Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

OGNIWO EKO PlusM był konstruowany z myślą zastosowania w nim elektrofiltrów. Stąd takie a nie inne parametry konstrukcyjne pionowego wymiennika rurowego. Okazało się jednak, że uzyskuje klasę 5 bez konieczności stosowania elektrofiltra, co zmniejsza poważnie jego cenę.

 

Kurde widzę że znów pan kręci nosem ale zadam jedno proste pytanie

 

Czy ten kociołek nie ma lepszych parametrów niż OEPM i to na niższych mocach i to podpartych badaniami????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"...dobre rzemiosło jednak potrafi wydać produkt o przyzwoitych parametrach."

Dobre rzemiosło potrafi. Oczywiście. I dobre rzemiosło zna parametry swoich produktów.

"...są to tak proste konstrukcje, że mimo iż nie znają tych parametrów, to one jednak działają..."

Masz rację - Mercedesy działają i furmanki działają. A Ty czym jeździsz? Nie odpowiadaj. Wiem. Furmanką...

A Ty zawijan czym dalej jeździsz ?

Dalej tym amerykańskim paliwożernym autem ?

Nie dziwię się wiec nowej konstrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają i to może lepiej jak te obecne dzieła dzisiejszych "uczonych".

Ale "uczony" musi mieć zawsze rację :)

Ja wolę dzieła tych co te mosty budowali bardzo dawno temu a stoją od setek lat do dzisiaj i były budowane na "chłopski rozum" niż te budowane prze tych naszych dzisiejszych doktorków a mogą się zawalić nie wiadomo kiedy a może wtedy kiedy będę musiał przez niego przejść.

Czas jak zwykle jest najlepszym doradcą.

Oj, karoka, karoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa konstrukcja ma udokumentowaną sprawność ponad 90%.

A ta Twoja ma sprawność z sufitu... udokumentowaną szemranym papierkiem.

Widzisz Zawijan ja jestem tylko brudny chłop z ciemnej wsi i wolę kocioł z tymi szemranymi badaniami wg. Ciebie niż Twoje jeszcze bardziej szemrane.

I co mi zrobisz że ja tak wolę, kto mnie bardziej jak na razie przekonał ? Twoja szemrana dokumentacja czy mój dobry kocioł z szemranymi badaniami ?

Ja mam taki komfort że znam swój kocioł z szemranymi badaniami i wiem co potrafi i znam i Twój "dokumentowany"

Widać że mimo że jest tak mocno "dokumentowany" na razie akurat mnie to "dokumentowanie" nie przekonało, co będzie dalej zobaczymy, musisz chyba się więcej starać żeby mnie ta dokumentacja przekonała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa konstrukcja ma udokumentowaną sprawność ponad 90%.

A ta Twoja ma sprawność z sufitu... udokumentowaną szemranym papierkiem.

 

Kilka lat temu inna nowa wówczas konstrukcja też miała wszystko udokumentowane, tylko w praktyce działała o tyle gorzej, że już się jej nie sprzedaje i tak to bywa z tymi udokumentowanymi, dlatego zanim nie popracują porządnego sezonu to w nowości się nie pcham - niech inni robią za króliki doświadczalne i przechodzą wszelkie "choroby wieku dziecięcego" nowego wyrobu.

 

Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?

Pewnie nie kupią takiego super ekogroszku jak był na badaniach, ale chociaż mieliby jakieś odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...dobre rzemiosło jednak potrafi wydać produkt o przyzwoitych parametrach."

Dobre rzemiosło potrafi. Oczywiście. I dobre rzemiosło zna parametry swoich produktów.

"...są to tak proste konstrukcje, że mimo iż nie znają tych parametrów, to one jednak działają..."

Masz rację - Mercedesy działają i furmanki działają. A Ty czym jeździsz? Nie odpowiadaj. Wiem. Furmanką...

 

A jaki ma związek z tematem mój środek transportu?

Ale... pozostańmy przy konwencji. Wspaniale świadczy o nowym modelu "mercedesa" fakt, że jego twórca śmiga komunikacją zbiorową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zawijan ja jestem tylko brudny chłop z ciemnej wsi i wolę kocioł z tymi szemranymi badaniami wg. Ciebie niż Twoje jeszcze bardziej szemrane.

I co mi zrobisz że ja tak wolę, kto mnie bardziej jak na razie przekonał ? Twoja szemrana dokumentacja czy mój dobry kocioł z szemranymi badaniami ?

Ja mam taki komfort że znam swój kocioł z szemranymi badaniami i wiem co potrafi i znam i Twój "dokumentowany"

Widać że mimo że jest tak mocno "dokumentowany" na razie akurat mnie to "dokumentowanie" nie przekonało, co będzie dalej zobaczymy, musisz chyba się więcej starać żeby mnie ta dokumentacja przekonała :)

 

No to ja czegoś chyba nie rozumiem. Proszę o oświecenie.

Co to jest szemrana dokumentacja?

Co to są szemrane badania?

Po czym to wszystko poznać, żeby się nie utopić przy zakupie kotła?

 

Napisał pan, że wie co potrafi jego kocioł. czy można prosić o rozwinięcie tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zawijan ja jestem tylko brudny chłop z ciemnej wsi i wolę kocioł z tymi szemranymi badaniami wg. Ciebie niż Twoje jeszcze bardziej szemrane.

I co mi zrobisz że ja tak wolę, kto mnie bardziej jak na razie przekonał ? Twoja szemrana dokumentacja czy mój dobry kocioł z szemranymi badaniami ?

Ja mam taki komfort że znam swój kocioł z szemranymi badaniami i wiem co potrafi i znam i Twój "dokumentowany"

Widać że mimo że jest tak mocno "dokumentowany" na razie akurat mnie to "dokumentowanie" nie przekonało, co będzie dalej zobaczymy, musisz chyba się więcej starać żeby mnie ta dokumentacja przekonała :)

Nic Ci nie zrobię. Bo i jak?

Ale może wreszcie czytający zrozumieją, jak ich robisz w balona i wtedy też Ci nic nie zrobią, znaczy nie kupią tych Twoich szemranych kotłów, które są takie świetne, bo przecież się w nich pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu inna nowa wówczas konstrukcja też miała wszystko udokumentowane, tylko w praktyce działała o tyle gorzej, że już się jej nie sprzedaje i tak to bywa z tymi udokumentowanymi, dlatego zanim nie popracują porządnego sezonu to w nowości się nie pcham - niech inni robią za króliki doświadczalne i przechodzą wszelkie "choroby wieku dziecięcego" nowego wyrobu.

 

Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?

Pewnie nie kupią takiego super ekogroszku jak był na badaniach, ale chociaż mieliby jakieś odniesienie.

Może byś tak spróbował pisać konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja czegoś chyba nie rozumiem. Proszę o oświecenie.

Co to jest szemrana dokumentacja?

Co to są szemrane badania?

Po czym to wszystko poznać, żeby się nie utopić przy zakupie kotła?

 

Napisał pan, że wie co potrafi jego kocioł. czy można prosić o rozwinięcie tego tematu?

No, karoka, do dzieła!!!

Pokaż, co potrafisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież Ty pisałeś o konstruktorze "mercedesa".

 

No właśnie, "mercedesa" a nie Mercedesa. Widać różnicę czy wytłumaczyć? Jeśli łaskawie cofniesz się do tamtych postów, to nawet zobaczysz, kto zaczął tę "uczoną" gadkę o "mercedesach" i furmankach w odniesieniu do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyniki badań niektórych kotłów wg normy EN 303-5:2012.

Poniżej pokazuję wyniki sprawności. Można porównać. Jeden kocioł na peletach, pozostałe na węglu.

 

Sprawności kotłów na badanych mocach (moc / sprawność):

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,8 kW / 92,0 %; 7,7 kW / 90,6 % (badane w Zabrzu)

 

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,7 kW / 86,8 %; 7,6 kW / 92,5 % (badane w Brnie)

 

DEFRO SIGMA 24: 24,2 kW / 87 %; 7,1 kW / 82,6 % (badane w Łodzi)

 

DEFRO SIGMA 24 UNI: 24,1 kW / 88,9 %; 6,8 kW / 81,1 % (badane w Łodzi)

 

DEFRO SIGMA 16 UNI: 17 kW / 88,8 %; 4,7 kW / 81,5 % (badane w Łodzi)

 

DEFRO SIGMA 16: 16,7 kW / 88,5 %; 4,4 kW / 83,6 % (badane w Łodzi)

 

DEFRO SIGMA EKOPELL 20: 21 kW / 90,8 %; 5,4 kW / 84,6 % (badane w Łodzi)

 

SOKÓŁ SD DUO 25: 26,1 KW / 83,6 %; 6,9 KW / 75,1 % (badane w Łodzi)

 

TERMOTECH KRS AUTINA ECO 18: ?? / 85,4 %; ?? / 84,7 % (badane w Brnie)

 

P.S.

Te firmy udostępniają swoje świadectwa. Dysponuję kopiami tych badań. Planuję zamieścić je na swoim blogu.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyniki badań niektórych kotłów wg normy EN 303-5:2012.

Poniżej pokazuję wyniki sprawności. Można porównać. Jeden kocioł na peletach, pozostałe na węglu.

 

Sprawności kotłów na badanych mocach (moc / sprawność):

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,8 kW / 92,0 %; 7,7 kW / 90,6 % (badane w Zabrzu)

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,7 kW / 86,8 %; 7,6 kW / 92,5 % (badane w Brnie)

DEFRO SIGMA 24: 24,2 kW / 87 %; 7,1 kW / 82,6 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 24 UNI: 24,1 kW / 88,9 %; 6,8 kW / 81,1 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 16 UNI: 17 kW / 88,8 %; 4,7 kW / 81,5 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 16: 16,7 kW / 88,5 %; 4,4 kW / 83,6 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA EKOPELL 20: 21 kW / 90,8 %; 5,4 kW / 84,6 % (badane w Łodzi)

SOKÓŁ SD DUO 25: 26,1 KW / 83,6 %; 6,9 KW / 75,1 % (badane w Łodzi)

TERMOTECH KRS AUTINA ECO 18: ?? / 85,4 %; ?? / 84,7 % (badane w Brnie)

 

 

Przepraszam że pytam: które z tych kotłów są na pellety, a które na węglu?

Dlaczego przy ostatnim kotle są jakieś znaki zapytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...