Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Ależ ja oferuję kocioł 7,7 kW, który spełnia na tej mocy kryteria klasy 5 według PN EN 303-5:2012!

Nie możesz tak pisać ,nikt tego nie łyknie ,najpierw robisz badania kotła 28 kW,wklejasz świadectwo chwalisz kocioł że najlepszy n rynku z dołu i z góry ,a potem sam podważasz te badania i twierdzisz że oferujesz kocioł 7,7 kW a te 7,7 kW to przecież 30% mocy.

Powiem delikatnie ,brak tu finezji .

Gdybyś obiecał coś ala Duda :lol2:

wymiennik a konkretnie komorę spalania obłożymy dodatkowym szamotem wtedy kocioł zmniejszy moc na ok. 12 kW ,podniesie się temperatura spalin pozwoli to zejść z mocą w palniku BURNER-SM jeszcze niżej bo zmniejszymy otwory dyszy palnika , modulacja mocy palnika zostanie przez to powiększona będzie od 2,8 kW do 12 kW ,sprawność w tym przedziale od 2,8 kW do 12 kW będzie się wahać od 87% do 92%,największą sprawność kocioł osiągać będzie w połowie mocy ,czyli będzie pracować z największą sprawnością najwięcej dni w roku w sezonie grzewczym .:cool:

 

 

Po kiego ludkom taki kociołek z 7,7 kW i 92%-ową sprawnością jak na tej mocy będzie pracować 2 tygodnie w koku a resztę roku poniżej 70% sprawnosci.

Na moją chałupę bardziej by się nadał na moje prawie 450m2 .:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli jak rozumiem OEPM28kW będzie lepszy od OEP10kW w całym zakresie mocy poniżej 7,7KW?
Z całą pewnością - TAK.

Tak "na gębę" zapewnienie ?

To ja powiem też"na gębę "

Od OEPM26kW na małe domy -powierzchnie grzewcze będzie lepszy SAS Solid 14kW oraz Sigma Uni 16kW kotły w 5 klasie .

 

I po co badania, instytuty, akredytacje. Wystarczy Tak Zawijana

:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jak już pisałem opinię wystawi mu użytkownik a nie papier.

 

O ile nie pokażą mu fotki jego domu wraz z adresem zamieszkania.Zaraz po pierwszym poście,w którym przedstawi swe niezadowolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny dowcip.

Trzeba by poinformować kilkunastu użytkowników OEP 25kW z forum ES,że padają tu takie odważne stwierdzenia.

Tak czy siak,Panie Zawijan.Z obawy,że "w razie problemów" z Pana nowym dziełem (a takowe,prędzej/później zakładami) -oleje PAN pomoc użytkownikom,jak to bywało w przeszłości,będę reguralnie przypominał jego potencjalnym nabywcom-że problemy z kotłami OEP jednak istniały. A ich lista,była nieco dłuższa i nie dotykała jedynie problemu czyszczenia.

P.S.

Swym kolesiom niech PAN powiecie,że zastraszanie mnie pokazywaniem,że wiedzą gdzie mieszkam-nie spowoduje tego czego wspólnie chcielibyście,czyli zamknięcia ust krytykującym wasze "dzieła". PAN zawijan 2,kiedyś mi też groził.Póki co,zachowuje sobie te posty.Allessandro zrobił to czego robić nie miał prawa.Nie pozwolę by zastraszano tu użytkowników, piszących złe opinię na temat Pańskich dzieł.To nie Rosja.

 

Masz z tym straszeniem.

Ocieplaj w końcu ten dach :). A wiesz,wątek czyta jeden użytkownik 25kw i coś zabawnego powiem..Jest bardzo zadowolony a zapotrzebowanie swojego domu ma podobne do mojego domu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
t]A wiesz,wątek czyta jeden użytkownik 25kw i coś zabawnego powiem..Jest bardzo zadowolony a zapotrzebowanie swojego domu ma podobne do mojego domu :) .

Ma cegły na lub w palniku?Niech kupi akcję jednej z niewielu wypalarni cegieł w Polsce.Po premierze nowego palnika SM,pójdą w górę ;)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to że w starym poniemieckim domu gdzie do ogrzania 320m2 i CWU dla 9 osób 17kW wystarczy? U mnie za dużo i dlatego szukam mniejsze ale nie 26kW :p

O swoim domu,kotle wszędzie piszesz . NUDNE JUŻ TO .Napisz że masz bufor,mało tego . BUFOR kosztował tyle co dobry kociołek.Do tego masz solary. [wiem niby nic nie daja ale jak słoneczko jest to obniża koszt grzania CWU..spoko i tak spalanie masz "szemrane"dla tego masz je ukryte .]Kolejna sprawa,jesteś znawcą palników,spalania. Pokaż jak spalasz węgiel na tym swoim cudzie. Skoro to dla ciebie tak ważne..skoro się znasz na palnikach to udowodnij :) . Generalnie bycie znawcą zaczyna się od swojego podwórka. Spalam poprawnie opał to wtedy szukam u innych wad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma cegły na lub w palniku?Niech kupi akcję jednej z niewielu wypalarni cegieł w Polsce.Po premierze nowego palnika SM,pójdą w górę ;)

 

A może kocioł Oep 25kw Cię przerósł ??? Powoli myślę że tak...Pokaż wymiennik swojego kotła z dziś. Ja ci pokaże swój... Może i ja jestem zwolennikiem Oep ale widzisz mam tak jak powinno być. I wiem że na każdym kotle nauczył bym się palić. A ty?wymiany pieca,około 5 przeróbek instalacji..W imię czego?Myślę że wydałeś na to tyle że nigdy te zmiany ci się nie wrócą. I aż taką masz różnicę?ty masz dalej czarny wymiennik... A wystarczyło pomyśleć i...cieszyć się szarością...

Nie wiem czy OepM to dobry kocioł,czy zły... Dopiero ludzie kupujący go będą mogli go ocenić. Ale nauczony doświadczeniem wiem że tu na forum dużo PIERD... Gdy kupi go gostek który umie pomyśleć na 100% będzie zadowolony. Gdy kupi ktoś kto ma lewe ..to będzie narzekanie.

Piszę tu w temacie najwięcej 5 osób. I dziwnym trafem 3 są związane z Rbr..

Powoli ludziom zaczyna to przeszkadzać,posiadaczom kotłów. My nie kupujemy a po prostu chcemy poczytać. A wy?trolujecie. Sprzedano 10tyś Oep i co?wierzycie że kiepskie kotły,spawy,stal firmy by nie rozłożyło? Nie zarobili by na serwis. Mało tego nawet badania w Brnie podajecie pod wątpliwość. Masakra...kilka osób dla kasy a kilka z braku sympatii trolują wątek,tak ciekawy wątek gdzie można się coś ciekawego dowiedzieć o kotłach nowej "generacji". A że sobie może i ubarwia?! W końcu to jego dzieło,czyli powiedzmy że uważa że jest NAj NAJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech se chlop dalej pluje bedzie sie lepiej szczul

 

Zawijanie 2 powiem tak...niech tu piszą merytorycznie . A nie na zasadzie,dokopać. Chętnie czytam co ma do powiedzenia Kobra,Animus ..ale ile mogę czytać o za dużym kotle do 320m2.. Co to wnosi do dyskusji..Budowa palnika,kotła mnie interesuje. Ale na Boga nie czyjaś chałupa,wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...