Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Jeżeli na jednym powrocie jest 25-28*C a na drugim ~48*C , wilgoci,skroplin brak to taka praca też skraca życie wymiennika ?

 

A po zsumowaniu ile jest 30 czy może 45 ?

 

To zależy jakim węglem palisz, jak się spala itd.

 

To, że u Ciebie w danym momencie nie widać skroplin nie oznacza, że nie pojawia się okresowo na wymienniku wilgoć [wcale nie musi być widać kropli, wystarczy czasem poskrobać po ściance żeby pojawiła się biała para i to jest ta wilgoć], a każde pojawienie się jej skraca żywotność kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał SUSPENSER http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

 

1- Załóżmy, że minimalna moc to te 7 kW - tyle ma zapotrzebowania mój dom w największe mrozy, a ma 185 m2 po podłogach, wtedy też na grzejniki dawałem 60*C - czy widzisz możliwość, że wtedy spaliny mają 71 *C ?

2- Ostatnio mam zapotrzebowanie średniodobowe na poziomie 2,5 kW i kocioł potrafię ustawić na pracę bez odstawiania [spaliny mają wtedy około 80-90*C - jak ten kolos 25 kW z palnikiem z wielką japą by u mnie teraz pracował ?

 

 

 

 

 

 

1 - czyli przy częstym czyszczeniu byłoby jeszcze mniej ?

 

2 - to znaczy paliłoby się na 1/2 czy 1/3 palnika a nadmiar powietrza ogrzewałby przez komin okolicę jak w Brucerach czy też by wchodził często w podtrzymanie ?

 

Muszę wymienić w tym roku kocioł.

Pytanie do Zawijana. Czekać na ten nowy kocioł, czy kupić plusa 10 kW.

Moje zapotrzebowanie na ciepło w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Będzie mógł.

Oczywiście, po spełnieniu wszystkich wymogów z tym związanych.

 

Oczywiście jest to oczywiste :)

 

W obecnym stanie prawnym każdy kocioł na paliwo stałe, o mocy do 300kW, może pracowac w układzie zamkniętym, ale miło by było, jakby także taka informacja pojawiała się ze strony producenta kotła, żeby nie pojawiały się żadne niedomówienia. Czekam wiec cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to oczywiste :)

 

W obecnym stanie prawnym każdy kocioł na paliwo stałe, o mocy do 300kW, może pracowac w układzie zamkniętym, ale miło by było, jakby także taka informacja pojawiała się ze strony producenta kotła, żeby nie pojawiały się żadne niedomówienia. Czekam wiec cierpliwie.

Ja nie jestem i od 1 czerwca także nie będę przedstawicielem Firmy OGNIWO z Biecza.

Jeśli takiej informacji nie będzie w DTR-ce kotła, proponuję zwrócić się pisemnie do firmy OGNIWO. Jestem pewien, że odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Klasa 5 byłaby zapewne z filtrem.

 

Sas badając w laboratorium notyfikowanym filtra nie potrzebował a można powiedzieć,że jego budowa jest zbliżona do OE+, czyli jeden płaski kanał nad paleniskiem i dwa pionowe. W pierwszym pionowym poprzecznie ułożone zawinięte ku górze zawirowacze. Palnik fajkowy.

Węgiel i palnik mają ogromne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGNIWO EKO PlusM spełnia wymogi energetyczno-emisyjne klasy 5 według PN EN 303-5:2012 (bez elektrofiltra).

Jeżeli możesz Zawijanie proszę o odpowiedź.

1. Czy jest to jednoznaczne z posiadaniem certyfikatu, czy jedynie z osiągnięciem wymogów dla klasy 5?

2. Czy kocił będzie certyfikowany w Polsce, czy dołączane będą do niego badania przeprowadzone w Czechach? I w związku z pierwszym pytaniem, wejdzie na polski rynek z 4 czy 5?

3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz Zawijanie proszę o odpowiedź.

1. Czy jest to jednoznaczne z posiadaniem certyfikatu, czy jedynie z osiągnięciem wymogów dla klasy 5?

2. Czy kocił będzie certyfikowany w Polsce, czy dołączane będą do niego badania przeprowadzone w Czechach? I w związku z pierwszym pytaniem, wejdzie na polski rynek z 4 czy 5?

3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie :)

Sprzedaż w Polsce ruszy najprawdopodobniej w czerwcu. Wszystko będzie wtedy wiadomo.

Na stronie www OGNIWA i na blogu zawijana znajdziecie komplet potrzebnych informacji.

Bez spamu i bez chłamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Chętnie dowiedział bym się o poziomie ceny (w odniesieniu do tego jaka jest oferowana w Czechach). Nie liczę na konkrety, ale może ktoś, coś chlapnie :)

Na czeskiej stronie internetowej widziałem cenę 6000tyś koron.

Z tego co ćwierkają jaskółki :) cena katalogowa na kraj ma być w okolicy 10500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...