Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja czegoś chyba nie rozumiem. Proszę o oświecenie.

Co to jest szemrana dokumentacja?

Co to są szemrane badania?

Po czym to wszystko poznać, żeby się nie utopić przy zakupie kotła?

 

Napisał pan, że wie co potrafi jego kocioł. czy można prosić o rozwinięcie tego tematu?

No właśnie tutaj przeczytałem że są też jakieś szemrane dokumentacje i szemrane badania i powtarzam to co przeczytałem a co to jest to szemrane to pojęcia nie mam, to słowa tych najświatlejszych ja tylko jestem prosty chłop.

Dla mnie jakiś opieczętowany świstek podpisany prze jakiegoś doktora czy tam magistra dzindziniera to jakiś tam dokument i nie wiem na jakiej zasadzie zalicza się te świstki do szemranych i nie szemranych.

W sumie to powinni chyba taki zapis robić: Świadectwo nie szemrane albo świadectwo szemrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj przeczytałem że są też jakieś szemrane dokumentacje i szemrane badania i powtarzam to co przeczytałem a co to jest to szemrane to pojęcia nie mam, to słowa tych najświatlejszych ja tylko jestem prosty chłop.

Dla mnie jakiś opieczętowany świstek podpisany prze jakiegoś doktora czy tam magistra dzindziniera to jakiś tam dokument i nie wiem na jakiej zasadzie zalicza się te świstki do szemranych i nie szemranych.

W sumie to powinni chyba taki zapis robić: Świadectwo nie szemrane albo świadectwo szemrane.

 

Dziękuję panu za bardzo dogłębne i merytoryczne wyjaśnienia do moich pytań.

Więcej pytań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj przeczytałem że są też jakieś szemrane dokumentacje i szemrane badania i powtarzam to co przeczytałem a co to jest to szemrane to pojęcia nie mam, to słowa tych najświatlejszych ja tylko jestem prosty chłop.

Dla mnie jakiś opieczętowany świstek podpisany prze jakiegoś doktora czy tam magistra dzindziniera to jakiś tam dokument i nie wiem na jakiej zasadzie zalicza się te świstki do szemranych i nie szemranych.

W sumie to powinni chyba taki zapis robić: Świadectwo nie szemrane albo świadectwo szemrane.

Wiesz, karoka, dobrze wiesz. Nie udawaj.

Zresztą tyle razy już tutaj o tym pisano, że każdy kiep powinien to wiedzieć.

 

Liczą się tylko dokumenty wydane przez akredytowane jednostki badawcze.

Akredytowane w zakresie tych badań, na które wydają dokumenty.

To takie trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy jeśli nie osiągną takich wyników, będą mogli reklamować kocioł jako niezgodny z umową ;)

 

Wie pan, dobre pytanie.

Kupiłem zapałki. używałem każdą tylko chwilkę i na pewno tylko jeden raz. I żadna nie chce drugi raz się zapalić. Będę reklamował. Tylko na pudelku nie ma warunków reklamacji.

Tak samo z tym co nazywają samochodem. Napisali, że w teście miejskim pije tyćkę, a żre jak smok. więcej niż ja ze szwagrem.

O żarówce też będę pisał. Świeciła i przestała. Czemu? Kto mi za nią kasę zwróci? Fakt była firmy OSRAM to nie mam pewnie na co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyniki badań niektórych kotłów wg normy EN 303-5:2012.

Poniżej pokazuję wyniki sprawności. Można porównać. Jeden kocioł na peletach, pozostałe na węglu.

 

Sprawności kotłów na badanych mocach (moc / sprawność):

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,8 kW / 92,0 %; 7,7 kW / 90,6 % (badane w Zabrzu)

OGNIWO EKO PLusM 26: 24,7 kW / 86,8 %; 7,6 kW / 92,5 % (badane w Brnie)

DEFRO SIGMA 24: 24,2 kW / 87 %; 7,1 kW / 82,6 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 24 UNI: 24,1 kW / 88,9 %; 6,8 kW / 81,1 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 16 UNI: 17 kW / 88,8 %; 4,7 kW / 81,5 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA 16: 16,7 kW / 88,5 %; 4,4 kW / 83,6 % (badane w Łodzi)

DEFRO SIGMA EKOPELL 20: 21 kW / 90,8 %; 5,4 kW / 84,6 % (badane w Łodzi)

SOKÓŁ SD DUO 25: 26,1 KW / 83,6 %; 6,9 KW / 75,1 % (badane w Łodzi)

TERMOTECH KRS AUTINA ECO 18: ?? / 85,4 %; ?? / 84,7 % (badane w Brnie)

 

P.S.

Te firmy udostępniają swoje świadectwa. Dysponuję kopiami tych badań. Planuję zamieścić je na swoim blogu.

 

A z Sas-a nic nie wykopałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, przeoczyłem. Sprawdzałem tabelkę z wynikami badań węgla.
No i jeszcze taki cytat na zakończenie. Kolego bolek&lolek, jak dla mnie to jakiś autentycznie super hiper turbo opał był. 31.2 z wartością opałową 27,829 Mj/kg w stanie roboczym. No ale ja tylko dwadzieścia parę lat węglem handluję, mogłem przeoczyć że takie cudo na rynku jest obecne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie pan, dobre pytanie.

Kupiłem zapałki. używałem każdą tylko chwilkę i na pewno tylko jeden raz. I żadna nie chce drugi raz się zapalić. Będę reklamował. Tylko na pudelku nie ma warunków reklamacji.

Tak samo z tym co nazywają samochodem. Napisali, że w teście miejskim pije tyćkę, a żre jak smok. więcej niż ja ze szwagrem.

O żarówce też będę pisał. Świeciła i przestała. Czemu? Kto mi za nią kasę zwróci? Fakt była firmy OSRAM to nie mam pewnie na co liczyć.

 

A z jakiego powodu wyżej wymienione przedmioty / urządzenia nie są zgodne z umową? Które cechy nie odpowiadają opisowi?

A tak w ogóle to jest ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Szukaj tam sposobu na reklamację.

 

A na koniec ;) No i widzisz Pan, porównanie kotła automatycznego do jednorazowej zapałki może być calkiem trafne w ustach jegomościa, który zęby na tej branży zjadł, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu wyżej wymienione przedmioty / urządzenia nie są zgodne z umową? Które cechy nie odpowiadają opisowi?

A tak w ogóle to jest ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Szukaj tam sposobu na reklamację.

 

A na koniec ;) No i widzisz Pan, porównanie kotła automatycznego do jednorazowej zapałki może być calkiem trafne w ustach jegomościa, który zęby na tej branży zjadł, dzięki.

Wiesz,dla niektórych nie liczy się co będzie jutro tylko to co będzie dziś.

Jak to niektórzy tutaj piszą wciskam komuś kotły byle jakie o szemranych papierach bo podobno takie też są a o dziwo nikt mi ich jeszcze (tych kotłów) nie reklamował.Daje mi to do zrozumienia,że to nie jest jednak jednorazowa zapałka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,dla niektórych nie liczy się co będzie jutro tylko to co będzie dziś.

Jak to niektórzy tutaj piszą wciskam komuś kotły byle jakie o szemranych papierach bo podobno takie też są a o dziwo nikt mi ich jeszcze (tych kotłów) nie reklamował.Daje mi to do zrozumienia,że to nie jest jednak jednorazowa zapałka :)

 

Przepraszam, ale co ja na to mogę, że pan komuś coś wciska?

Sorry, taki mamy klimat.

Jeden czyta to co chce, drugi, to co napisane.

PLURALIZM panie, PLURALIZM

 

byle do października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co ja na to mogę, że pan komuś coś wciska?

Sorry, taki mamy klimat.

Jeden czyta to co chce, drugi, to co napisane.

PLURALIZM panie, PLURALIZM

 

byle do października.

Nie ja wciskam tylko co niektórzy z tego forum tak uważają a to znacząca różnica!!!

U mnie jest wybór , którego klient dokonuje po rozmowie ze mną uzyskując informacje o danym wyrobie.

Czekam na Pażdziernik z utęsknieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzisz. I mącisz. I dobrze o tym wiesz.

 

Zadałem proste, konkretne pytanie - czy możesz na nie odpowiedzieć ?

 

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał SUSPENSER http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Było konkretnie, ale powtórzę:

 

Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...