Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Już są dostępne w cenie 8990 zł brutto + 0,00 zł za dostawę kurierem

Wydarzenie jest to i ekscytacja się pojawia ;)

...ale to chyba wersja "czeska", starsza?

Przepraszam, ale nie wyjaśnię Wam tego. Nie działam na rynku i nie odbieram informacji z rynku.

Z tego, co wiem, wersje "polskie", nowsze, czekają na nowy sterownik eCoal.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ale to chyba wersja "czeska", starsza?

Przepraszam, ale nie wyjaśnię Wam tego. Nie działam na rynku i nie odbieram informacji z rynku.

Z tego, co wiem, wersje "polskie", nowsze, czekają na nowy sterownik eCoal.pl.

 

To tego produktu jest podpięty certyfikat na piątkę z postu powyżej, więc tak na prawdę to nadal nie wiadomo co jest sprzedawane ;) czeski z piątką czy polski z piątką, chociaż wygląda jak czeski - no nic czekamy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy Ogniwo przewiduje produkcję Eko Plus M również w innych mocach? Jeżeli tak to czy wiadomo może jakiej najmniejszej mocy kocioł będzie dostępny na rynku?

Nam nie udało się jeszcze skonstruować kotła, który spełniłby kryteria klasy 4 normy EN 303-5:2012 na mocy niższej, niż 7,5kW. Z tego, co wiem, nikomu innemu też się jeszcze to nie udało.

Zwróćcie jednak uwagę, że kocioł OGNIWO EKO PlusM na mocy 7,5kW osiąga parametry energetyczno-emisyjne lepsze, niż inne kotły (z OEPlus włącznie) na swoich mocach nominalnych. Moim zdaniem, naprawdę można go praktycznie uznać za kocioł 7,5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie czynniki na to wpłynęły?

Czy aby nie to ,że zmniejszono palenisko (powierzchnię spalania) a zwiększono powierzchnię wymiany?

Nie mogę tego napisać. :no:

Nie prowadzę podręcznika dla konstruktorów kotłów, ani dla producentów kotłów. Prowadzę tylko poradnik dla użytkowników kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...