Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Ludzie nic tylko krytykujecie, dogadaj się z sąsiadem i grzejcie 2 domy jednym kotłem albo nie kupuj tego kotła kup sobie mniejszy. Od początku jedziecie po p. ZAwijanie bo za duży bo badania takie czy srakie aż się tego czytać nie chce. Chciałem się dowiedzieć na tym forum czegoś więcej na temat tego kotła, jak pracuje, ile spala itp. a wy nic tylko narzekacie! Nie podoba się nie kupuj i nie narzekaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawym jest że do ogrzewania potrzebujemy 7,5kW lub nawet 10kW i to przez max 2 - 3 tygodnie a nam się proponuje 26kW ?

To tak jak bym musiał przewozić przez 2-3 tygodnie 8 - 10T i musiał zakupić tira na który wsadzę 26T ? A co z resztą roku i eksploatacją? Też będzie tanio?

Czy nie lepiej kupić coś mniejszego? Czy nie będzie tańsze w zakupie i eksploatacji?

Czy przypadkiem połowa tej wielkości nie wystarczy?

Ależ ja oferuję kocioł 7,7 kW, który spełnia na tej mocy kryteria klasy 5 według PN EN 303-5:2012!

A Twój kocioł spełnia te kryteria? Nie pytam już o moc 7,7 kW, bo wiem, że nie spełni. Pytam o moc nominalną, zdaje się 17 kW - spełnia na niej te kryteria?

Żartuję sobie z Ciebie, bo przecież wiem, że nie wiesz nawet jaką ma moc nominalną. A co dopiero, jakie ma parametry techniczno-technlogiczne.

Wiem, wiem... ma wystarczające :yes:

A skąd wiesz, czy Twój kocioł nie ma tej mocy np. 35 kW???

Wiesz to? Przecież nie wiesz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć na tym forum czegoś więcej na temat tego kotła, jak pracuje, ile spala itp. a wy nic tylko narzekacie! Nie podoba się nie kupuj i nie narzekaj.

 

Od kogo chciałbyś się dowiedzieć. Odpowiedz na to pytanie - sobie odpowiedz. Od konstruktora nie dowiesz się jak będzie w praktycznej eksploatacji, przecież On zrobił jedyny kocioł poprawnie (dla normy, nie dla Ciebie) pracujący z mocą 7,7 kw, która to moc tylko przez przypadek nie została umieszczona w normie jako odniesienie do wzorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo chciałbyś się dowiedzieć. Odpowiedz na to pytanie - sobie odpowiedz. Od konstruktora nie dowiesz się jak będzie w praktycznej eksploatacji, przecież On zrobił jedyny kocioł poprawnie (dla normy, nie dla Ciebie) pracujący z mocą 7,7 kw, która to moc tylko przez przypadek nie została umieszczona w normie jako odniesienie do wzorca.

Co Ty się tak czepiasz? Zrobiłem Ci coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kocioł będzie pracował na mocy mniejszej od tych 7 kw dowiemy się od użytkowników, a skąd Ty możesz wiedzieć skoro nie jesteś użytkownikiem? Oczywiście od p. Zawijana bo skoro brał udział w konstruowaniu tego kotła to przypuszczam że palił i widział jak kocioł pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Czy nie lepiej kupić coś mniejszego? Czy nie będzie tańsze w zakupie i eksploatacji?

Czy przypadkiem połowa tej wielkości nie wystarczy?

 

Wczoraj napisałem

 

Widzę, że większość oponentów nie rozumie lub nie potrafi zaakceptować danych cieplno - emisyjnych nowego kotła OGNIWO EKO PLUS M, podanych przez Zawijana.

 

 

Proponuje zmienić skalę porównawczą pomiędzy kotłem OGNIWO EKO PLUS M a pozostałymi kotłami z tzw. "czołówki" kotłów wodnych małej mocy.

 

 

Prosty parametr, gabaryty korpusu kotła.

 

 

Za stroną internetową producenta kotła OGNIWO EKO PLUS M podaje następujące dane:

- wysokość korpusu kotła - 1316 mm

- szerokość korpusu kotła - 501 mm

- długość (głębokość) korpusu kotła - 716 mm

 

 

Przeliczyłem objętość korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M i porównałem z objętością korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 12 kW i 25 kW.

Mnie wyszło z tego prostego rachunku tak:

 

Objętość korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 25 kW jest większa o 57,13 % od korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M.

Objętość korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 12 kW jest większa o 23,05 % od korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M.

 

 

Niestety gabaryty zewnętrzne kotłów RBR-ekouniwersal 12 kW i 25 kW, należą do zbiorów tajnych lub przynajmniej zastrzeżonych, więc nie udało mi się ich pozyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się tak czepiasz? Zrobiłem Ci coś złego?

 

Przepraszam jeśli tak odbierasz moje wypowiedzi. Ja tylko chciałbym uczciwości. Oferujesz (?) kocioł o mocy 26 kw poprawnie (w/g normy) pracujący do 7,7 kw i to jest prawda, ale nieprawdą jest, że poniżej tej mocy też jest lepiej niż w innych kotłach. Brak badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć na tym forum czegoś więcej na temat tego kotła, jak pracuje, ile spala itp.

Zapraszam w maju 2016-cie, wtedy się czegoś dowiesz na ten temat, na razie to kocioł nie jest jeszcze u nas sprzedawany.

W sumie ktoś zapodał linka do Prosat gdzie był na stronie ale po tym linku zniknął ze strony na drugi dzień, czy jest teraz nie sprawdzałem.

To co możesz teraz przeczytać to bełkot marketingowy konstruktora i niewygodne dla niego pytania "opozycji" która już pamięta taki bełkot z przeszłości, czyli chaos i dezinformacja. Na pewno ktoś go kupi jak wejdzie do sprzedaży, przepalą ludzie zimę i pewnie coś napiszą i wcale nie mówię że będą pisać źle ale jak na razie to jak wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nic tylko krytykujecie, dogadaj się z sąsiadem i grzejcie 2 domy jednym kotłem albo nie kupuj tego kotła kup sobie mniejszy. Od początku jedziecie po p. ZAwijanie bo za duży bo badania takie czy srakie aż się tego czytać nie chce. Chciałem się dowiedzieć na tym forum czegoś więcej na temat tego kotła, jak pracuje, ile spala itp. a wy nic tylko narzekacie! Nie podoba się nie kupuj i nie narzekaj.

 

To,ze jesteśmy w eurokołchozie właściwie pod przymusem(sfałszowane wyniki referendum),nie upoważnia Ciebie,żeby proponować i zakładać komunę na osiedlach.

Będziesz losował u kogo ma być komin i który z sąsiadów będzie obsługiwał kocioł?:D

 

A jeśli w ciągu roku powstanie kocioł o mocy max. 10kW i na 3,3 kW spełni normy w 5 klasie to co?:jawdrop:

Za to ostatnie trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety gabaryty zewnętrzne kotłów RBR-ekouniwersal 12 kW i 25 kW, należą do zbiorów tajnych lub przynajmniej zastrzeżonych, więc nie udało mi się ich pozyskać

A proszę Cię bardzo:

12kw

wys. - 1000

szer. - 500

głębokość - 600

to gabaryty mierzone zewnątrz z izolacją ( po obudowie )samego kotła

25kW

wys. - 1280

szer.- 550

głębokość - 650

 

w obu przypadkach głębokość bez furtek drzwiczek i klamek, to około 100mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem

 

 

 

 

Przeliczyłem objętość korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M i porównałem z objętością korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 12 kW i 25 kW.

Mnie wyszło z tego prostego rachunku tak:

 

Objętość korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 25 kW jest większa o 57,13 % od korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M.

Objętość korpusu kotła SKAM-P Premium o mocy 12 kW jest większa o 23,05 % od korpusu kotła OGNIWO EKO PLUS M.

 

 

Niestety gabaryty zewnętrzne kotłów RBR-ekouniwersal 12 kW i 25 kW, należą do zbiorów tajnych lub przynajmniej zastrzeżonych, więc nie udało mi się ich pozyskać

Kogo to obchodzi o czym piszesz, mnie interesuje aby palnik sprawdzał się na małych mocach a kocioł ma g...o do tego i wszystko odbierze co wyprodukuje palnik tym bardziej że ma możliwości 3 x większe od potrzebnych.

Jeżeli bym potrzebował papier to bym go szukał, mnie jego nie potrzeba bo kupując kocioł z odpowiednio dobranym palnikiem do potrzeb mojego domu zaoszczędzę na opale dużo więcej przez czas jaki będzie on używany co w przypadku przewymiarowanego idzie w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja oferuję kocioł 7,7 kW, który spełnia na tej mocy kryteria klasy 5 według PN EN 303-5:2012!

A Twój kocioł spełnia te kryteria? Nie pytam już o moc 7,7 kW, bo wiem, że nie spełni. Pytam o moc nominalną, zdaje się 17 kW - spełnia na niej te kryteria?

Żartuję sobie z Ciebie, bo przecież wiem, że nie wiesz nawet jaką ma moc nominalną. A co dopiero, jakie ma parametry techniczno-technlogiczne.

Wiem, wiem... ma wystarczające :yes:

A skąd wiesz, czy Twój kocioł nie ma tej mocy np. 35 kW???

Wiesz to? Przecież nie wiesz!!!

Tak jak w poprzedniej wypowiedzi, nie interesują mnie kryteria norm, to ma się opłacać mojej kieszeni a że przy okazji będzie mniej emisji to chwała wam, konstruktorom. Swój kocioł już poznałem, wiem że jest za duży dlatego szukam mniejszego a ściślej z mniejszym palnikiem bo w jednym i drugim są dla mnie za duże.

 

Dopisek

Czy to że w starym poniemieckim domu gdzie do ogrzania 320m2 i CWU dla 9 osób 17kW wystarczy? U mnie za dużo i dlatego szukam mniejsze ale nie 26kW :p

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,ze jesteśmy w eurokołchozie właściwie pod przymusem(sfałszowane wyniki referendum),nie upoważnia Ciebie,żeby proponować i zakładać komunę na osiedlach.

Będziesz losował u kogo ma być komin i który z sąsiadów będzie obsługiwał kocioł?:D

 

A jeśli w ciągu roku powstanie kocioł o mocy max. 10kW i na 3,3 kW spełni normy w 5 klasie to co?:jawdrop:

Za to ostatnie trzymam mocno kciuki.

To nie kupuj skoro dla Ciebie jest za duży i nie krytykuj przecież podane jest że kocioł ma 26kw mocy nominalnej i dobrze pracuje na mocy 7,7 kw więc w czym problem. Komuny nie zakładam bo i nie trzeba przecież komuna jest tylko w innej postaci. Nie odpowiada Ci ten kocioł to po co tu jesteś? Jeśli powstanie taki kocioł to może i kupię jak do tej pory nie powstał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o palnik pytałem gdzie w odpowiedzi na pytanie jakiej jest mocy zadano mi pytanie jak się go mierzy.:cool:
Przecież przed wprowadzeniem tej normy było wiadomym jakiej wielkości palniki są pakowane do kotłów, czyżby norma zabraniała tych wiadomości? Czyżby w tym kotle wsadzili coś czego wcześniej nie testowali i nie określili jego mocy min i max :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj skoro dla Ciebie jest za duży i nie krytykuj przecież podane jest że kocioł ma 26kw mocy nominalnej i dobrze pracuje na mocy 7,7 kw więc w czym problem. Komuny nie zakładam bo i nie trzeba przecież komuna jest tylko w innej postaci. Nie odpowiada Ci ten kocioł to po co tu jesteś? Jeśli powstanie taki kocioł to może i kupię jak do tej pory nie powstał!

 

Co ja tu robię to moja sprawa,nie występuję przynajmniej w roli czyjegoś adwokata i nie stręczę kotła zbiorowo 2-3 użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu robię to moja sprawa,nie występuję przynajmniej w roli czyjegoś adwokata i nie stręczę kotła zbiorowo 2-3 użytkownikom.

 

Adwokatem nie jestem nie znam Ciebie ani p.Zawijana i nikomu niczego nie wciskam napisałem że skoro jest za duży to kup sobie mniejszy. Zresztą ta rozmowa nie ma sensu poczekam na opinie użytkowników na temat pracy kotła ponizej 7kw napewno ktoś kupi i coś napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot zmniejsza powierzchnie wymiany, inne konstrukcje przepływu spalin. Gdy w następnym kotle Zawijan "odkryje", że ciepło należy odbierać w drodze z góry do dołu będzie miał jeszcze mniejszy i lepszy kocioł.

No ale to jest juz tak zrobione ze cieplo idzie do dolu jak w DS jest kociol wykonany ,ciekawe jakby zrobic taka komore kanał do gory w kolo palnika tak zeby popiół spadał swobodnie a spaliny zostaly dopalone w kanale i po wylocie gora dopiero oddawaly by cieplo na wymiennik u mnie tego nie potestuje bo mam ruszt wodny,ale w tym kotle miejsca jest na takie doswiadczenia sporo ,Mozna by w przyszlosci zbudowac taka przystwke na palnik w formie katalizatora ktory by odrazu przejmowal wszystkie czesci lotne z palnika i je oczyszczal np co jakis cykl podawania wiekszej mocy w celu dopalenia oczyszczenia katalizatora .Jezeli by sie to udalo to mamy rozwiazany problem czyszczenia kotła i problem małych mocy czy ktos robi wogole takie próby jakies innowacje nowe pomysly rozwiazania;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...