Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras - jak du?y?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Nasz taras ma 6,5 x3,7 od strony północnej, około 2m wychodzi poza elewację i łapie południowe slońce. Przetestowany w tym sezonie , ponieważ to pierwsze miesiące mieszkania ciągle dużo gości taras mółby być szerszy o 0,5m wygodniej chodziło by sie w koło stołu i krzesełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nasz ma 18m.kw. (6m na 3m) od strony zachodniej -plus szerokie drzwi tarasowe -3,80m :) Taras takiej wielkości raczej nie jest biesiadny -a "kawkowy". Do "biesiad" mamy altanę 25m.kw. -dobudowana do starego budynku na naszej działce. Od południa odkryta a z pozostałych trzech stron ma pergole, kryta blachodachówką. Stoi w niej duży stół i ławki na 10 osób w sumie :wink:

To będzie przyszły taras:

http://foto0.m.onet.pl/_m/a23bf5b6317a8e0b02740510b92034a4,5,19,0.jpg

A tu obecnie ucztujemy :) :

http://foto0.m.onet.pl/_m/31b93d7d9711ae824f2176f0b7f1d24c,5,19,0.jpg

Mebelki:

http://foto0.m.onet.pl/_m/8f3b727d9013e15ab0f8925d4ef01da4,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, a ja myślałam, że 18 m2, to taki duży taras :-? , a Ty piszesz, że kawowy :( tylko ?

No wszystko zależy od ustawienia, ale mam porównanie, bo ten większy ma 25m i jak się zjedzie rodzinka na grilla -czyli ok 14osób -to ciasnotka :) Ale to się zdarza klika razy w roku -na codzień 18m też się sprawdzi (dlatego w nowym domku będzie właśnie 18m :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, a ja myślałam, że 18 m2, to taki duży taras :-? , a Ty piszesz, że kawowy :( tylko ?

No wszystko zależy od ustawienia, ale mam porównanie, bo ten większy ma 25m i jak się zjedzie rodzinka na grilla -czyli ok 14osób -to ciasnotka :) Ale to się zdarza klika razy w roku -na codzień 18m też się sprawdzi (dlatego w nowym domku będzie właśnie 18m :) )

 

Dzięki Kachna, właściwie, to chciałam usłyszeć :wink:

Wiem, że te 18m2, to taka optymalna wielkość, ale dalej będzie trawnik, więc jakoś damy radę :-?

Teraz mam 6m2 i też bywa wesoło 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m2 na etapie budowy wydaje się za duży, ale zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użytkowaniu.

 

Myślę, że będziesz bardzo zadowolona, ja poprostu nie mam miejsca na większy taras, mimo, że działa jest spora, ale niestety, albo stety, zagospodarowana w dużej części. Drzewka, które dało się przesadzić, zostały przesadzone, ale te 12 metrowe chciałabym aby zostały na miejscu, nawet kosztem mniejszego tarasu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m2 na etapie budowy wydaje się za duży, ale zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użytkowaniu.

 

Myślę, że będziesz bardzo zadowolona, ja poprostu nie mam miejsca na większy taras, mimo, że działa jest spora, ale niestety, albo stety, zagospodarowana w dużej części. Drzewka, które dało się przesadzić, zostały przesadzone, ale te 12 metrowe chciałabym aby zostały na miejscu, nawet kosztem mniejszego tarasu :-?

Mandziu -ja mój taras bym z chęcią wymieniła na takie duże drzewo! :) (a nawet oba tarasy)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m2 na etapie budowy wydaje się za duży, ale zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użytkowaniu.

 

Myślę, że będziesz bardzo zadowolona, ja poprostu nie mam miejsca na większy taras, mimo, że działa jest spora, ale niestety, albo stety, zagospodarowana w dużej części. Drzewka, które dało się przesadzić, zostały przesadzone, ale te 12 metrowe chciałabym aby zostały na miejscu, nawet kosztem mniejszego tarasu :-?

Mandziu -ja mój taras bym z chęcią wymieniła na takie duże drzewo! :) (a nawet oba tarasy)!

 

Oj faktycznie thuje są piękne, mają średnicę około 3 m., ale ile te rośliny dodały nam pracy - taczką i łopatami rozgarnialiśmy ziemię (podnosiliśmy teren), żeby się nie ułamały gałązki :) , ale chyba warto było :D , zwłaszcza, że sadzili je moi rodzice 20 lat temu.

Kasiu, ale Tobie też będą rosły, każdy przyrost będzie Ci sprawiał wielką radość, zobaczysz :D serdecznie Ci tego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a ja mam 90 m2 tarasu tyle tylko że wychodzi się na taras z kuchni i salonu,

 

szerokość około 4 metry i taras południowo wschodni,

 

dom LMP 42a Lipińskich, wyjście z kuchni na taras to dla mnie bomba, w projekcie były zwykłe drugie okno a je zamieniliśmy na tarasowe pojedyńcze,

 

rozwiązanie godne polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam dwa tarasy: zadaszony 3,5 x 7 i takiej samej wielkowści odkryty. Zadaszony na kawkę, grilla, stolik, krzesełka, oglądanie ogrodu w czasie deszczu:-) odkryty do opalania się: materacyk, leżaczki. Obydwa drewniane. Ciekawie rozwiązane: ten odkryty jest o poziom schodka niżej niż zadaszony i jest tak jakby częściowo wcięty w obrys tego zadaszonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...