Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Zawijan, wielokrotnie w tym temacie ( a także innych) podawał przedział mocy badanego kotła, który spełnia wyśrubowane wymogi normy PN-EN 303-5:2012.
Czytasz to co piszę?

Rozumiesz że to kocioł o mocy 26kW i podawane dane jego dotyczą a nie jakiegoś 7,5?

Może z obrazka prędzej zrozumiesz?

26kW.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Artek, zgodzę się tu z wczorajszym wpisem Zawijana:

spieprzaj jak rozmawiają mężczyźni, jeszcze się pobrudzisz, to nie miejsce dla takich jak Ty.

No niestety dla Was jest to ogólne forum budowlane a nie tylko dla ludzi z branzy ekosyfiarskiej mających kasę z tego.

Pytanie do Zawijana od zwykłego inwestora było o palnik mniejszej mocy.

Wyjaśniłem i asolt również czemu nie będzie takiego palnika.

Z punktu widzenia producenta byłoby to nie tylko strzał w kolano ale i nawet samobójstwo.

Zawijan między wersami to wyjaśniał.

 

Widać producenci kotłów myślą w przeciwieństwie do ich sprzedawców ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Czy potrafiłbym skonstruować kocioł o mocy 5kW zasilany węglem? Odpowiem - oczywiście, że tak. Ponad 45 lat zawodowo zajmuję się technologiami opartymi na węglu.

Czy jest realne zrobić taki kocioł z technologią, którą mógłby obsłużyć zwykły Kowalski? Jest realne.

Dlaczego tego nie robię? Bo nikt mi nie chce za to zapłacić.

A dlaczego nikt nie chce za to zapłacić? Bo nikt takiego kotła nigdy by nie kupił. .....

 

Arturo, trolu przebrzydły. Zawijan nie odpowiedzieł między wierszami. Zawijan odpowiedział wprost i wyraźnie. A Ty - jak to ty. Znaczy jak ta żaba, co to zobaczyła że konia kują i też nogę podstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dla Was jest to ogólne forum budowlane a nie tylko dla ludzi z branzy ekosyfiarskiej mających kasę z tego.

Pytanie do Zawijana od zwykłego inwestora było o palnik mniejszej mocy.

Wyjaśniłem i asolt również czemu nie będzie takiego palnika.

Z punktu widzenia producenta byłoby to nie tylko strzał w kolano ale i nawet samobójstwo.

Zawijan między wersami to wyjaśniał.

 

Widać producenci kotłów myślą w przeciwieństwie do ich sprzedawców ;)

A tak na wszelki wypadek Cię zacytuję - żebyś nie usunął. No bo wtedy mój post powyżej sens by stracił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A tak na wszelki wypadek Cię zacytuję - żebyś nie usunął. No bo wtedy mój post powyżej sens by stracił.

No prosto i na temat,bardzo dobrze, że na czerwono zaznaczyles to co starałem się przekazać :)

To jest odpowiedź producenta kotłów na pytanie zwykłego i myślącego inwestora a nie żeby branże ekosyfiarska zadowolić ;)

 

Ekosyf do nowych domów się nie nadaje i nawet producenci kotłów to rozumieją ale sprzedawcy tych kotłów dalej będą wciskać zielonym inwestorom badziew bo mają z tego kasę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz?

Jeszcze nie tak dawno przyjęlibyście go z fanfarami jako 7-kę. Gdyby nie ta norma 303-5:2012 :no:

i wcale nie wiedzielibyście nawet, że może iść na 26 kW :no:?

Te też są z tej normy 303-5:2012.

Na samym dole w czerwonej ramce jest napisane na jaki metraż jest "kociołek z gumy".

http://i.imgur.com/t39sBQS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te też są z tej normy 303-5:2012.

Na samym dole w czerwonej ramce jest napisane na jaki metraż jest "kociołek z gumy".

http://i.imgur.com/t39sBQS.jpg

Animuss, tutaj że tak powiem tez tyłka nie urywa choć to już i tak lepiej wygląda jak te 70m2 ? :)

Ta tabelka to też tak pod starą chałupę ze stratami ze 100 czy 120kWh.m2/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że większej propagandy niż robi pan Z........... nie znajdę a tu proszę sama zawitała do wątku :p

 

Kolego założyłem konto, aby zadać pytanie Zawijanowi a nie doradzać Tobie o kominach... dzięki Twojej głupiej odpowiedzi utwierdziłeś mnie w przekonaniu jako zwykłego klienta, który chce kupić dobry piec, że Ty i Tobie podobni nie macie nic innego do roboty jak utwierdzać się w przekonaniu swojej niewiedzy nazywając te szambo, w którym tkwicie perfumerią. "Na gębę" to się mogę umówić z panienką na ulicy, a ja chcę widzieć tak jak Zawijan "papier"!!!.:p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ZAWIJANA i tylko do niego bo nie mam czasu i wiedzy jak każdy normalny nabywca dobra w postaci kotła, by polemizować z kimkolwiek innym!

Zawiodłem się na samym starcie w tym forum, przez co bardziej przekonałem się do Pana racji i naprawdę podziwiam Pana za to jak odgania się Pan od tych "wilków". Wystąpię w imieniu wielu potencjalnych nabywców kotła, którzy z różnych powodów nie założyli konta, aby zadać pytanie. Od roku planowałem wymianę kotłowni co właśnie teraz czynię, myślałem, że dowiem się coś "mądrego" z forum... Lecz zamiast merytorycznych pytań potencjalnych nabywców chcących zakupić produkt,o którym jest post, widzę tylko wielu kowali, handlowców, niedocenionych inżynierów i innych wynalazców, którzy poza internetem i swoją kotłownią nie mogą gdzieś indziej zaistnieć dyskutujących o tym, co by było gdyby... a jak będzie tak to co... a tamten to lepszy... W końcu to my klienci jesteśmy potencjalnymi nabywcami produktu, którego szukaliśmy wpisując w google "ogniwo eko plus m" a nie ten jarmark, który w głównej mierze wypełnia te forum. Gdybym był sprzedawcą kotłów innej marki promował bym ją pod postem tej, że marki, gdybym miał pomysł na lepszy palnik założyłbym post "najlepszy palnik", gdybym podważał wyniki badań instytutu założył bym post " złe badania instytutu x bo mam dowody że..." A my klienci wpisujemy ogniwo eko plus m i nie chcemy tego spamu i wodolejstwa, dlatego w imieniu zwykłych potencjalnych użytkowników, którzy świadomie znaleźli się na tym forum chciałbym prosić Pana o to aby wyjaśnił nam Pan tak "łopatologicznie" lub " z polskiego na nasz" jak to jest z tym piecem... wmawiano nam i "szkolono" nas w różnych publikacjach i artykułach, że złem jest przewymiarować piec... policzyłem wymierzyłem i wyszło mi, że na moje 170 m potrzebuję 10KW, czy też z nadmiarem 16KW. Tak jak wspomniałem nie z przypadku tu się znaleźliśmy wpisując w google ogniwo.... i zarówno ja jak i wielu podobnych do mnie, chcielibyśmy się dowiedzieć co jest przyczyną tego, że piec 26KW może służyć nam jak 10KW, czy też 16KW łamiąc wszystkie stereotypy, które nam wpajano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
który chce kupić dobry piec,

Kolego z Wysokiego Mazowieckiego,co wg Ciebie znaczy "dobry piec" ??

Czy ma być najcięższy z oferowanych na rynku ? Czy może z "dobrymi papierami" ale na co ?

Czy może "wg dobrego koloru" ? Czy może "wg dobrej ceny" ?

Czy może "dobry piec względem obciążenia cieplnego" ?

A brałeś pod uwagę,że "dobrego" pieca nie ma a jedynie jest "dobry bajer" naciągaczy sprzedawców kotłów ?

 

Chcesz wybrać "dobry kocioł" to rzuć projektowe obciążenie cieplne domu,jeśli tego nie posiadasz nie znajdziesz "dobrego pieca" a tylko "dobry bajer" naciągaczy sprzedawców krojacych Cię jak owce do strzyzenia :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że przyjąłbym kocioł z przeszło dwumetrowym wymiennikiem za kocioł 7 kW. Cóż, wolno Ci i tak twierdzić. Chociaż parę stron wcześniej napisałem, że pamiętam czasy w których kocioł dla budynku się dobierało nie na kW ale na metry powierzchni wymiany. Myślę że jest tutaj więcej takich którzy taki sposób pamiętają.

Chciałbyś nadal tak dobierać?

A jak myślisz - jakie są współczynniki wymiany ciepła przez blachę pokrytą warstewką pyłu w wyniku nie czyszczenia kotła "a la long"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja może nieśmiało wspomnę, że w 2010 roku Zawijan miał okazję testować kocioł o mocy nominalnej niespełna 3 kW. Według tej nowej normy. No bo pewien kocioł z Ponaru spełnił wymagania dla4 klasy według normy PN EN 303-5:2012 pracując na mocy 0,85 kW. Znaczy że to 0,85 kW to mogłoby według tej normy być tych 30%. 100% wychodzi 2,83 kW. Co prawda nie zbadano go na takiej mocy ( 2,83 kW ) - ale zbadano na 2,4 kW i też się w 4 klasie tej sławetnej normy zmieścił. Tylko emisja CO nie puściła go do 5 klasy. no ale wszystkie parametry przy tej mocy miał lepsze, niż przy mocy 0,85 kW. To pozwala założyć z dużą dozą pewności, że przy 2,83 kW miałby te parametry jeszcze ciut lepsze - więc i zmieściłby się bez problemu w 4 klasie. A Wy się tutaj zamartwiacie o małe kotły. Starczy tamten odkurzyć i już jest gotowy kocioł do najsolidniej nawet izolowanego domku 80 metrów. Kocioł o mocy nominalnej 2,83 kW. Kocioł 17 kW, który bez problemu mógł wydać 20 kW, z palnikiem Brucer .

Oj nie, Kolego.

Nie zmieściłby się. Nawet w klasie 3 nie zmieściłby się.

Nie wiesz o tym, że do oceny kryterialnej bierze się wyniki emisji przeliczone na 10% zawartości tlenu w spalinach? Chyba nie wiesz. Bo po co komu taka głupia wiedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że norma pozwala Ci robić w konia ludzi nie znaczy że dadzą się w niego robić.

Skończ już z tym normowaniem bo zaczyna robić się to nudne i przestanę nawet czytać a chciałem się dowiedzieć czegoś o kotle bo przyjdzie mi może go niedługo serwisować.

Podejrzewam że ludzie chcieliby poczytać więcej o kotle a nie ciągłym Twoim pitoleniu o normach.

Utworzyłem Ci wątek o normach to nie spamuj tutaj, bardzo proszę.

Mam jeszcze pytanie ale może później bo jeszcze mam trochę roboty.

To jest wątek o kotle OEPM.

Więc to Ty nie pitol i to Ty nie rób ludzi w konia, wmawiając im, że każdy kocioł o mocy nominalnej określonej na 12 kW będzie na mocach 2-7 kW pracował lepiej, niż kocioł o mocy nominalnej określonej np. na 26 kW. Nawet kocioł bez papierów weryfikujących poprawność określenia tej mocy. Nie pitol, bo to jest nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, tutaj że tak powiem tez tyłka nie urywa choć to już i tak lepiej wygląda jak te 70m2 ? :)

Ta tabelka to też tak pod starą chałupę ze stratami ze 100 czy 120kWh.m2/rok

Te tabelki - to se możecie...

Te wyniki to są akurat z tego instytutu, który wprawdzie robi badania na 30% mocy nominalnej, ale nie bierze ich pod uwagę przy ocenie kryterialnej. Po co je wiec robi? Ano właśnie - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanie, Zawijanie. I po co Ci to było.... Cytuję "Przedstawiamy wyniki pracy kotła retortowego PONAR EKO (moc nominalna 17kW) ze średnią mocą 2,4kW oraz 0,85kW. Czas testu: 20 godz. Kocioł był wyposażony w palnik retortowy II-ej generacji BRUCER oraz sterownik eCoal.pl.

PONAR EKO jest kotłem z 3-ciągowym wymiennikiem ciepła, z pionowymi kanałami spalinowymi, z 2-gim i 3-cim ciągiem spalinowym w postaci pionowych rur (spaliny przepływają wewnątrz rur wymiennika).

Charakterystyczne parametry pracy kotła przedstawiono w tabelkach na wykresach.

UWAGA: Stężenie tlenku węgla podano w przeliczeniu na zawartość tlenu w spalinach 10%.

 

" Koniec cytatu. Każdy kto szukać umie, znajdzie.

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...