Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Adam Mickiewicz "Romantyczność"

 

fragment

 

,,,,

 

I ja to słyszę, i ja tak wierzę,

Płaczę i mówię pacierze.

"Słuchaj, dzieweczko!" - krzyknie śród zgiełku

Starzec, i na lud zawoła:

"Ufajcie memu oku i szkiełku,

Nic tu nie widzę dokoła.

 

Duchy karczemnej tworem gawiedzi,

W głupstwa wywarzone kuźni.

Dziewczyna duby smalone bredzi,

A gmin rozumowi bluźni".

 

"Dziewczyna czuje, - odpowiadam skromnie -

A gawiedź wierzy głęboko;

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm ? manipuluje powiadasz ? to jak nazwać to co Ty robisz ?

Na podstawie czego jesteś przekonany że kocioł pracował na mocy 26kW skoro nie zmierzyłeś ?

Mogę Ci przytoczyć wpis z Info-Ogrzewanie gdzie napisałeś Ty sam że nie wiesz kto ten kocioł prowadzi ale robi to perfekcyjnie, pamiętasz ?

Tak wtedy ja go prowadziłem w grupowym.

Czy drugi kocioł miał jakiś inny super węgiel ?

Z tego co sama Bietka pisała to był ten sam węgiel, dom raczej ten sam, palacz ten sam i te same "krzywe" rury :) tyle że palnik w drugim kotle spalał go i spala dalej bardzo dobrze i nikt nie musi przy nim siedzieć i wajchlować haczykiem w palniku ?

Ja tutaj manipuluję czy Ty ?

Kiedy kocioł był prowadzony poprawnie, to chwaliłem. Jednakże wtedy, kiedy na siłę próbowano zwiększyć jego moc ponad jego możliwości (zwiększając do maksimum nadmuch i topiąc w ten sposób popiół) nie był prowadzony poprawnie.

Co do mocy, z którą pracował kocioł, wyrażam tylko swoje przekonanie na podstawie mojej wiedzy o tym kotle. Nie twierdzę, bo oczywiście pomiaru nie było, więc takie stwierdzenie byłoby nieuprawnione.

Pierwszy kocioł był za mały, drugi chyba okaże się za duży :) (w stosunku do potrzeb, oczywiście). Szczególnie po realizacji tych planów modernizacji ogrzewania obiektu, o których napisała na forum bietka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zakończ może tą dyskusję zanim nowa burza się rozpęta :)

Ja nigdy nie walczyłem i nie walczę z Ogniwem bo to porządna firma ale jak Ty mi kiedyś obiecałeś że będziesz reagował na moje bajdy które ponoć pisałem tak ja teraz prostuję to co Ty próbujesz tutaj ludziom pociskać przy okazji szkalując mnie.

Dobrej nocki życzę.

Nie szkaluję Cię wcale. Bronię się tylko przed Twoimi atakami na mnie, podając pewne fakty, które Ty pomijasz, bądź przekręcasz. Nie będzie ataków - nie będzie potrzebna obrona :) Twoja działalność na rynku kotłów i na forach naprawdę mi nie przeszkadza. Życzę dobrego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdaje się widziałem Twój wpis na wątku o "ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego". Nie mogę go odnaleźć...

 

--

Jest :)

Wykasowałem tylko moje wpisy z wątków, które założyłem osobiście. Naprawdę. Nigdy nie ruszyłem mojego wpisu z cudzego wątku. To tylko taki sposób ataków na mnie, bo merytorycznie atakować mnie nie jest łatwo. Zobaczyłeś i uwierzyłeś :) Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :) w to, co piszą moi oponenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Mickiewicz "Romantyczność"

 

fragment

 

,,,,

 

I ja to słyszę, i ja tak wierzę,

Płaczę i mówię pacierze.

"Słuchaj, dzieweczko!" - krzyknie śród zgiełku

Starzec, i na lud zawoła:

"Ufajcie memu oku i szkiełku,

Nic tu nie widzę dokoła.

 

Duchy karczemnej tworem gawiedzi,

W głupstwa wywarzone kuźni.

Dziewczyna duby smalone bredzi,

A gmin rozumowi bluźni".

 

"Dziewczyna czuje, - odpowiadam skromnie -

A gawiedź wierzy głęboko;

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

,,,,

Ty TECHNIK może zmień forum na jakieś kółko poetyckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkaluję Cię wcale. Bronię się tylko przed Twoimi atakami na mnie, podając pewne fakty, które Ty pomijasz, bądź przekręcasz. Nie będzie ataków - nie będzie potrzebna obrona :) Twoja działalność na rynku kotłów i na forach naprawdę mi nie przeszkadza. Życzę dobrego zdrowia.

Hmmm ? czyżbym to na pewno ja pomijał te fakty ?

Gdyś nie zaczął "pić" do mnie i zaczynał mataczyć pewnie bym się nawet nie odezwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam Wszystkich forumowiczów. Jestem nowym laikiem i proszę o forum. Kupiłem dom w szkielecie drewnianym ogrzewany olejem i kominkiem o pow. 99, 120, 140 m2. Jako, że drogo wyszło w tym roku grzanie postanowiłem zakupić piec na ekogroszek. Po prześledzeniu wielu wpisów na forach wybór padł ba OEP. Jednak wyszło coś takiego jak M-ka, która niestety wychodzi tylko w 26 kw, a w sierpniu ma się ukazać ok. 15-16 kw. Czy myślicie, że warto czekać na M-kę i czy nie będzie za duża? Ile kw taki szkieletowy domek? Na ścianach i skosach dachu 20 cm. Wełny, strop 15 cm, okna drewniane nienajnowsze z czasem stopniowo będę wymieniał. Obliczyłem, że na zimę będzie potrzebne ok. 2500 l. oleju. Do tego dochodzi bojler 140 l. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha... Już mam wyniki, tylko przeraża mnie strasznie mała moc kotła, bo ciężko takie dostać. Zawijan pisał, że OEPM można dać trochę większy bo nie ma zapasu a na niższych mocach jest bardziej wydajny, więc może jak zrobią ok 15 kW to będzie dobrze. Wiadomo, moja kanadyjka na pewno nie jest perfekt więc kilka kW też dojdzie. Jeśli chodzi o pellet to boję się, że zdrożeje tak jak olej opałowy jak troszkę się tych pieców posprzedaje. Dzis grzeję olejem i wiem co to znaczy, a cena oleju najniższa od lat. Chcę zmienić piec ponieważ zdaję sobie sprawę, że wcześniej czy później sytuacja na rynku paliw wróci do normy. Oto moje wyniki:http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1fbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha... Już mam wyniki, tylko przeraża mnie strasznie mała moc kotła, bo ciężko takie dostać.

 

Da się takie dostać bez problemu i to wcale nie mała moc, u mnie w praktyce przy nieco gorzej ocieplonym domu 185 m2 po podłogach nigdy jeszcze średniodobowe zapotrzebowanie na moc [CO + CWU] nie przekroczyło 7,5 kW nawet przy -20 na zewnątrz i +23 w domu a 8 sezonów już ogrzewam dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pellet to boję się, że zdrożeje tak jak olej opałowy jak troszkę się tych pieców posprzedaje. Dzis grzeję olejem i wiem co to znaczy, a cena oleju najniższa od lat. Chcę zmienić piec ponieważ zdaję sobie sprawę, że wcześniej czy później sytuacja na rynku paliw wróci do normy. Oto moje wyniki:http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1fbz

Ale to własnie jest ciemna uliczka, ekogroszek nie jest wcale tani,pracy przy kotle też jest .

Trochę "ruski ekogroch" ratuje nasz rynek, "czeski ekogrch" niestety to siano, a użytkowników przesiadających się ze śmieciuchów na ekogroszkowce ciągle przybywa.:rolleyes:

 

Najlepsze rozwiązanie to pompa ciepła ale trzeba mieć kawałek ogrodu w koło domu ,lub pompa powietrze woda, w zestawie z kominkiem na większe mrozy i 100% podłogówki.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa niestety to dla mnie wydatek nie do przeskoczenia. Jedynie pellet wchodzi w rachubę, ale się boję. Czekam na Ogniwo Eko Plus M. Zobaczymy jaka będzie cena i moc

 

Ceny pomp ciepła powietrze woda,

spadają, za to kotły ekogroszkowe są coraz droższe.

Najpierw się przymierz napisz tu :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page875

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa niestety to dla mnie wydatek nie do przeskoczenia. Jedynie pellet wchodzi w rachubę, ale się boję. Czekam na Ogniwo Eko Plus M. Zobaczymy jaka będzie cena i moc

 

to ciekawe, że kocioł tani, a pompa droga. na pewno wziąłeś pod uwagę wszystkie elementy obu systemów i poszukałeś uczciwie wycen? zajrzyj do działu z pompami ciepła i popytaj użytkowników, ile ich kosztowała instalacja pompy ciepła oraz ile kosztuje ich eksploatacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wziąłem wszystkie elementy, ale firma zrobiła mi wycenę kotłowni, czyli montaż plus piec plus wszystkie części i wyszło 10300 zł. do tego osobno dorobię komin ok. 3000 zł. Po Twoim wpisie imrahil kontaktowałem się z tą samą firmą gdzie powiedzieli, że pompa powietrzna to kosz będzie ok 30000 zł., ale mają zrobić jeszcze szczegółowa wycenę i się ze mną skontaktować. Dla mnie już te 13-14 tys. to wydatek ponad siły, ale niezbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wziąłem wszystkie elementy, ale firma zrobiła mi wycenę kotłowni, czyli montaż plus piec plus wszystkie części i wyszło 10300 zł. do tego osobno dorobię komin ok. 3000 zł. Po Twoim wpisie imrahil kontaktowałem się z tą samą firmą gdzie powiedzieli, że pompa powietrzna to kosz będzie ok 30000 zł., ale mają zrobić jeszcze szczegółowa wycenę i się ze mną skontaktować. Dla mnie już te 13-14 tys. to wydatek ponad siły, ale niezbędny.

 

wycena pompy ciepła dosyć wysoka. policzyłeś dodatkową powierzchnię pod kotłownię węglową?

 

dodatkowy problem polega na tym, że nie masz dokładnego i pewnego obciążenia cieplnego. nie jest to nowy dom, więc chyba nic nie zmienisz w projekcie, żeby wyeliminować paliwo stałe. no i szkielet drewniany - nie wykorzystasz taniej taryfy w takim stopniu jak w domu murowanym. ja na próbę, zamiast tak kombinować i rozwalać pół kotłowni, w pierwszej kolejności kupiłbym klimatyzator lub dwa i tym dogrzewał (to doskonałe rozwiązanie do lekkich domów, dobrze sterowalne) - powinno to zredukować rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kotłownię to mam długi garaż ok. 9,5 m. i tam chcę wstawić piec. Dolna powierzchnia domu jest cała otwarta więc klimatyzator chyba słabo się sprawdzi, a prąd droższy niż olej. Jeśli chodzi o pompę, to facet powiedział żebym na wszelki wypadek zostawił to ogrzewanie olejowe do wspomagania pompy w razie potrzeby. Edytowane przez mddwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kotłownię to mam długi garaż ok. 9,5 m. i tam chcę wstawić piec. Dolna powierzchnia domu jest cała otwarta więc klimatyzator chyba słabo się sprawdzi, a prąd droższy niż olej.

 

ale klimatyzator to pompa ciepła, która daje 2-4 razy więcej ciepła niż pobiera prądu. otwarta powierzchnia to akurat zaleta, bo wystarczyłby jeden klimatyzator. warto to sobie policzyć. ile płacisz za litr oleju opałowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...