Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Karoka65

Zacytuje Zawijana:

Czy potrafiłbym skonstruować kocioł o mocy 5kW zasilany węglem? Odpowiem - oczywiście, że tak. Ponad 45 lat zawodowo zajmuję się technologiami opartymi na węglu.

Czy jest realne zrobić taki kocioł z technologią, którą mógłby obsłużyć zwykły Kowalski? Jest realne.

Więc można.

Chcesz mi zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten sławetnej wystarczającej jest za mocny dla mnie czyli czytaj za duży dlatego interesuję się czymś mniejszym. Skoro kocioł z tego wątku ma tylko zliftowany palnik to też będzie za duzy.

Co do mojego palnika i spalania - to jest moje spalanie i bez porównania z innymi. Inna instalacja i inne priorytety a palnik jak wygląda? Mało masz tego w necie?

I nie zadawaj mi więcej pytań bo nie lubię twojego tonu wobec mnie, nie będę odpisywał więc nie obraź się.

OEPlusM to nie jest zliftowany OEPlus. To zupełnie inna konstrukcja, z palnikiem włącznie.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przypominam - Kotły węglowe kupuje się dla ich niskiej ceny, a nie z miłości do wegla.

Tylko w starych domach,w nowobudowanych domach nie ma mowy o niskim koszcie systemu grzewczego na ekogroszek czy to w inwestycji czy to w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nalegam, abyś przedstawił parametry energetyczno-emisyjne tych kotłów, które tak lansujesz. Kotły można porównywać tylko wtedy, kiedy zna się ich parametry.

Nie lansuje a sprzedaję kotły 5-ciu producentów, to Ty uczepiłeś się jednego a jeśli chodzi o lansowanie to Ty lansujesz swój, a nie ja, bo ja niczego nie produkuję, nie konstruuję i nie badam.

Sprzedaję zawijan i nic więcej.

Może będę i sprzedawał Twój, wiem, Ty nie masz żadnego kotła :) chodzi o ten który ostatnio skonstruowałeś żeby było ściślej, ale patrząc znowu na to co robisz to zaczynam się zniechęcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w starych domach,w nowobudowanych domach nie ma mowy o niskim koszcie systemu grzewczego na ekogroszek czy to w inwestycji czy to w eksploatacji.

Mogę Cię pleciugo zapewnić ku Twojemu zdziwieniu i rozgoryczeniu że i tak większość idzie do nowych domów.

I potuptaj sobie teraz nóżkami :)

Nie dalej jak przedwczoraj był u mnie chłopaczek pytać o kociołek. Wziął jakiś kredyt, kupił dom w stanie surowym, ile dał radę z tego kredytu powykańczał i zabrakło mu na źródło ciepła. Zaproponowałem najtańszy podajnik jaki miałem, niestety szukał ale najtańszego "śmieciuszka", miałem taki za około 2 tysie ale pojechał dalej bo chyba jeszcze był za drogi.

Może spróbujesz go namówić na pompkę ?

Od tak z życia normalnego Kowalskiego wzięte a nie z wizji Arturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mogę Cię pleciugo zapewnić ku Twojemu zdziwieniu i rozgoryczeniu że i tak większość idzie do nowych domów.

I potuptaj sobie teraz nóżkami :)

Nie dalej jak przedwczoraj był u mnie chłopaczek pytać o kociołek. Wziął jakiś kredyt, kupił dom w stanie surowym, ile dał radę z tego kredytu powykańczał i zabrakło mu na źródło ciepła. Zaproponowałem najtańszy podajnik jaki miałem, niestety szukał ale najtańszego "śmieciuszka", miałem taki za około 2 tysie ale pojechał dalej bo chyba jeszcze był za drogi.

Może spróbujesz go namówić na pompkę ?

Od tak z życia normalnego Kowalskiego wzięte a nie z wizji Arturka.

Wg Ciebie nowobudowany dom=dom w stanie surowym ??

Jeśli tak to po raz kolejny gratuluje wiedzy ;)

 

A że inwestorzy bezmyślnie budują domy nie zastanawiając się nad systemem grzewczym przed budową to właśnie to jest ta niewiedza dzięki której możecie im wciskać parowozy,które dla nich,do ich domów się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72

 

Możesz podać koszty inwestycyjne w zastępstwie np. kotła z podajnikiem.

Tak z ciekawości pytam

Tak z ciekawości to określ sam sobie i policz.

System grzewczy na ekogroszek składa się z:

-komina

-kotła na ekogroszek

-koniecznego pomieszczenia na kocioł

-składu opału pod dachem

Jaki będzie koszt tego po zsumowaniu ale przed budową a nie po budowie,następnie poszukaj sobie w tej cenie systemu grzewczego nie na ekosyf.

Gwarantuje,że znajdziesz taniej i to znacznie,począwszy od gazu ziemnego przez ogrzewanie prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lansuje a sprzedaję kotły 5-ciu producentów, to Ty uczepiłeś się jednego a jeśli chodzi o lansowanie to Ty lansujesz swój, a nie ja, bo ja niczego nie produkuję, nie konstruuję i nie badam.

Sprzedaję zawijan i nic więcej.

Może będę i sprzedawał Twój, wiem, Ty nie masz żadnego kotła :) chodzi o ten który ostatnio skonstruowałeś żeby było ściślej, ale patrząc znowu na to co robisz to zaczynam się zniechęcać.

Jak będziesz wreszcie sprzedawał tylko kotły z parametrami pracy zweryfikowanymi rzetelnymi badaniami - będę Cię wychwalał pod niebiosa.

Przecież ja nic więcej od Ciebie nie chcę ponad to, żebyś podał parametry pracy swoich kotłów. Swoich, znaczy tych, które sprzedajesz. Ja już swój sprzedałem. Pracuję na trochę innych zasadach, niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan to co zrobiłeś zweryfikują Ci którzy będą tych kotłów używać w swoich kotłowniach ogrzewając swoje domy a nie ja.

Dla mnie jako sprzedawcy to jest miarodajna weryfikacja a nie pitolenie po forum co to ja nie zrobiłem.

Pażyjom, uwidim.

Już chyba coś takiego czytałem w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to określ sam sobie i policz.

System grzewczy na ekogroszek składa się z:

-komina

-kotła na ekogroszek

-koniecznego pomieszczenia na kocioł

-składu opału pod dachem

Jaki będzie koszt tego po zsumowaniu ale przed budową a nie po budowie,następnie poszukaj sobie w tej cenie systemu grzewczego nie na ekosyf.

Gwarantuje,że znajdziesz taniej i to znacznie,począwszy od gazu ziemnego przez ogrzewanie prądem.

Arturo...

Wypieprzaj stąd ze swymi mądrościami. Wszyscy już je znamy. Ja Cię popieram w tym, że węgiel to "be". Wszystko co miałeś urodzić, oświecona góro, już urodziłeś... znaczy mysz urodziłeś, jak to góra. Daj nam spokojnie pogadać o głupotach. Nie pchaj się między głupków, bo zgłupiejesz. Chcesz zgłupieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan to co zrobiłeś zweryfikują Ci którzy będą tych kotłów używać w swoich kotłowniach ogrzewając swoje domy a nie ja.

Dla mnie jako sprzedawcy to jest miarodajna weryfikacja a nie pitolenie po forum co to ja nie zrobiłem.

Pażyjom, uwidim.

Już chyba coś takiego czytałem w przeszłości.

Troszkę więcej sprzedało się "tych moich", niż "tych Twoich".

I, karoko... nie ucz ojca dzieci robić. Mówię do Ciebie Twoim językiem, mając nadzieję, że zrozumiesz.

 

Albo, wiesz co?

Sprzedaj, zainstaluj i zweryfikuj jeden OEPlusM. Będę Ci autentycznie wdzięczny. Bez względu na ciąg dalszy.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak pisałeś można budować mniejsze tylko czemu nie są budowane ?

Są budowane mniejsze większe tylko pranie mózgu Wam robią .:lol2:

Informacje podawane przez pewien poradnik i stronę z "kotłem z gumy" dopasowującym się do powierzchni ogrzewalnej, takie wyselekcjonowane informacje są stronnicze podyktowane zyskiem naganianiem baranów do strzyżenia.

Prawda wygląda inaczej ,

Mając jeden produkt w 5 klasie trzeba tak go promować ("kocioł z gumy"),żeby zyskać większą liczbę klientów-użytkowników kotłów .

 

Porównajmy z konkurencją : kotły Sas Solid też 5 klasa.

Na czerwono zaznaczyłem typoszereg gdzie znajduje się ten "kocioł z gumy " u konkurencji 5 rodzajów kotłów w 5 klasie 14,19,25 itd.....

http://i.imgur.com/t39sBQS.jpg

Czyli można zbudować mniejszy są np.14 kW zakres mocy od 4,2- 14 kW

Dlatego Przyznaję rację Zawijanowi musi tak postępować sytuacja jest klarowna ,charytatywnie nie będzie pracował, jeżeli ktoś zleci mu skonstruować kocioł o mniejszej mocy to go zrobi .

Dlatego Wasze pretensje i rozgoryczenie są nieuzasadnione ten kociołek w tej mocy jest b. dobrym produktem ,

wbijcie sobie to do głowy Firma decyduje On projektuje.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lansuje a sprzedaję kotły 5-ciu producentów, ,,,,

 

,,,, Sprzedaję zawijan i nic więcej.,,,,

 

 

To my wiemy. Wiemy także, że sprzedajesz swoim klientom opał.

 

 

Pytanie do Ciebie ( nie złośliwe ).

 

Czy ten opał sprzedajesz na łopaty, wiadra, worki, czy też może wanny ?.

Po Twoich wpisach o bezsensowności podstawowego opomiarownia kotłów, nie podejrzewam, że używasz innych jednostek pomiaru masy przy sprzedaży opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my wiemy. Wiemy także, że sprzedajesz swoim klientom opał.

 

 

Pytanie do Ciebie ( nie złośliwe ).

 

Czy ten opał sprzedajesz na łopaty, wiadra, worki, czy też może wanny ?.

Był u nas taki jeden co sprzedawał na koszyki, wiesz takie wiklinowe jak się kiedyś ziemniaki zbierało :)

Naprawdę, nie żartuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...