Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak z ciekawości, aż tak nie zadowolony z kotła jesteś?sadza?dużo pali?

 

Nie czemu ci to do głowy przyszło, zresztą już to kiedyś pisałem OEP jak dla mnie jest taki sam jak 90% kotłów na rynku czy to tych z certyfikatem czy tych od Kowalskiego, chodzi o sam fakt promocji i wychwalania go przez panów Z............... jako bóstwo tak było z OEP teraz ponoć OEPM nie ma sobie równych, tak przynajmniej pisze pan Z.............. A to tylko kocioł jak wiele innych i w dodatku przeznaczony do budynków 500m2 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mówili.

Tylko ja postanowiłem to sprawdzić.

 

Nie czepiaj się mnie, proszę. To nie ma sensu.

 

Panie Jacku łżesz Pan jak pies

i tyle prawdy

 

Jestem pewien,że znajdzie się tu więcej użytkowników kotłów, którzy będa pamiętać te Pańskie zapewnienia o wysokich sprawnościach na 5kW, to ja we własnej osobie mówiłem,że te większe żeliwne <9kw zaczynają chodzić wyraźnie gorzej. (nawet VLD swego czasu o tym wspominał i jestem przekonany,że także te zapewnienia pamięta)

 

Co do wyników, podawałem te od użytkowników na ok. 4-5kW

podawałem w dawnych dyskusjach także wyniki z 30%kotła 17kW, kto chce- znajdzie.

 

I nic człowieku nie porównasz, bo jeszcze trzeba powiedzieć jak się to 30%bada, jak tak, jak 100%, to możesz sobie Panie te wyniki w buty wsadzić, bo nikt nigdy takich w domu nie uzyska. O to też się swego czasu spieraliśmy.

 

Dla przypomnienia, Ty pisałeś,że 30% dobierasz podawanie, pauzę nadmuch i oczywiście inna delta przy tym samym przepływie wody co 100%

Łódź 30% badała na tych samych parametrach co 100% i sterownik miał sobie radzić ten automatyczny wymodulowac a ten dwustanowy pracowac w podtrzymaniu.

I tak zbadany kocioł 17kW na mocy 4,6kW miał 73,5%sprawności, sterownik ognik pid wymodulował to sam. To jest symulacja tego, jak to chodzi w instalacji domowej.

 

Zatem podłącz coalę, ustaw sobie grupowe pod 100%, następnie skręć na 30% i dopiero podaj wynik- wówczas pogadamy... to będzie symulacja tego, co może się spodziewac user na 30%

 

a i jeszcze jedno nie badaj na dolnych granicach, tylko na górnych, co by jasność była, czyli 100% 80/60 zas-powr. a 30% 60/55 (czy 65/60) zas-powrót i tak się bada każdy kocioł a nie dobiera jak Ci lepiej pasuje (niższe zasilania, większy przepływ, niższe różnice w odniesieniu do t.otoczenia)

i dopiero wówczas możesz coś porównywac, bo tak to tylko pitolenie kotka za pomocą młotka

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że karoka, minertu, jarecki i inni "incydentalnie"traktowali złapanych na forum klientów.

Z niewiedzy ??

Eeee trollu ? mam Ci przypomnieć jak to na forum bezinteresownie doradzałeś a popołudniami biegałeś po budowach strzyc owieczki ?

Dlaczego nie przyznałeś się tym owieczkom że to Ty jesteś tym samarytaninem z forum muratora, wrogiem węgla i największym tutaj propagatorem pompek ?

Kto kogo strzygł, mnie widać czym się zajmuję i nigdy tego nie ukrywałem.

Czy to nie Ty pisałeś tutaj na forum że będziesz swój "papierowy" domek grzał świeczką, później farelką z marketu a skończyło się przy zapotrzebowaniu 3kW pompką 9kW ?

Artek kto tu kogo w "huśtawkę: robi ? karoka gdzie kotły 12kW sprzedał na domy 160, 200, 240 i nawet 320m2 czy jakiś pan który wmawia ludziom że kocioł 26kW to najlepszy wybór na rynku do domów już od 70m2 ?

Kto jest nieświadomy i nie wie takich ważnych rzeczy jakim są straty ciepła domku jaki wybudował to właśnie u karoki ma możliwość doinformowania się w takich sprawach:

http://karoka.eu/kategoria,23/ozc

Także nie pitol farmazonów.

Kto kogo robi w bambuko ?

Tutaj pisałem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6885424&viewfull=1#post6885424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Rozumiem Cię dobrze.

Ale, odpowiadając Tobie, piszę także do innych czytelników.

Muszę wreszcie wszystkim wbić do głów, że porównywanie ze sobą kotłów, które nie mają wiarygodnych wyników badań, jest... no właśnie... czym jest???

 

Kocioł OEPlus z zakresie mocy 2-4 kW pracował ze sprawnością 35-45%, nieczyszczony przez 3 miesiące. Sądzę, że OEPlusM będzie miał sprawność wyższą w tym zakresie mocy. Z pewnością za niedługo to przebadam.

Co byście tu nie wygadywali, to ja odpowiem zawsze tak samo:

Pokażcie mi wiarygodne profesjonalne potwierdzenia wyników badań tych kotłów o mocach nominalnych 7-12 KW, wykonane przy ich pracy z mocą 7,5 kW. Udowodnijcie mi, że ich parametry pracy na tej mocy są lepsze od parametrów OEPlusM.

Albo pokażcie mi ich parametry pracy na mocach niższych od 7,5 kW. Czy są one lepsze od tych uzyskanych na mocy 7,5 kW?

 

Dopóki tego nie pokażecie - OEPlusM jest lepszy od wszystkich tamtych kotłów. Taki jest fakt.

Czyli z tego co wyżej zacytowane nie wróży dobrze. To że inne kotły nie mają takich badań jak ten który tu promowany nie oznacza to że on jest taki cacy. O samym palniku nic nie jest napisane (jaka ma moc) a jako że na tym forum jestem już od dłuższego czasu to naczytałem się o problemach ze spalaniem przeróbkami, właśnie na tym palniku, że jest po liftingu ale czy to wystarczy ? W zakresie podanych (przebadanych) mocy kotła może on (kocioł) jest cacy, a w mniejszym nic. A palnik? Jak będzie się sprawdzał? Konstruktor tego nie wie czy nie chce podać? Potrzeba wiedzy na temat pracy w podtrzymaniu bo w pracy ciągłej dane są z badań.

Wszyscy szukamy rozwiązań aby to było jak najmniej kłopotliwe, czasochłonne i tanie. Teraz właśnie o tą taniość chodzi. Tak niska sprawność na niskich mocach to dodatkowe koszty z naszych kieszeni i tu ważny (dla mnie) jest palnik, jeżeli sprawdzi się na lato do grzania CWU i w okresach przejściowych to kocioł wszystko odbierze. Palnik to produkcja a kocioł ma odbierać i zatrzymywać.

A może to jest lansowanie kotła do którego można wsadzać różne palniki i wyniki będą podobne? Dlatego było moje wcześniejsze pytanie o ten kocioł i czy można kupić z innym palnikiem. Kocioł może i dobry choć to nowość i nie ma wiedzy od użytkowników po sezonie zimowym czy letnim, co do palnika to napiszę tak że jest on dla mnie za duży.

Tu potrzeba wiedzy o niskich mocach i pracy na nich palnika bo co by nie napisał jest to kocioł o mocy ponad 20kW a nie 7,5kW.

Pod deklem.Trzeba go odkręcić i wyjąć z zawirowaczami.

Jakoś tak niezbyt widać na zdjęciu ale szczotka na wyciorze wejdzie? Czopuch jest poniżej krawędzi i to sporo a do przeciwległej ściany niezbyt daleko czyli na jakimś giętkim? Potrzebuję u siebie co najmniej 70cm dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Możecie wyjaśnić dla czego nie buduje się kotłów poniżej 7 kw ?

Kotły z klasą 5 zbudowane zostały z myślą o wymianie kotłów w starym budownictwie (w którym nie wykonano termo izolacji) za dopłatą UE, a co mają wstawić ci co zmodernizowali domy?

Ponieważ nie urodził się taki mądry który potrafiłby skonstruować tak mały i sterowalny palnik żeby trzymał parametry według tych nowych norm które zafundowała nam "łunia".

Kobra już to wyjaśnił, robi się taki kocioł i szuka jego mocy gdzie przy jakimś minimum będzie trzymał parametry i to jest te 30% ile by to nie było ( komu uda się zejść niżej tym lepiej ) a później wychodzi Ci z tego jaka będzie moc nominalna czyli 100%.

Według tych nowości inaczej się nie da coby tu kto nie pisał.

Jak widać zaczyna to robić więcej szkody jak pożytku.

Dlaczego tak twierdzę ?

Bo nowy kocioł Ogniwa wygląda na porządną konstrukcję tyle że nie jest to kocioł do nowych czy nawet starszych i izolowanych domów.

Takie jest moje zdanie z którym na pewno nie wszyscy się zgodzą bo karoka niema przed nazwiskiem dr. a pan z tym literkami chce koniecznie z karoki i całej reszty zrobić wała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi a z łaski swojej pokaż jak twój palnik spala opał. Jak z sadzą itd. Ciekaw jestem jak u ciebie wygląda sprawność ,poprawność spalania węgla na niskich mocach. W końcu wiemy jak ważne to dla ciebie :)

Pokaż palnik,wymiennik. Najlepiej zdjęcie z dziś..

 

Was powoli się czytać nie da. Nowe domy powstają tylko 4-5kw itd. Dziwne bo u nas w górach średnio domy nowe mają zapotrzebowanie około 10-12kw .

Tak się zastanawiam , czy OepM pracująca na mocach rzędu 2-4kw będzie lepiej/efektywniej pracowała niż sławetny kocioł o wystarczającej sprawności?? Czy będzie czyściej w okolicy? Czy zatrzyma więcej syfu w samym kotle? A jeśli tak to czy nie o to chodzi?

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Możecie wyjaśnić dla czego nie buduje się kotłów poniżej 7 kw ? ,,,,

 

Czy taka podpowiedź wystarczy ?.

 

Andrzej Waligórski

 

Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać

Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.

Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,

Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek kto tu kogo w "huśtawkę: robi ? karoka gdzie kotły 12kW sprzedał na domy 160, 200, 240 i nawet 320m2 czy jakiś pan który wmawia ludziom że kocioł 26kW to najlepszy wybór na rynku do domów już od 70m2 ?

No właśnie.

Sam jestem ciekaw, jak to jest.

Ale skoro kocioł 12 kW daje sobie radę w domach 160, 200, 240 i nawet 320m2 - to dlaczego 26 kW nie miałby sobie poradzić z domami 320, 240, 200, 160 i nawet 120m2???

 

Ale coś Ci powiem - jak pokażesz wyniki sprawności i emisji tych kotłów 12 kW na mocy 7,5 kW, to sam łatwo zrozumiesz wtedy, dlaczego to jest możliwe.

Co ja mówię - na 7,5 kW? Ty pokaż sprawności i emisje tych kotłów na mocy 12 kW. Bardzo jestem ciekaw tych wyników.

 

A jak już będziesz miał te wyniki - to będziemy mogli pogadać o tym, które z tych kotłów są lepsze, a które gorsze. I dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65

Zacytuje Zawijana:

Czy potrafiłbym skonstruować kocioł o mocy 5kW zasilany węglem? Odpowiem - oczywiście, że tak. Ponad 45 lat zawodowo zajmuję się technologiami opartymi na węglu.

Czy jest realne zrobić taki kocioł z technologią, którą mógłby obsłużyć zwykły Kowalski? Jest realne.

Więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitu... pitu...

Drogi Panie

To ja byłem pierwszym, który pokazał za pomocą wyników badań (właśnie na OEP 16kW), że kotły na tak niskich mocach pracują ze sprawnościami ledwo powyżej 40%. Ja to pokazałem. Do tej pory panowało przekonanie, że te sprawności są znacznie wyższe.

A Pan robisz mi teraz z tego zarzut??? Co jest???

 

Taaa

otóż poszukałem, co Pan pisał.....

 

komentarz proszę

Zawijan archiwum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi a z łaski swojej pokaż jak twój palnik spala opał. Jak z sadzą itd. Ciekaw jestem jak u ciebie wygląda sprawność ,poprawność spalania węgla na niskich mocach. W końcu wiemy jak ważne to dla ciebie :)

Pokaż palnik,wymiennik. Najlepiej zdjęcie z dziś..

 

Was powoli się czytać nie da. Nowe domy powstają tylko 4-5kw itd. Dziwne bo u nas w górach średnio domy nowe mają zapotrzebowanie około 10-12kw .

Tak się zastanawiam , czy OepM pracująca na mocach rzędu 2-4kw będzie lepiej/efektywniej pracowała niż sławetny kocioł o wystarczającej sprawności?? Czy będzie czyściej w okolicy? Czy zatrzyma więcej syfu w samym kotle? A jeśli tak to czy nie o to chodzi?

Ten sławetnej wystarczającej jest za mocny dla mnie czyli czytaj za duży dlatego interesuję się czymś mniejszym. Skoro kocioł z tego wątku ma tylko zliftowany palnik to też będzie za duzy.

Co do mojego palnika i spalania - to jest moje spalanie i bez porównania z innymi. Inna instalacja i inne priorytety a palnik jak wygląda? Mało masz tego w necie?

I nie zadawaj mi więcej pytań bo nie lubię twojego tonu wobec mnie, nie będę odpisywał więc nie obraź się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65

Zacytuje Zawijana:

Czy potrafiłbym skonstruować kocioł o mocy 5kW zasilany węglem? Odpowiem - oczywiście, że tak. Ponad 45 lat zawodowo zajmuję się technologiami opartymi na węglu.

Czy jest realne zrobić taki kocioł z technologią, którą mógłby obsłużyć zwykły Kowalski? Jest realne.

Więc można.

Wiesz nie jestem konstruktorem jak zawijan, czytałem ten wpis i wydaje mi się że zawijan miał na myśli to, że to coś z całym osprzętem kosztowałoby tyle że nikt by tego po prostu nie kupił. Ja piszę o palnikach i sterownikach które są obecnie produkowane, nazwałbym je po swojemu "golasy" jak je Pan Bóg stworzył bez żadnego dodatkowego myślę bardzo drogiego osprzętu. Jakiego ? niestety nie wiem a czytać o tym nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...