Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Nie czyszczenie kanałów poprzez ruszanie zawirowaczami powoduje ich "zrośnięcie" z kotłem i problemy.

Przecież zawirowywacze w takiej formie, jak w OEPM, zostały skonstruowane właśnie w celu łatwego i nieuciążliwego czyszczenia pionowych kanałów wymiennika.

Jeśli ktoś zechce, może je sobie czyścić codziennie, albo co tydzień, albo przy każdym wyciąganiu popiołu i zasypywaniu zasobnika węgla.

Albo tylko wtedy, kiedy uzna, że temperatura spalin jest według niego za wysoka, albo kiedy uzna, że ich stan grozi "zrośnięciem z kotłem".

 

Ciekawe, jakie jeszcze potencjalne katastrofy wymyślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież zawirowywacze w takiej formie, jak w OEPM, zostały skonstruowane właśnie w celu łatwego i nieuciążliwego czyszczenia pionowych kanałów wymiennika.

Jeśli ktoś zechce, może je sobie czyścić codziennie, albo co tydzień, albo przy każdym wyciąganiu popiołu i zasypywaniu zasobnika węgla.

Albo tylko wtedy, kiedy uzna, że temperatura spalin jest według niego za wysoka, albo kiedy uzna, że ich stan grozi "zrośnięciem z kotłem".

 

Ciekawe, jakie jeszcze potencjalne katastrofy wymyślicie???

 

Wymyślać katastrofy powinien konstruktor projektując kocioł. W odróżnieniu od konstruktora wiele lat (25) obsługuje kocioł (3,5 m a potrzebny max 10 kw) z podajnikiem i od 25 lat jest nie czyszczony. Efekt - temperatura spalin OK, komin murowany z cegły służy już 33 lata. W kotle nie jest problemem spalanie 1kg węgla na godzinę, problemy wytwarzają dużo mniejsze ilości opału i ewentualny "za dobry" opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślać katastrofy powinien konstruktor projektując kocioł. W odróżnieniu od konstruktora wiele lat (25) obsługuje kocioł (3,5 m a potrzebny max 10 kw) z podajnikiem i od 25 lat jest nie czyszczony. Efekt - temperatura spalin OK, komin murowany z cegły służy już 33 lata. W kotle nie jest problemem spalanie 1kg węgla na godzinę, problemy wytwarzają dużo mniejsze ilości opału i ewentualny "za dobry" opał.

Myślę, że w OEPM 1kg/godz też nie stworzy problemów.

A mniej, niż 1kg/godz.?

W OE (od 2008r.) i w OEP (od 2010r.) jakichś specjalnych problemów nie było. Poza trudnym i uciążliwym czyszczeniem, jak to krzyczeli wszyscy tutejsi oponenci. Czemu miałyby być w OEPM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek TY sobie sprawy nie zdajesz ile kasy tracisz siedząc na forum aby przekonać do prądu.

Zajmij się lepiej projektowaniem domów ogrzewanych prądem,bez komina i całego syfu a będziesz bogaty.

Twoje rady dla tych co już domy wybudowali są "psu na budę" i to w końcu zrozum!

Ty powinieneś siedzieć na wątkach gdzie fundamenty kopią a nie tam gdzie wybierają kocioł bo nadszedł czas na wygrzewanie domu.

 

Brawo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w OEPM 1kg/godz też nie stworzy problemów.

A mniej, niż 1kg/godz.?

W OE (od 2008r.) i w OEP (od 2010r.) jakichś specjalnych problemów nie było. Poza trudnym i uciążliwym czyszczeniem, jak to krzyczeli wszyscy tutejsi oponenci. Czemu miałyby być w OEPM?

 

To ocenią przyszli użytkownicy. Dokładnie spasowane zawirowacze = zarośnięcie. Zostawienie dużego "luzu" = nieefektywne czyszczenie. I tu zobaczymy "wielkość" konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
....i w OEP (od 2010r.) jakichś specjalnych problemów nie było.

Świetny dowcip.

Trzeba by poinformować kilkunastu użytkowników OEP 25kW z forum ES,że padają tu takie odważne stwierdzenia.

Tak czy siak,Panie Zawijan.Z obawy,że "w razie problemów" z Pana nowym dziełem (a takowe,prędzej/później zakładami) -oleje PAN pomoc użytkownikom,jak to bywało w przeszłości,będę reguralnie przypominał jego potencjalnym nabywcom-że problemy z kotłami OEP jednak istniały. A ich lista,była nieco dłuższa i nie dotykała jedynie problemu czyszczenia.

P.S.

Swym kolesiom niech PAN powiecie,że zastraszanie mnie pokazywaniem,że wiedzą gdzie mieszkam-nie spowoduje tego czego wspólnie chcielibyście,czyli zamknięcia ust krytykującym wasze "dzieła". PAN zawijan 2,kiedyś mi też groził.Póki co,zachowuje sobie te posty.Allessandro zrobił to czego robić nie miał prawa.Nie pozwolę by zastraszano tu użytkowników, piszących złe opinię na temat Pańskich dzieł.To nie Rosja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś spróbowałby znaleźć jakieś opinie o tym pracującym już co-nieco piecu na czeskich wątkach. Niestety ja czeskiego nie znam.

Czesi na nim parę miesięcy palą i już powinno być coś wiadomo.

 

Jedyna "innowacyjna" w tym kotle to szamot (pomijam czyszczenie) chyba brak precyzyjnej informacji o różnicach w jego rozmieszczeniu, a więc i oceny nie będą adekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny dowcip.

Trzeba by poinformować kilkunastu użytkowników OEP 25kW z forum ES,że padają tu takie odważne stwierdzenia.

Tak czy siak,Panie Zawijan.Z obawy,że "w razie problemów" z Pana nowym dziełem (a takowe,prędzej/później zakładami) -oleje PAN pomoc użytkownikom,jak to bywało w przeszłości,będę reguralnie przypominał jego potencjalnym nabywcom-że problemy z kotłami OEP jednak istniały. A ich lista,była nieco dłuższa i nie dotykała jedynie problemu czyszczenia.

P.S.

Swym kolesiom niech PAN powiecie,że zastraszanie mnie pokazywaniem,że wiedzą gdzie mieszkam-nie spowoduje tego czego wspólnie chcielibyście,czyli zamknięcia ust krytykującym wasze "dzieła". PAN zawijan 2,kiedyś mi też groził.Póki co,zachowuje sobie te posty.Allessandro zrobił to czego robić nie miał prawa.Nie pozwolę by zastraszano tu użytkowników, piszących złe opinię na temat Pańskich dzieł.To nie Rosja.

1. Kotłow OEP sprzedano do tej pory bez mała 10 tysięcy sztuk.

 

2. Od pomocy użytkownikom jest serwis producenta.O ile wiem w Ogniwie takowy działa.

 

3. Drogi Panie

Nie mam kolesi. Ani tu, ani gdzie indziej. Proszę się mnie nie czepiać. Ani nie próbować mnie zastraszać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym jest że do ogrzewania potrzebujemy 7,5kW lub nawet 10kW i to przez max 2 - 3 tygodnie a nam się proponuje 26kW ?

To tak jak bym musiał przewozić przez 2-3 tygodnie 8 - 10T i musiał zakupić tira na który wsadzę 26T ? A co z resztą roku i eksploatacją? Też będzie tanio?

Czy nie lepiej kupić coś mniejszego? Czy nie będzie tańsze w zakupie i eksploatacji?

Czy przypadkiem połowa tej wielkości nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...