Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na to Twoje pytanie odpowiedziałem już ze 100 razy, w różnych miejscach. Ty jednak, zachwycony swoim intelektem, nie potrafisz tego odczytać, bądź zrozumieć. Widać nie dorosłeś jeszcze do dyskusji ze mną :)

Może kiedyś...

 

Być może ze 100 razy rozmydliłeś to tak, jak teraz, nie udzielając odpowiedzi. A być może to w tych Twoich postach, które zniknęły z Forum Muratora. Pamięć ludzka jest zawodna, więc sypnij choć jednym cytatem, to może ten samozachwyt mi minie, bo na razie pustosłowiem mi to zalatuje. A podobno taki konkretny. No nic, tego się można było spodziewać, że autorytety będą teraz twierdzić, że to klient teraz będzie weryfikować dokumentację kotłów. Potem aut, lodówek i TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tego się można było spodziewać, że autorytety będą teraz twierdzić, że to klient teraz będzie weryfikować dokumentację kotłów. Potem aut, lodówek i TV.

Nie klient, Drogi Kolego, tylko jednostka badawcza posiadająca stosowny certyfikat akredytacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Klient może sobie sprawdzić te dokumenty. Jak zechce. A jak nie zechce... to jego sprawa, nie moja.

 

A tak na marginesie...

Jakie kotły eksploatowałeś dotąd i jak długo?

Bo widzę, że masz chyba ogromną wiedzę w tej materii. Pochwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klient, Drogi Kolego, tylko jednostka badawcza posiadająca stosowny certyfikat akredytacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Klient może sobie sprawdzić te dokumenty. Jak zechce. A jak nie zechce... to jego sprawa, nie moja.

 

A tak na marginesie...

Jakie kotły eksploatowałeś dotąd i jak długo?

Bo widzę, że masz chyba ogromną wiedzę w tej materii. Pochwal się.

 

Sprawdzić = zweryfikować. To synonim.

Czy "dokumenty wydawane przez akredytowane jednostki badawcze" są częścią dokumentacji kotła?

Kto napisał "możliwość zapoznania się z" wyżej wymienionymi? Po co klientowi taka możliwość? Przecież nie zbada ich i nie zweryfikuje.

Co do drugiej części to nie rozumiem po co zmieniasz temat, przecież

Nie interesujecie mnie absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się konstrukcyjnie Ogniwo Eko PlusM od Ogniwo Eko Plus?

 

Zasadnicze różnice są trzy:

1. Udoskonalony system spalania.

2. Ułatwione czyszczenie.

3. Powiększony popielnik.

 

1.

a) Palnik BURNER-SM zmniejszono w stosunku do palnika BURNER-S oraz zmodyfikowano w nim kształt niecki żarowej, poprawiając zdecydowanie jego pracę w zakresie małych mocy. W układzie napowietrzania zwiększono ilość i wielkość otworów nadmuchowych. Zmieniono w ten sposób warunki spalania (łagodniejszy i bardziej równomierny nadmuch), zmniejszając tendencję do spiekania popiołu. Zmodyfikowano także kształt ślimaka podającego paliwo.

b) Zmieniono konstrukcję komory dopalania spalin nad palnikiem. Bezpośrednio na krótszych burtach palnika umieszczono ceramiczne płyty, kierujące spaliny na ceramiczne sklepienie komory dopalania oraz minimalizujące spadanie popiołu poza skrzynię popielnika. Komorę dopalania spalin zamknięto od góry, zmuszając spaliny do powrotu nad palnik i przejścia dołem do pionowych kanałów wymiennika ciepła. Podwyższono dzięki temu temperaturę w komorze dopalania, zmniejszając w efekcie emisję substancji palnych ze spalinami oraz minimalizując możliwość smołowania powłok wodnych wymiennika ciepła.

 

2.

Czyszczenie pionowych rur wymiennika ciepła w OEPM nie wymaga odkręcania śrub mocujących pokrywy kanału dymowego. Wykonuje się je za pomocą zawirowywaczy, poprzez poruszanie ich końcówkami, które są wyprowadzone na zewnątrz (ruch pionowy i obrotowy w poziomie). Częstotliwość czyszczenia - w zależności od kształtowania się temperatury spalin wylotowych.

Zakłada się, że czyszczenie ścianek komory dopalania spalin będzie zbędne. Wysokie temperatury występujące w tej komorze będą zapobiegać smołowaniu się ścianek, zaś osadzający się na nich suchy pył będzie samoczynnie odpadał po osiągnięciu kilku milimetrów grubości warstwy. Nie będzie potrzebne żadne zgarnianie pyłu z półek poziomych, ba takich półek tam nie ma.

 

3.

Duży popielnik, z dobrze dopasowaną dużą skrzynią popiołową, zapewnia możliwość zgromadzenia w nim popiołu co najmniej z jednego pełnego zasobnika węgla. Ceramiczne burty na krótszych krawędziach palnika zmniejszają zdecydowanie ilość popiołu spadającego poza skrzynię popiołową. Pył z czyszczenia pionowych rur wymiennika ciepła za pomocą zawirowywaczy spada bezpośrednio do skrzyni popiołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gadasz? Przecież tego nie wiesz.

Gdzie ja przebywam - wiem tylko ja. Nieprawdaż?

"Nic nie jest takie, jakim się wydaje". Znasz to może? :)

Pisze bo mogę. Mam takie prawo? Co zabraniasz mi?

Nieprawda, że wiesz tylko ty skoro piszesz tu to znaczy, że jesteś w 3 gęstości.

Właśnie dlatego: Nic nie jest takie, jakim się wydaje i zarazem tym jest.

 

 

 

 

Czym różni się konstrukcyjnie Ogniwo Eko PlusM od Ogniwo Eko Plus?

Zasadnicze różnice są trzy:

1. Udoskonalony system spalania.

2. Ułatwione czyszczenie.

3. Powiększony popielnik.

1.

a) Palnik BURNER-SM zmniejszono w stosunku do palnika BURNER-S oraz zmodyfikowano w nim kształt niecki żarowej, poprawiając zdecydowanie jego pracę w zakresie małych mocy. W układzie napowietrzania zwiększono ilość i wielkość otworów nadmuchowych. Zmieniono w ten sposób warunki spalania (łagodniejszy i bardziej równomierny nadmuch), zmniejszając tendencję do spiekania popiołu. Zmodyfikowano także kształt ślimaka podającego paliwo.

b) Zmieniono konstrukcję komory dopalania spalin nad palnikiem. Bezpośrednio na krótszych burtach palnika umieszczono ceramiczne płyty, kierujące spaliny na ceramiczne sklepienie komory dopalania oraz minimalizujące spadanie popiołu poza skrzynię popielnika. Komorę dopalania spalin zamknięto od góry, zmuszając spaliny do powrotu nad palnik i przejścia dołem do pionowych kanałów wymiennika ciepła. Podwyższono dzięki temu temperaturę w komorze dopalania, zmniejszając w efekcie emisję substancji palnych ze spalinami oraz minimalizując możliwość smołowania powłok wodnych wymiennika ciepła.

2.

Czyszczenie pionowych rur wymiennika ciepła w OEPM nie wymaga odkręcania śrub mocujących pokrywy kanału dymowego. Wykonuje się je za pomocą zawirowywaczy, poprzez poruszanie ich końcówkami, które są wyprowadzone na zewnątrz (ruch pionowy i obrotowy w poziomie). Częstotliwość czyszczenia - w zależności od kształtowania się temperatury spalin wylotowych.

Zakłada się, że czyszczenie ścianek komory dopalania spalin będzie zbędne. Wysokie temperatury występujące w tej komorze będą zapobiegać smołowaniu się ścianek, zaś osadzający się na nich suchy pył będzie samoczynnie odpadał po osiągnięciu kilku milimetrów grubości warstwy. Nie będzie potrzebne żadne zgarnianie pyłu z półek poziomych, ba takich półek tam nie ma.

3.

Duży popielnik, z dobrze dopasowaną dużą skrzynią popiołową, zapewnia możliwość zgromadzenia w nim popiołu co najmniej z jednego pełnego zasobnika węgla. Ceramiczne burty na krótszych krawędziach palnika zmniejszają zdecydowanie ilość popiołu spadającego poza skrzynię popiołową. Pył z czyszczenia pionowych rur wymiennika ciepła za pomocą zawirowywaczy spada bezpośrednio do skrzyni popiołowej.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, QIM?

KIMkolwiek jesteś, mam Cię już dosyć. Znużyłes mnie. CZEŚĆ :)

 

Powiem Ci coś w tajemnicy, tylko nikomu nie rozgadaj. Nie eksploatowałem jeszcze żadnego kotła na ekogroszek z automatycznym podawaniem paliwa. Ale, w związku z różnymi takimi programami dofinansowania, nadarza się okazja, aby to zmienić. Trafiłem w internecie na wypowiedź jednego mądrego człowieka, który niejeden kocioł skonstruował, że w przypadku jednego czy dwóch modeli kotłów mam możliwość zapoznania się z "dokumentacją". To się pytam owego, "Po co?". A ten mi tu mydli o tym i o owym ale nie o tym, o co pytam. Dzięki bardzo za odpowiedź, choć właściwie to ta pierwsza była najwłaściwsza.

Daje to do myślenia na temat innych Twoich pozanaukowych tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to „przeze mnie”? Przecież to nie ja sprzedałem jej ten kocioł, tylko jakiś sprzedawca, który nie przeczytał dokładnie informacji o tym kotle, co chyba było jego obowiązkiem. Nie przeczytał dokładnie moich informacji, ani informacji zawartych na stronie internetowej producenta, ale kocioł sprzedał, jak trafiła się okazja.

Oboje oni, i bietka i ten sprzedawca są właśnie ofiarami tego wypracowanego przez praktykę systemu doboru kotła do domu. Nie moimi, bo co ja tu znaczę :)

Znowu zaczynasz pitolić ?

Sprzedawca przeczyta że to kocioł 26kW, były tez Twoje zapewnienia o czym zapominasz i na pewno nie byłoby problemu gdyby kocioł dał to co jest deklarowane.

Tak jak sprzedawca tak i Bietka zostali ofiarami właśnie Twoich słodkich pierdów na forach a także Twoim blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz pitolić ?

Sprzedawca przeczyta że to kocioł 26kW, były tez Twoje zapewnienia o czym zapominasz i na pewno nie byłoby problemu gdyby kocioł dał to co jest deklarowane.

Tak jak sprzedawca tak i Bietka zostali ofiarami właśnie Twoich słodkich pierdów na forach a także Twoim blogu.

Wystarczy przeczytać kilka stron z początku tego wątku. Tam widać wyraźnie, co ja pisałem o tym kotle z początkiem 2015r. i co pisali w odpowiedzi niektórzy sprzedawcy. To nie ja wypromowałem ten kocioł jako potwornego olbrzyma do wiejskich świetlic i hal produkcyjnych. I nie ja go sprzedaję.

A sprzedawcy niech nie czytają pobieżnie, tylko niech zapoznają się z wszystkimi dostępnymi informacjami n/t produktu, za którego sprzedaż się biorą. Czy to ja namawiałem Ciebie, abyś sprzedawał OEPM-ki? Wymyśliłeś to sobie absolutnie samodzielnie.

 

A mi, gdzieś tam z tyłu głowy, ciągle siedzi taka myśl - czyś Ty nie sprzedał tego kotła (OEPM 26kW) do ogromnego obiektu bietki, aby udowodnić mi prawdziwość Twoich stwierdzeń, że to ja ściemniam pisząc, że jest to kocioł do domów mniejszych, przystosowany specjalnie do pracy na mocach niskich. Wyszło Ci, jak wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać kilka stron z początku tego wątku. Tam widać wyraźnie, co ja pisałem o tym kotle z początkiem 2015r. i co pisali w odpowiedzi niektórzy sprzedawcy. To nie ja wypromowałem ten kocioł jako potwornego olbrzyma do wiejskich świetlic i hal produkcyjnych. I nie ja go sprzedaję.

A sprzedawcy niech nie czytają pobieżnie, tylko niech zapoznają się z wszystkimi dostępnymi informacjami n/t produktu, za którego sprzedaż się biorą. Czy to ja namawiałem Ciebie, abyś sprzedawał OEPM-ki? Wymyśliłeś to sobie absolutnie samodzielnie.

 

A mi, gdzieś tam z tyłu głowy, ciągle siedzi taka myśl - czyś Ty nie sprzedał tego kotła (OEPM 26kW) do ogromnego obiektu bietki, aby udowodnić mi prawdziwość Twoich stwierdzeń, że to ja ściemniam pisząc, że jest to kocioł do domów mniejszych, przystosowany specjalnie do pracy na mocach niskich. Wyszło Ci, jak wyszło :)

Sam bietkę zapewniałeś,że kocioł spokojnie da sobie radę i basta.Wszyscy to pamiętają więc szkoda pisania postów z wykręcaniem się z tego ,że "to nie ja".Mogłeś jej odpisać,że da radę z palaczem siedzącym na taborecie przed kotłem z pogrzebaczem uzyskując przy tym temp CO ok45deg.

Proponuję temat zakończyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bietkę zapewniałeś,że kocioł spokojnie da sobie radę i basta.Wszyscy to pamiętają więc szkoda pisania postów z wykręcaniem się z tego ,że "to nie ja".Mogłeś jej odpisać,że da radę z palaczem siedzącym na taborecie przed kotłem z pogrzebaczem uzyskując przy tym temp CO ok45deg.

Proponuję temat zakończyć!

Napisałem, odpowiadając na pytanie, że OEPM osiągnie moc 25kW. Taką moc maksymalnie potrzebną dla obiektu bietki określili forumowi eksperci. Trzeba czytać to, co pisze, a nie to, co chce się przeczytać. Ja nie jestem ekspertem od wyliczania zapotrzebowania na ciepło dla domów, o czym wielokrotnie pisałem. Ale ci, co jej tę moc określili, to przecież eksperci. A oni brali pod uwagę nawet moc 17kW.

Czytałeś te wątki na forum.info-ogrzewanie.pl? Wydaje mi się, że chyba nie.

A kto jak kto, ale Ty z pewnością wiesz, o ile ma przewymiarowaną moc kocioł RBR 23kW, który aktualnie pracuje u bietki.

I jeszcze raz podkreślam - to nie ja sprzedałem jej tę OEPM-kę. Jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, odpowiadając na pytanie, że OEPM osiągnie moc 25kW. Taką moc maksymalnie potrzebną dla obiektu bietki określili forumowi eksperci. Trzeba czytać to, co pisze, a nie to, co chce się przeczytać. Ja nie jestem ekspertem od wyliczania zapotrzebowania na ciepło dla domów, o czym wielokrotnie pisałem. Ale ci, co jej tę moc określili, to przecież eksperci. A oni brali pod uwagę nawet moc 17kW.

Czytałeś te wątki na forum.info-ogrzewanie.pl? Wydaje mi się, że chyba nie.

A kto jak kto, ale Ty z pewnością wiesz, o ile ma przewymiarowaną moc kocioł RBR 23kW, który aktualnie pracuje u bietki.

I jeszcze raz podkreślam - to nie ja sprzedałem jej tę OEPM-kę. Jasne?

 

Czy mógłbys podac kto jest tym(i) forumowymi ekspertami od ozc, liczyłem juz setki domów ale w zadnym przypadku nie bylo mocy 25 kW, nawet dla starych domów. Nie znam bietki i jej domu ale moge załozyc ze te 25 kW nie zadnego pokrycia w rzeczywistosci i ci eksperci wcale nie zadnymi ekspertami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam te wpisy, bo widzę, że większość dyskutantów już o nich zapomniała i wymyśla teraz różne bzdury na temat mocy i przeznaczenia tego kotła, zapominając nawet swoje własne ówczesne komentarze na jego temat.

 

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19292-wybór-kotła-z-podajnikiem-proszę-o-pomoc-was/,Tam

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20059-kocioł-ogniwo-eko-plus-m-26-opinie-użytkowanie-za-i-przeciw/page-1

 

 

 

karoka65

Napisano 15 marzec 2015 - 19:08

cached-Tue, 02 Feb 2016 07:52:46 +0000

bietka, dnia 15 Marz 2015 - 15:35, napisał:

Nie jest to łatwe w przypadku mojej chałupy gdyż do nieregularna bryła domu a i pomieszczenia np na parterze związane z działalnością nie są ogrzewane tak jak dom.Dodam tylko 1 m w kalkulacji i wychodzi przy 400m 25 kw a przy 370 17 kw.

Czytam też że kotły chodzą na mocach zaprogramowanych w sterowniku?To taki 17 z jaką mocą górną może grzać a z jaką 25?

Z porządnej 17-tki wydusisz w razie potrzeby ze 22 czy 23kW.

Jak Timom pisze najlepiej zlecić wykonanie OZC.

Kontakt do profesjonalnej firmy znajdziesz na mojej stronie, będziesz wiedzieć dokładnie na czym stoisz.

 

 

 

SUSPENSER

Napisano 15 marzec 2015 - 22:15

cached-Tue, 02 Feb 2016 07:52:46 +0000

bietka, dnia 14 Marz 2015 - 20:12, napisał:

Nic tylko czytam....czytam...i zastanawiam się czy kocioł 17 kw dałby radę?W razie w...miałabym heitza na podorędziu?Tyle kłopotów mają forumowicze z przewymiarowanymi kotłami.Czy dla kotła jest lepiej aby chodził na większej mocy?

 

Pewnie by dał radę tylko będzie działał z niższą sprawnością niż 25 kW więc przy niewielkiej różnicy cenowej polecam jednak 25 kW.

 

Problem z przewymiarowaniem mogłabyś mieć kupując kocioł 50 kW bo takie przypadki już spotkałem i to w domach o dużo mniejszym zapotrzebowaniu.

 

 

bietka

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:28

cached-Tue, 02 Feb 2016 07:52:46 +0000

Witam po przerwie.

 

Decyzja zapadła.Kupuję 25 kw teraz tylko został wybór firmy?

Skam P-Premium?Co myslicie? Ponieważ moja instalacja jest bardzo rozbudowana i pokręcona/tak jak cały ten moloch/ potrzebny mi będzie sprzedawca który pomoże w razie konieczności.Poprosiłam fachowca o pomoc ale nikt nie chce się bawić w takie drobne przeróbki i montaże zakupionych poza nimi kotłami.

Na szczęscie już mam wsparcie męża więc sama nie zostanę z problemem.

 

 

karoka65

Napisano 14 wrzesień 2015 - 18:44

cached-Tue, 02 Feb 2016 07:52:46 +0000

Zapomniałeś o nowym Ogniwo Eko PlusM

Niestety też drogo ale za klasę się płaci.

 

 

Do tego momentu nawet nie wiedziałem, że takie wątki istnieją.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam te wpisy, bo widzę, że większość dyskutantów już o nich zapomniała i wymyśla teraz różne bzdury na temat mocy i przeznaczenia tego kotła, zapominając nawet swoje własne ówczesne komentarze na jego temat.

.....

 

[/font]Do tego momentu nawet nie wiedziałem, że takie wątki istnieją.

 

Wszystko fajnie, ale wpisów ekspertów od OZC nie podałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale wpisów ekspertów od OZC nie podałes.

Nie mam wiedzy, kto ma "papiery" takiego eksperta. Podałem wpisy tych, którzy na forach doradzają przyszłym nabywcom n/t mocy kotła potrzebnej do ich domów (którzy doradzali także w tym przypadku). Dlatego nazwałem ich "ekspertami forumowymi" :) To oni doradzali kocioł 17-25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedzy, kto ma "papiery" takiego eksperta. Podałem wpisy tych, którzy na forach doradzają przyszłym nabywcom n/t mocy kotła potrzebnej do ich domów (którzy doradzali także w tym przypadku). Dlatego nazwałem ich "ekspertami forumowymi" :) To oni doradzali kocioł 17-25kW.

 

Idąc takim tokiem myslenia to w zasadzie wszyscy którzy cokolwiek doradzają tu na forum są ekspertami forumowymi. A tak faktycznie to zaden sprzedawca ( tu na forum jak i ogolnie) jakiegokolwiek urządzenia grzewczego i nie chodzi tu tylko o kotły nie wykonuje dokłądnych obliczen ozc dla doboru mocy kotła. Jak przynajmniej takiego nie spotkałem. Trzeba sie cieszyc (jako potencjalny klient) gdy sprzedawca wie co to ozc, a gdy zaleca jego wykonanie to juz wiecej nie trzeba. Reasumując, przypisywnie roli eksperta dla kazdego aktywnego usera forum to takie naduzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem myslenia to w zasadzie wszyscy którzy cokolwiek doradzają tu na forum są ekspertami forumowymi. A tak faktycznie to zaden sprzedawca ( tu na forum jak i ogolnie) jakiegokolwiek urządzenia grzewczego i nie chodzi tu tylko o kotły nie wykonuje dokłądnych obliczen ozc dla doboru mocy kotła. Jak przynajmniej takiego nie spotkałem. Trzeba sie cieszyc (jako potencjalny klient) gdy sprzedawca wie co to ozc, a gdy zaleca jego wykonanie to juz wiecej nie trzeba. Reasumując, przypisywnie roli eksperta dla kazdego aktywnego usera forum to takie naduzycie.

Nie przypisuję im roli ekspertów. Sobie, tym bardziej, też nie. Podałem te wpisy tylko po to, aby pokazać, że to oni doradzali a nie ja. W tym przypadku doradzali. I jak czytam fora, to widzę, że doradzają nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...