Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak izolować kolana spiro?


Recommended Posts

Jak w tytule. Przymierzam się do wykonania samodzielnie instalacji wentylacji mechanicznej i kanały do centrali z czerpni, wyrzutni i skrzynek rozdzielaczowych chciałem dać z rur spiro izolowanych klimafixem lub inną wełną z płaszczem alu. Obawiam się jednak, że będę miał problemy z wykonaniem izolacji na kolanach. Macie na to jakiś patent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiro, tak jak napisałem, na kanały główne (od czerpni/wyrzutni do centrali i dalej do skrzynek rozdzielaczowych) potem Termokontrol 75/63

 

Nie ma spiro z powłoką antybakteryjną, a termokontrol ma takową. To nie lepiej jak będą i główne kanały z folią D2P? Poza tym są cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przy cichej centrali (Frapol lub THessla) nie będzie stanowiło problemu. A jak jest z oporami przepływu? Tu termofleksy przegrywają chyba ze spiro

 

Gładkie kanały to większy opór i szum. Powietrze i płyny do gładkiego bardziej przylegają ( kropla wody na szybie nawet "zawiśnie" ) i wtedy ( zwłaszcza w przewymiarowanych ) kanałach, powietrze "środkowe" wyprzedza te przy ściankach i rozpręża się. Powstaje fala dźwiękowa, która nie musi, ale może być słyszalna jako dudnienie.

Dlatego kanały się matowi, perforuje, wypełnia włókniną Isocomplus_od_środka.jpg, dlatego piłka do golfa ma zagłębienia a rekin skórę jak papier ścierny.

Nawet z najcichszej centrali można zrobić głośną wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...