Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras - jak du?y?


Recommended Posts

Ta pergola na szynie to mój pomysł, dlatego nie można tego nigdzie zobaczyć.mam już w głowie, jak to ma wyglądać, ale technicznie muszę na tym popracować.Może wspólnie coś wymyślimy.

 

P.S. a potem opatentujemy i będziemy zarabiać ze hej :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
25m2 od południowego wschodu. Niezadaszony, ale funkcję ochrony przed słońcem pełni duży parosol. Na zimę lb przy brzydkiej pogodzie go składam i dzieki temu mam długo światło dzienne w domu. Zadaszone tarasy, niestety, dają efekt szybszego zmroku w pokoju, a ja nienawidzę sztucznego światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidka.

To cudownie, że masz taras od południa.Jeśli nie masz tam silnych wiatrów będą Ci cudownie rosły pnące róże, tzw.klimbingi, inne pnącza, które lubią słoneczko.A Ty będziesz miała cień i obłedne zapachy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz taras ma wymiary 8x2 m i jest od zachodu. Chciałam, żeby "wierzch" tarasu miał takie wymiary, że jak usiądę na krześle i wyciągnę nogi to nie spadną mi już na schody, tylko z całą resztą będą ciągle na tym samym poziomie tarasu :) . Też zastanawiam się czym go trochę przysłonić od słońca, ale pomysł z pergolą jakoś do mnie nie przemawia, bo nie chciałabym robić komuś drabinki ułatwiającej wspięcie się na balkon nad tarasem. Może taka wysuwana markiza? Tylko że to pewnie wściekle drogie... Jak zamieszkam, to sprawdzę na ile to słońce jest męczące i dopiero zacznę się zastanawiać. A może Wy coś wymyślicie? Widzę, że już dobrze kombinujecie! :lol: Poczekam na efekt końcowy tej "burzy mózgów"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

my mamy dwa tarasy - wschodni od wejścia ok. 23 m2 i trochę większy od zachodu - 3 m x 9 m, oba zadaszone - taki był projekt.

Zadaszenie tarasu było dla nas bardzo ważne i to przeważyło o wyborze projektu.

Głębokość 3 m i szerokość 9 pozwala na przyjmowanie na nim gości, rozstawienie mebli.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYC MOZE METRAZ TARASU POWINIEN BYC PROPORCJONALNY DO WIELKOSCI DOMU, U MNIE NIE BEDZIE TEJ ZALEZNOSCI, BO

- CAŁE ZYCIE DOMOWE W MOIM WYOBRAZENIU BEDZIE SIE TOCZYC OD WIOSNY DO JESIENI W OKOLICACH TZW. GRILA USADOWIONEGO NA SCIANIE ZEW. DOMU.

/ W MOIM PRZYPADKU 128M. PARTERU- 64M. TARASU/

- TARAS OKALA 2 SCIANY SALONU OD STR. PD.-ZACH.

SCIANY SA POŁACZONE SCIETYM PRZESZKLONYM NAROZNIKIEM DRZWI BALKONOWYCH 3.5 M DŁ. Z KAT WYCHODZI SIE DO TEGO WYJATKOWEGO MIEJSCA. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc podsumowujac, taras wielkosci 8 m2 odpowiada rozmiarom balkonu (w nowobudowanych blokach) i wystaczy na wypicie porannej kawy dla 2 osób przy małym stoliku, ale jeżeli taki pasuje właścicielom i pasuje do koncepcji domu i spędzania czasu to będzie jak najbardziej ok!

 

jezeli natomiast macie większą rodzinkę, lubicie gosci, wypoczynek i kulinaria na wolnym powietrzu z większą iloscią gości zdecydowanie taras musi być większy, o szerokości min. 3,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...