Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Wiem bo CZ tej wersji nie mają.Jak zauważyłeś różni się nawet panelem sterownika nie tylko szamotkami na palniku oraz płyta w komorze spalania.Dodatkowo ma estetyczne drzwiczki zakrywające drzwiczki właściwe.Rozwiązanie tutaj akurat dobre.Wychodzi na to,że w PL będzie lepsza wersja.

 

Po rozmowie z Panią Dyrektor nie uświadczyłem teorii,że będzie lepsza wersja na Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No! Ty postawiłeś na palniku, a w RBR naklejono ceramikę na ścianę wymiennika. Chcesz twierdzić, że to jest to samo?

 

Ja też mam cegłe na palniku.

Pom to tylko by mi nie spadał popiół tam gdzie ciężko pogrzebaczem dostać.

A i zamówiłem większy deflektor niż te 18 cm.

Spalanie się poprawiło o 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Ty postawiłeś na palniku, a w RBR naklejono ceramikę na ścianę wymiennika. Chcesz twierdzić, że to jest to samo?

Jak ja stawiałem cegły na palnikach to w RBR-ach jeszcze o tym nie śniono.

Ogólnie chodziło mi o cos innego.Znowu zerżnięto pomysł.Ale dobrze bo działa tak jak ma.Zapytam tylko czy ta od strony kosza jest lekko pod skosem od strony podawania czy za dużo roboty z tym by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja stawiałem cegły na palnikach to w RBR-ach jeszcze o tym nie śniono.

Ogólnie chodziło mi o cos innego.Znowu zerżnięto pomysł.Ale dobrze bo działa tak jak ma.Zapytam tylko czy ta od strony kosza jest lekko pod skosem od strony podawania czy za dużo roboty z tym by było?

Ta od strony podawania musi być bo tam spada popiół który uniemożliwia poprawne funkcjonowanie palnik.

A dlaczego pod skosem??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj i zachowaj ,,,,

 

Skorzystam z Twej rady.

 

 

Jutro ci powiem

A zresztą.W tym rogu jest nadmiar tlenu.Za bardzo wypala i tego nie zmienisz.Ustawienie pod skosem kieruje powietrze nad żar i dopala go.

 

Niezłe masz te puenty.

Najbardziej utkwiła mi w pamięci ta, o ceramice, która to najpierw gromadzi ciepło by następnie to ciepło oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja stawiałem cegły na palnikach to w RBR-ach jeszcze o tym nie śniono.

Ogólnie chodziło mi o cos innego.Znowu zerżnięto pomysł.Ale dobrze bo działa tak jak ma.Zapytam tylko czy ta od strony kosza jest lekko pod skosem od strony podawania czy za dużo roboty z tym by było?

Ależ Ty jesteś zarozumiały... ale to już twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł OEPM został zbadany w notyfikowanym instytucie europejskim w Brnie (Czechy), gdzie uzyskał certyfikat zgodności z europejską normą EN 303-5:2012 w klasie 4.

 

Wyniki badań na mocy tzw. nominalnej:

moc = 24,7 kW

sprawność = 86,8%

temperatura spalin wylotowych = 143°C

tlen w spalinach = 6,6%

emisja CO = 313 mg/m3

emisja OGC = 9 mg/m3

emisja pyłu = 55 mg/m3

 

Wyniki badań na mocy tzw. minimalnej:

moc = 7,6 kW

sprawność = 92,5%

temperatura spalin wylotowych = 71°C

tlen w spalinach = 9,8%

emisja CO = 691 mg/m3

emisja OGC = 21 mg/m3

emisja pyłu = 36 mg/m3

 

Dla porównania podam wymagania normy EN 303-5:2012:

 

klasa 3

sprawność = 75,5%

emisja CO = 3000 mg/m3

emisja OGC = 100 mg/m3

emisja pyłu = 125 mg/m3

 

klasa 4

sprawność = 83%

emisja CO = 1000 mg/m3

emisja OGC = 30 mg/m3

emisja pyłu = 60 mg/m3

 

klasa 5

sprawność = 88,5%

emisja CO = 500 mg/m3

emisja OGC = 20 mg/m3

emisja pyłu = 40 mg/m3

 

Tyle informacji podstawowych.

Teraz pytajcie. Co będę mógł - to odpowiem.

 

Panie szanowny cytat ze strony producenta

 

Moc cieplna znamionowa kW 26 ( w rozpiętości 7,6 – 26 )

 

czy wy badacie inne kotły czy jak ?????

 

czy pojęcie tzn. mocy minimalnej za każdym razem jest inne bo gdzie ktoś pisał że to 30 % mocy nominale kotła, wiec ktoś tu źle liczy

 

czy kocioł bo modyfikacjach był powtórnie badany i uzyskał kolejne papiery ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie szanowny cytat ze strony producenta

 

Moc cieplna znamionowa kW 26 ( w rozpiętości 7,6 – 26 )

 

czy wy badacie inne kotły czy jak ?????

 

czy pojęcie tzn. mocy minimalnej za każdym razem jest inne bo gdzie ktoś pisał że to 30 % mocy nominale kotła, wiec ktoś tu źle liczy

 

czy kocioł bo modyfikacjach był powtórnie badany i uzyskał kolejne papiery ????

Proszę Pana

Jeśli chcesz Pan być złośliwy, a wyraźnie widzę, że chcesz, to się najpierw naucz tego, o czym chcesz się mnie czepiać. Dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana

Jeśli chcesz Pan być złośliwy, a wyraźnie widzę, że chcesz, to się najpierw naucz tego, o czym chcesz się mnie czepiać. Dobra?

 

 

Nie chce być złośliwy, zadaje pytanie skoro pan jako przedstawiciel firmy podaje dane które są niezgodne z tym co podaje producent, to chyba warto wyjaśnić kto wprowadza w błąd.

 

Jeśli pan tak walczy o to by producenci i sprzedawcy mieli wszystkie papiery na to co sprzedają to chyba oczywistym jest że pytam czy piec po modyfikacjach, przechodził nowe badania i czy posiada nowe papiery.

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o wytłumaczenie w jakiś możliwie przystępny sposób. Kocioł Ogniwo Eko Plus M na stronie producenta ma podaną moc nominalną 26 kW. I klasę 5 według nowej normy wraz z pięknie wyglądającym znaczkiem sparowanym ze znaczkiem " Kocioł Przyjazny Naturze ". Z kolei Zawijan pisze że kocioł ten uzyskał 4 klasę w badaniach w Brnie. Według przytoczonych przez Zawijana wyników do 5 klasy nie puściły kotła sprawność i emisja pyłu. No to chciałbym wiedzieć dlaczego Ogniwo na swojej stronie pisze że kocioł ma 5 klasę? I gdzie na stronie Ogniwa są jakieś papiery potwierdzające tą klasę kotła? No i jego przyjazność dla Natury? Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak teraz sobie skojarzyłem że część osób tutaj się wypowiadających upiera się żeby moc minimalną ( czyli te 7 z czymś kW ) nazywać mocą nominalną kotła Ogniwo Eko Plus M. No ale nawet w takim wypadku jest dupa - bo wtedy co prawda do 5 klasy puszcza sprawność i pył, ale już nie emisja CO i OGC która dla takiej mocy jest na poziomie klasy 4. No to jeszcze raz. Dlaczego Ogniwo na swojej stronie podaje że ten kocioł mieści się w 5 klasie? PS. Może kolega Andrzej z takim zaangażowaniem śledzący nieścisłości i braki w dokumentacji na stronach sprzedawców kotłów mógłby te fakty jakoś uzasadnić albo chociażby napiętnować? Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy, zadaje pytanie skoro pan jako przedstawiciel firmy podaje dane które są niezgodne z tym co podaje producent, to chyba warto wyjaśnić kto wprowadza w błąd.

 

Jeśli pan tak walczy o to by producenci i sprzedawcy mieli wszystkie papiery na to co sprzedają to chyba oczywistym jest że pytam czy piec po modyfikacjach, przechodził nowe badania i czy posiada nowe papiery.

1. Nie jestem przedstawicielem firmy OGNIWO.

2. Podane przeze mnie dane są wzięte dokładnie z certyfikatu i są absolutnie zgodne z tym, co podaje producent.

3. Proszę się poduczyć, np. na moim blogu na wordpress.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...