Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

A dla porównania jak ta kwestia wygląda przy OE+? Z tego co zrozumiałem z badań na waszym blogu, przy pracy OE+ 16kW sprawność kotła poniżej połowy mocy nominalnej drastycznie spadała? Jak jest sprawność % przy pracy na mocy 2-4kW?

Dal OEP przy tych mocach sprawność wynosiła 40-50%. Oczywiście dla kotła "zabrudzonego", w stanie eksploatacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam dwa kotły z podajnikiem. Z dwoma różnymi palnikami. Defro 29 kW z palnikiem Ardeo ( przełożonym ze Skama ) podpięte do zwykłego murowanego komina. I Skama 17 kW z palnikiem fajkowym ( przełożonym z Defro ) podpiętego do systemowego komina Leier. Co się stanie kiedy w czasie pracy kotła otworzę klapę zasobnika - niechby i z resztką, powiedzmy 10 kilo węgla na dnie kosza? Nic. Kotły będą pracować z otwartą klapą zasobnika. PS. Zresztą - one tak właśnie pracują. Z otwartą klapą. W ten sposób radzę sobie z wykraplaniem się wilgoci na ściankach kosza - nie mam dosuszania i nie chce mi się robić. Parę osób ( również tych czasem piszących na forum ) widziało u mnie te kotły w ten sposób pracujące. Nie dymi się z kosza - bo niby dlaczego miałoby się dymić? Jeżeli dawka i wiatr są ustawione prawidłowo, kocioł i palnik mają właściwą konstrukcję a kominy odpowiedni ciąg?

 

Hej Kobra, a posiadasz RCK ?

Jak miałem starego tłoka to też ani dymka z kosza nie puścił, a teraz przy pracującej dmuchawie coś tam się pojawia w zasobniku z otwartą klapą. Pewnie wszystko zależy od konstrukcji palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal OEP przy tych mocach sprawność wynosiła 40-50%. Oczywiście dla kotła "zabrudzonego", w stanie eksploatacyjnym.

Az korci mnie zapytac z czeg wynika az taka różnica? :-)

Jestem w stanie zrozumieć ze nie koniecznie jest to temat na publiczna dyskusje ale moja ciekawosc dotyczy mozliwosci dalszych modyfikacji kotlaOE plus, ktory posiadam pod kątem rozwiazan z OEM :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az korci mnie zapytac z czeg wynika az taka różnica? :-)

Jestem w stanie zrozumieć ze nie koniecznie jest to temat na publiczna dyskusje ale moja ciekawosc dotyczy mozliwosci dalszych modyfikacji kotlaOE plus, ktory posiadam pod kątem rozwiazan z OEM :-).

Są takie możliwości.

Zastanowimy się z zawijan_2, co możemy opublikować na naszym blogu, a co podać chętnym na priv.

Zajdź przy okazji na nasz blog. Tylko nie zmieniaj nicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie możliwości.

Zastanowimy się z zawijan_2, co możemy opublikować na naszym blogu, a co podać chętnym na priv.

Zajdź przy okazji na nasz blog. Tylko nie zmieniaj nicka.

Odwiedzilem. Troche bylo mi przykro ze wylaczyliscie mozliwosc komentowania i dyskusji. Zapowiadlo sie fajne miejsce dla kotlowych pasjonatow. No ale strone odwiedzilem i czekam na cos wiecej niz opis nowego OEM. Fajnie gdyby znalazlo sie tam rowniez miejsce na kontynuacje dotychczasowych tematow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Jeśli kominy mają odpowiedni ciąg.

Ale kto kiedy interesował się ciągiem kominowym? Dopiero od niedawna na forach próbuje się nieśmiało tego tematu.

Panie Jacku ja od ponad 3 lat o tym już pisałam ale nikt słuchać nie chciał. E-S też przekazywał em informacje odnośnie tego co się dzieje jak jest ciąg i cyrkulacja nieprawidłowa.

 

U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem. Troche bylo mi przykro ze wylaczyliscie mozliwosc komentowania i dyskusji. Zapowiadlo sie fajne miejsce dla kotlowych pasjonatow. No ale strone odwiedzilem i czekam na cos wiecej niz opis nowego OEM. Fajnie gdyby znalazlo sie tam rowniez miejsce na kontynuacje dotychczasowych tematow.

Kiedy tam byłeś?

Od 1 czerwca wróciła możliwość komentowania i forum dyskusyjne ze starymi wątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, mamy płytę ceramiczną w suficie komory spalinowej i na palniku

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5906246/695517/kociolek-oepm-w-przekroju.jpg?1434293793

 

Przed tą modernizacją kocioł był w 4 klasie i miał sprawności :

http://i.imgur.com/KlgWZf4.png

https://esterownik.pl/forum/posty,2042/ogniwo-eko-plus-m?m=68011#68011

Te pyty w suficie komory spalinowej i na palniku przysłoniły część wymiennika

kotła,po takiej modernizacji kocioł nie stracił nawet po przecinku na sprawności .

Co to za ceramika jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u innych izoluje a u innych poprawia sprawność :)

 

Podobnie jak teraz ma burner-sm szamotki na palniku ekoenergii chyba 3 lata temu w E-S w kotle Cichewicza postawiłem dwie zwykłe cegły bo innych pod ręką nie było,na to położyłem żeliwny ruszt.W 5 min diametralnie zmieniły się emisje w tym kotle.Nawet zawartość tlenu spadła prawie do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u innych izoluje a u innych poprawia sprawność :)

 

Podobnie jak teraz ma burner-sm szamotki na palniku ekoenergii chyba 3 lata temu w E-S w kotle Cichewicza postawiłem dwie zwykłe cegły bo innych pod ręką nie było,na to położyłem żeliwny ruszt.W 5 min diametralnie zmieniły się emisje w tym kotle.Nawet zawartość tlenu spadła prawie do 0.

 

Minertu ja nie uświadczyłem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu ja nie uświadczyłem????
Wiem bo CZ tej wersji nie mają.Jak zauważyłeś różni się nawet panelem sterownika nie tylko szamotkami na palniku oraz płyta w komorze spalania.Dodatkowo ma estetyczne drzwiczki zakrywające drzwiczki właściwe.Rozwiązanie tutaj akurat dobre.Wychodzi na to,że w PL będzie lepsza wersja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć animuss.. jaka to ceramika? tajemnica... pewnie zbrojona

 

"... po takiej modernizacji... " mówisz! .... a ja zauważyłem różnicę między czwartą a piątą klasę :p :D

Proponuję Ci zrobić sobie herbatkę, bo na "kafkę" za późno. usiądź tam w ciszy i głęboko skojarz to wszystko, co to czytałeś, co widziałeś, co zrobiłeś u siebie..

Uważam Ciebie za bystrego gościa :)

A jednak, Ty to Ty... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u innych izoluje a u innych poprawia sprawność :)

 

Podobnie jak teraz ma burner-sm szamotki na palniku ekoenergii chyba 3 lata temu w E-S w kotle Cichewicza postawiłem dwie zwykłe cegły bo innych pod ręką nie było,na to położyłem żeliwny ruszt.W 5 min diametralnie zmieniły się emisje w tym kotle.Nawet zawartość tlenu spadła prawie do 0.

No! Ty postawiłeś na palniku, a w RBR naklejono ceramikę na ścianę wymiennika. Chcesz twierdzić, że to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...