Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Większa niż w nowym RBR17kW?

Tak, jest większa, musi być większa żeby zahaczyć o wymiennik pionowy, w Eko Plusach była komora nawrotna, wymiennik był jakby podzielony i tam nie dało rady zrobić głębszej szuflady, choć można było szerszą ale olewali nasze podpowiedzi :)

Kocioł jest wysoki i głęboki, także szufladę można było mocno "rozciągnąć" też do góry na wysokość :)

Jak będę miał trochę czasu choć teraz z nim jest bardzo krucho to obmierzę i podam rozmiary ale jest największa z kotłów podobnej mocy jakie widziałem na różnych targach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na dwie odpowiedzi mówię ślicznie; DZIĘKUJĘ!

 

Pozdrawiam serdecznie

 

p.s. trzymam za słowo!

 

Komentarz do pytania 4 i 6 (wielkosc loga producenta i odcien koloru kotła) moze byc tylko jeden:

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."

 

To jakas epidemia na forum, robic z siebie idiotę, błazna, pajaca. Najpierw TB, teraz dochodzi bolek, nie ma co, ładna kompania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do pytania 4 i 6 (wielkosc loga producenta i odcien koloru kotła) moze byc tylko jeden:

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."

 

To jakas epidemia na forum, robic z siebie idiotę, błazna, pajaca. Najpierw TB, teraz dochodzi bolek, nie ma co, ładna kompania.

 

Szanowny Panie, zgadzam się z panem w pełni i dziękuję za dobrą radę w porzekadle przekazanym. Wiem - nie dam im rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu OEPM i mam pytanie. W związku z tym, że kocioł wpięty będzie razem ze "śmieciuchem" to lepiej będzie zainstalować go w układ zamknięty za wymiennikiem płytkowym, czy też razem z drugim po stronie otwartej?

 

W układzie otwarym tez nie będzie problemów z działaniem. I zaoszczędzisz na wymienniku.

Tylko czy OEPM można montować w układzie zamkniętym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieciucha 15KW posiadam od 8 lat służył jako rezerwowy, ale nigdy w nim nie paliłem. Zostawiam go z takim samym zamysłem jako "ruszt awaryjny" do OEPM :) tym bardziej, że dysponuje magazynem 50m przesezonowanego drewna. Wymiennik płytkowy mam i nie muszę w niego inwestować. Po przemyśleniach OEPM zainstaluję chyba po stronie układu zamkniętego. Uniknę strat na wymienniku i oszczędze na pracy jednej pompy (układu otwartego). Dodatkowo "zimny" układ otwarty będzie służyć za bufor bezpieczeństwa dla OEPM (gdyby zaszła taka konieczność w co wątpię) załączany przy 85 stopniach termostatem bezpieczeństwa STB. Czy ma ktoś inne sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie straszyć, tylko odpwiedzialem na pan wpis. wszystko i na temat. Nawet na tamto odpowiedzi od pana już nie oczekuję. Ani od zadnego innego sprzedawcy kotłów z papierami czy bez.

W jednym (nawet ,w nie jedynym) ze swych postów retora,straszył Pan producenta,sprzedawców ...i chyba wszystkich związanych z kotłem RBR.

Czy dotrzyma Pan danego słowa,i sprawi ,że trafią w ręce sprawiedliwych "organów"?

Trochę się martwię,sporo czasu upłynęło,sprawcy są na wolności-a kocioł tak jak był,jest w sprzedaży.

Co do kotła OEPM,aby trzymać się wątku,mam pytanie.

Czy jest w pomysł,aby taki kocioł sprzedawać ledwo co zasiedlonym uchodźcom z Syrii?

duża szansa na dofinansowanie,pachnie niezła kasą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zawisło w próżni, gdyż zwolennik niebieskiego dostał bana. I to pod obydwiema postaciami.

 

Jestem zwolennikiem pozytywnego myślenia. Zamiast pisać

po raz setny to samo, lepiej poświęcić czas na zrobienie czegoś

fajnego, jakieś udoskonalenie, albo spacer lub piwo.

 

Znam obu Panów, to nie są głupi ludzie, ale zupełnie ich nie

rozumiem. To, co robią, bardzo szkodzi ich produktowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie robi z NAS niezłe jaja.

 

Widać, że komuś nie na rękę są osoby, które pragną przekazać nieco podstawowej wiedzy technicznej.

 

 

Jak na razie to tylko "brukselsko-urzędnicze" wywody ...

 

Wiedzy technicznej nie zauważyłem , ale jakbyś pokierował (link) będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było to interesujące i ciekawe, o czym Ci dwaj dżentelmeni tutaj na forum pisali.

 

 

Do momentu gdy ich mózgi nie opętała potęga badań. A tak na serio to już kilka sztuk OEPM sprzedanych wiec może niebawem się czegoś o nim dowiemy a nie tylko badania które oprócz dofinansowania się nikomu do niczego nie przesadzą a co ważniejsze nie mają nawet najmniejszego odwzorowania w pracy kotła w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...