Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Podsumuję ten wątek. Dyskusje biegały tu w tak różnych kierunkach, że coraz trudniej jest się w tym wyznać.

Z kotłem Ogniwo Eko PlusM jest tak...

Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 17kW, które to 17-tki potrafią pracować z mocą co najmniej 23kW (jak napisał jeden taki ekspert - taka 17-tka to "kawał kloca") - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 26kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 26kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 25-26kW i na mocy 7,5-7,6kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla wielu kotłów 17kW nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.

Jeśli ktoś ma dom, dla którego forumowi eksperci z internetu polecają kotły o mocy nominalnej 10-12kW, które potrafią pracować z mocami 14-19kW - to ja polecam mu OEPM-kę o mocy nominalnej 15kW, która potrafi pracować z mocą maksymalną tylko 15kW. Za to klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł na mocy 15kW i na mocy 4,5kW (niektórzy takie dokumenty nazywają lekceważąco „papierkami”). Natomiast takich „papierków” dla tych kotłów nie ma możliwości zobaczyć nigdzie.

 

O kotłach z mocą nominalną 7kW już nawet nie będę pisać, bo dla nich nie uświadczysz żadnych "papierków".

Kawał kloca? Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domów 9-10 kW, nowych praktycznie jest znikomy procent, a jezeli juz są to ta moc wynika z ich wielkosci, tym samym domy te są kosztowne i ten kto je buduje nie mysli o węglu, z kolei domy stare mają włascicieli niezbyt majetnych (na ogół) którzy termomodernizacje chcą przeprowadzic jak najtaniej i dla nich ten papierek jest niewiele warty jezeli kocioł którego on dotyczy jest drozszy od pozostałych chociaz bez papierka. I tak koło sie zamyka, a papierek wydaje sie byc najwazniejszy dla jego twórców.

Cena kotła dziś jest "taka" a za parę tygodni może być "inna" :) W każdej cenie jest trochę "polityki", handlowej oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z Twojego kolegi po fachu, SUSPENSERA :)

 

Oj chyba już się Tobie plącze wszystko bo to cytat karoki nt innego kotła - sprawdź to :)

 

PS fach też pokręciłeś.

 

Aż się przypomina dowcip:

 

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są także głupie pytania. Są :)

 

No to jeszcze raz, bo mam wrażenie, że nie rozumiesz, o co pytam:

 

(...)

klient dostaje możliwość zapoznania się z dokumentami wydanymi przez akredytowane jednostki badawcze, które podają z jaką sprawnością i temperaturą spalin oraz z jakimi emisjami pracował ten kocioł

(...)

 

Zdaje się uważasz, że ta możliwość jest w jakiś sposób cenna dla nabywcy kotła.

 

Ponownie zadaję pytanie. Pytanie dotyczy orzeczenia zdania nadrzędnego.

 

Po co?

(Klientowi taka możliwość). Teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz, bo mam wrażenie, że nie rozumiesz, o co pytam:

 

 

 

Zdaje się uważasz, że ta możliwość jest w jakiś sposób cenna dla nabywcy kotła.

 

Ponownie zadaję pytanie. Pytanie dotyczy orzeczenia zdania nadrzędnego.

 

Po co?

(Klientowi taka możliwość). Teraz rozumiesz?

Nie jestem aż tak głupi, jak chyba sądzisz.

Są nabywcy, dla których ta wiedza jest cenna. To do nich było adresowane to zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kotła dziś jest "taka" a za parę tygodni może być "inna" :) W każdej cenie jest trochę "polityki", handlowej oczywiście.

 

Moze kilka przykładów jak to spadła bo chyba o spadek ceny tu chodzi kotłow z papierkiem. Bez tego to takie pisanie bez pokrycia, ot aby cokolwiek napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie bez problemów znajdziesz wszelkie ceny, jakie zechcesz. Poszukaj... porównaj... Ja nie jestem informacją cenową :)

 

Rozumiem ze ty to znalazłes, porównałes i wyciągnałes takie wnioski. Co do zmian cen poszczegolnych kotłow to nie jest to takie łatwe o ile mozliwe do znalezienia. Ale konkretów nie oczekiwałem, przeciez to tylko słowa, na dodatek bez pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż tak głupi, jak chyba sądzisz.

Są nabywcy, dla których ta wiedza jest cenna. To do nich było adresowane to zdanie.

Może bardziej? :p Ale dosyć tych uprzejmości ;) Zamiast powtarzać,

co napisałem, po prostu odpowiedz na pytanie. Odpowiedz, do czego im (tym nabywcom) się taka wiedza przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ty to znalazłes, porównałes i wyciągnałes takie wnioski. Co do zmian cen poszczegolnych kotłow to nie jest to takie łatwe o ile mozliwe do znalezienia. Ale konkretów nie oczekiwałem, przeciez to tylko słowa, na dodatek bez pokrycia.

Pisząc o zmianach cen, miałem na myśli aktualną cenę OEPM-ki. Nie ma żadnej przesłanki techniczno-konstrukcyjnej, aby kosztowała ona więcej od odpowiedniej mocy kotła OEP. Jeśli masz jako-taką wiedzę o kotłach - przyznasz mi rację. Nie znam przyczyny tak wysokiej ceny OEPM-ki, bo to nie moja broszka, ale ta cena musi niedługo spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o zmianach cen, miałem na myśli aktualną cenę OEPM-ki. Nie ma żadnej przesłanki techniczno-konstrukcyjnej, aby kosztowała ona więcej od odpowiedniej mocy kotła OEP. Jeśli masz jako-taką wiedzę o kotłach - przyznasz mi rację. Nie znam przyczyny tak wysokiej ceny OEPM-ki, bo to nie moja broszka, ale ta cena musi niedługo spaść.

 

Tak, oczywiscie ze masz racje, ta cena jest za wysoka, ale czy spadnie to nie wiadomo. Byc moze niezadawalające wyniki sprzedazy zmuszą producenta do takiej obnizki ale nie to takie pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie ze masz racje, ta cena jest za wysoka, ale czy spadnie to nie wiadomo. Byc moze niezadawalające wyniki sprzedazy zmuszą producenta do takiej obnizki ale nie to takie pewne

Przeanalizuj konstrukcję OEP i OEPM pod kątem kosztów materiałów i robocizny. Jeśli znasz się jako-tako na kotłach - będziesz wiedział wszystko :)

Znasz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...