nie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za WM ale nie poprę punktowego wymiennika. Urządzenie jest drogie i trudno jest o jego prawidłową lokalicację tak aby byl sprawny i nie zamarzał. Grzałka jest w reku nie do przyjęcia.

 

Jaka jest moja alternatywa?

 

Powiem krótko: rura w rurze, ze 20mb. Jak ktoś skorzysta z pomysłu to proszę podesłać skrzynkę piwa. Lubię Perłę, Łomżę i Żywiec Marcowe.

DSCN3127.jpg Tu fragment wyrywanego takiego wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód tegoż 'wyrwania' ?

 

pewnie "koparkowemu" się "omskło" jak kopał jakiś dół pod inne instalacje...;)

a wracając do wymiennika typu rura w rurze to miałem taki u siebie przez jakiś czas i to jest raczej niewypał bo jego ogromne rozmiary powodują także ogromne straty pomimo izolacji, konstrukcja musi być mocno kompaktowa aby jak najbardziej wydajnie pracowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działało.

- 1 - tam jest masę wody,

-2 - nieznajomość zagadnienia.

 

Powietrze bardzo szybko wymienia się ciepłem, dlatego wymienniki powietrze powietrze - rozbudowuje się w szerz, RS 160.jpgWP_20140203_002.jpg nie wzdłuż .

Po wyrwaniu DSCN3123.jpg założyliśmy bierny rekuperator ( wentylatory już były) DSCN3233.jpg

rekuperator-mistral-duo-600_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec moja "rura w rurze" bylaby pod dachem. Wszystkie kanaly wentylacyjne zamiast w komin to do grubej rury. Wyciag regulowany z kazdego zrodla ciepla. Rura idzie powoli do gory az w koncu wbija sie w komin. Tuz za kolektorem zrodel kolanko do rurki aby zebrac wode a sama rurka PCV (tak napisalem ta toksyczna ze smieci bo to nie przeszkadza). Nad wywiewem kominowym ujecie swiezego powietrza. Swierze idzie flexem wewnatrz rury pcv. Do tego wentylator aby to powietrze tloczyc. Na koniec podpina sie to do nawiewow. Mozna dac tam grzalke elektryczna albo grzac centralnie, do wyboru. Rura pcv moze byc zaizolowana wata albo natryskowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze z dachu? To nie najlepszy pomysł, zwłaszcza latem.

Nic nie było o układzie rozmrażania.

te wymienniki po 160 Euro mają bardzo cienką membranę a powierzchnia wymiany to 35m2 .

Standard-und-Enthalpie_01.jpgWP_20141213_08_52_11_Pro.jpg

Czyli 100m fi 125mm w 100m fi 200mm. By opory nie były za duże, proponuję w układzie Tichelmana 20 kawałków po 5mb i kolektor.

Do tego dobre rozmrażanie , wentylatory AC/EC automatyka...

Ta wyrywana wyżej kombinacja (rura w rurze ) kosztowała 100 000 zł ( rury były z nierdzewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Proszę Pana, nie od 5 zim. Pańskie to stwierdzenie pochodzi z końca roku 2012, a więc trochę ponad 3 lata. Liczyć na palcach ludzie to nabywają w przedszkolu, a Pan nawet tego tu nie potrafisz.

 

Nie wiem o jakim twierdzeniu raczy Pan pisać, ja napisałem o klimatyzacji jaką mam założoną i zakładam innym.

Może Pan napisać co tam zamarza i przy jakiej temperaturze?. Przepraszam, że dopytuję, ale jako użytkownik nie spotkałem się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...