Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras - jak du?y?


Recommended Posts

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super wątek!

Ja po długi wyliczeniach, przymiarkach itp doszedłem do wniosku, że taras będzie miał 5,5m na 3.5m. 5.5m - by był symetryczny w stosunku do okien w domu, a 3.5m by wygodnie na nim zmieścił się stół i krzesła z obu stron stołu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się postawić stól i krzesła na tarasie lepiej sprawdzić "w naturze" stawiając ten stół i sprawdzając, czy nie spadamy z tarasu i można obejść wygodnie krzesła. Gdy taras za wąski to niebezpieczne i niewygodne. Mi podoba się taras na poziomie gruntu - taki wnikający w ogród, a nie wyniesiony nad grunt i ze schodkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mój taras jest na razie tylko w projekcie, ale planując go (jak i większość domu) "przetestowaliśmy" rozwiązania przyjaciół... Wniosek dla nas był prosty - często miewamy gości, nasz taras będzie spory i zadaszony - cała elewacja ogorodowa to 14m, z tego na długości 8m taras szer 3,5m, za tarasem (na pozostałej długości ściany będzie drewutnia (także zadaszona, jak taras). Taras od drewutni będzie oddzielony pergolą (docelowo porośniętą winobluszczem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy taras dość duży, ok. 20-25 m2, zadaszony - taki, żeby wygodnie stanął stół i krzesła, ale żeby nie betonować nadmiernie działki, to jednak drewniany, myślę, że lepiej wyglądał będzie niż płytki ceramiczne. Zastanawiałam się nad tarasem z kostki, ale teraz stawiam na drewno, mniej się nagrzewa, jest naturalniejsze w kontakcie z przyrodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taras ok. 30 m. , w połowie zadaszony. Pod dachem jemy czasem posiłki, przyjmujemy gości. Na niezadaszonej części tarasu można się opalać, w upały lepiej postawić leżak na trawie - od ściany jest za gorąco. Ostatnio zrobiliśmy dodatkowy tarasik przy domku gospodarczym. Chodziło głównie o widok jaki teraz mamy na nasz dom - na taras i ogród. Drzewka są jeszcze młode więc z tarasu zasadniczego widać przede wszystkim dom sąsiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...