Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Wszystko jest tak jednoznaczne, że nie pomoże Ci udawanie, że tego nie rozumiesz. Choć może rzeczywiście nie rozumiesz? Coraz bardziej skałaniam sie ku temu.

Jak już jeden kolega napisał, wystarczy przeczytać te wpisy, nawet jak przeczyta to laik to będzie wiadomo kto komu makaron na uszy nawija Zawijan.

Ja niczego nie udaję i dużo rozumiem i to Ty to sobie zaczynasz to uzmysławiać żeby ludzie nie dadzą się Tobie manipulować tak jak było to kiedyś, bo pan doktor napisał to jest święte. Teraz wychodzi co pan doktor robił i robi.

Nie ja się obrażałem i nie spieprzałem z tego forum jak Wy dwaj i nie robiłem ze siebie szmaty pisząc że odchodzę a cały czas byłem zakładając nowe konta ( akurat tu nie o Tobie ) i siałem ferment, wywołując kolejne kłótnie, nie mnie wypieprzono na zbity ryj z forum eSterownik gdzie byliście nawet jakimiś ekspertami ale jak minertu napisał zdążyliście z wiedzy zgromadzonych tam użytkowników poskładać jakiś kocioł który może okaże się bardziej udanym od poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak już jeden kolega napisał, wystarczy przeczytać te wpisy, nawet jak przeczyta to laik to będzie wiadomo kto komu makaron na uszy nawija Zawijan.

Ja niczego nie udaję i dużo rozumiem i to Ty to sobie zaczynasz to uzmysławiać żeby ludzie nie dadzą się Tobie manipulować tak jak było to kiedyś, bo pan doktor napisał to jest święte. Teraz wychodzi co pan doktor robił i robi.

Nie ja się obrażałem i nie spieprzałem z tego forum jak Wy dwaj i nie robiłem ze siebie szmaty pisząc że odchodzę a cały czas byłem zakładając nowe konta ( akurat tu nie o Tobie ) i siałem ferment, wywołując kolejne kłótnie, nie mnie wypieprzono na zbity ryj z forum eSterownik gdzie byliście nawet jakimiś ekspertami ale jak minertu napisał zdążyliście z wiedzy zgromadzonych tam użytkowników poskładać jakiś kocioł który może okaże się bardziej udanym od poprzedników.

Przyczepiłeś się jak pijany płota... do jednych i tych samych bzdur.

Napisz wreszcie coś konkretnego. Jakieś wyniki badań, wszystko jedno jakich, byle konkretnie.

Wtedy można pogadać rzeczowo, bo na razie, to tylko jak baby w maglu.

Bywasz w maglu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak podałbyś parametry pracy RBR-ów uzyskane w badaniach, wszystko jedno jakich?

Nie w smak Ci to, co piszę... Wiem, ale będę pisał nadal.

W końcu i tak wyszło na to, że ten "bruli" był zwykłym dwustanem, a jak się zwał, to niczego w tej mierze nie zmienia.

Świadectwo przekazali Ci z Instalco, dobrze o tym wiem i Ty dobrze o tym wiesz bo go masz, poczytaj sobie i nie pal głupa.

To ja pisałem że Bruli był zwykłym dwustanem z pomiarem temp. spalin czemu Ty zaprzeczałeś że Bruli wtedy jeszcze nie było jak byliśmy w Zabrzu i pracował bez pomiaru temp. spalin ( tutaj wyszła straszna niewiedza współtwórcy sterownika ) gdzie praca Bruli czy eCoala bez tego pomiaru (spalin) jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłeś się jak pijany płota... do jednych i tych samych bzdur.

Napisz wreszcie coś konkretnego. Jakieś wyniki badań, wszystko jedno jakich, byle konkretnie.

Skoro Ty możesz pisać takie bzdury i oszustwa to dlaczego ja Ci mam coś dawać, dał Ci producent świadectwo.

Zacząłem pisać konkretnie ale niestety z Tobą o konkretach nie popiszę bo za cienki jesteś a w na badaniach to ja się nie znam bo nie muszę, chleb bym Ci odebrał, poszukaj sobie jakiegoś doktora i z nim pogadaj, tyle że tu niema chyba żadnego innego, bo Ci "inni' doktorzy nie zniżą się do Twojego poziomu, tak myślę.

W sumie Zawijan jak sobie tak teraz na to patrzę to może i dobrze że ja to się na tych badaniach nie znam bo jak bym się znał to mogłoby jak z tymi sterownikami wyjść że i Ty się na tych badaniach nie do końca tam mocno znasz jak tu piszesz i mądrale zgrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłeś się jak pijany płota...

Nie trzeba było się czepiać kiedyś, miałbyś spokój ale Ty nie lubisz spokoju bo Ci on nie na rękę, było mało i mało, Ty chciałeś być wielkim Zawijanem i żeby Cię wszyscy w tyłek całowali.

Karoka na pewno nie będzie.

Pamiętasz jak Ci pisałem dawno temu co mawiała moja ŚP. babcia ?

"Synku, daj psu spokój a on Ci da dwa"

To bardzo mądra kobieta była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo przekazali Ci z Instalco, dobrze o tym wiem i Ty dobrze o tym wiesz bo go masz, poczytaj sobie i nie pal głupa.

To ja pisałem że Bruli był zwykłym dwustanem z pomiarem temp. spalin czemu Ty zaprzeczałeś że Bruli wtedy jeszcze nie było jak byliśmy w Zabrzu i pracował bez pomiaru temp. spalin ( tutaj wyszła straszna niewiedza współtwórcy sterownika ) gdzie praca Bruli czy eCoala bez tego pomiaru (spalin) jest niemożliwa.

ple...ple...ple...

 

To, co dostaję z Instalco, czy skądś, to moja sprawa i Tobie nic do tego.

Natomiast to świadectwo z Instalco, o którym tu piszą ludzie, to żadne świadectwo. Ma wartość śmiecia.

Chcesz o nim porozmawiać? To dawaj skan. Skomentuję je linijka po linijce. Dla Ciebie, ale publicznie. No...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty możesz pisać takie bzdury i oszustwa to dlaczego ja Ci mam coś dawać, dał Ci producent świadectwo.

Zacząłem pisać konkretnie ale niestety z Tobą o konkretach nie popiszę bo za cienki jesteś a w na badaniach to ja się nie znam bo nie muszę, chleb bym Ci odebrał, poszukaj sobie jakiegoś doktora i z nim pogadaj, tyle że tu niema chyba żadnego innego, bo Ci "inni' doktorzy nie zniżą się do Twojego poziomu, tak myślę.

W sumie Zawijan jak sobie tak teraz na to patrzę to może i dobrze że ja to się na tych badaniach nie znam bo jak bym się znał to mogłoby jak z tymi sterownikami wyjść że i Ty się na tych badaniach nie do końca tam mocno znasz jak tu piszesz i mądrale zgrywasz.

Jeśli myślisz, że obrażając mnie zwiększasz swoją wartość... to se tak myśl.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było się czepiać kiedyś, miałbyś spokój ale Ty nie lubisz spokoju bo Ci on nie na rękę, było mało i mało, Ty chciałeś być wielkim Zawijanem i żeby Cię wszyscy w tyłek całowali.

Karoka na pewno nie będzie.

Pamiętasz jak Ci pisałem dawno temu co mawiała moja ŚP. babcia ?

"Synku, daj psu spokój a on Ci da dwa"

To bardzo mądra kobieta była.

Jeśli Ci się wydaje, że to co piszesz ma dla mnie jakieś znaczenie... to se tak myśl.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty sobie komentuj co chcesz, ja nic nie produkuję i nic nie badałem bo nie mam co.

Dostałeś świstek od producenta, on widocznie coś badał, bo coś produkuje, ja tylko sprzedaję Zawijan, mogę Ci co najwyżej RBRa sprzedać, Skama, Sztokera, Tilgnera czy z Kamena jakiś kocioł, ewentualnie jakiś sterownik czy dobrego węgla do badań, takiego nawet 29,5MJ/kg tyle że nie w typie 31,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kocioł tłokowy ISKRA-EKO z elektrofiltrem 17-34 kW ma parametry nieco lepsze od OEPM. Oba są w klasie 5 według EN 303-5:2012.

 

 

Znów sprostowanie bo znów próbuje pan zaczarować rzeczywistość podając typoszereg ale ok, mnie chodzi o konkrety model ISKA EKO o mocy nominalnej 17KW który

 

to osiąga sprawność na mocy nominalnej 90,7% (17KW)

 

oraz osiąga sprawność dla mocy minimalnej 92,6% (5,1KW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów sprostowanie bo znów próbuje pan zaczarować rzeczywistość podając typoszereg ale ok, mnie chodzi o konkrety model ISKA EKO o mocy nominalnej 17KW który

 

to osiąga sprawność na mocy nominalnej 90,7% (17KW)

 

oraz osiąga sprawność dla mocy minimalnej 92,6% (5,1KW)

No, przecież widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wyszły Twoje kłamstewka o tym Bruli, o pracy bez czujnika spalin, to naprawdę wyszło kiepsko jak na współautora przy powstaniu sterownika.

Ty chciałeś ustawić kocioł w przerwach na gadanie i słuchanie przez pół godziny widząc go pierwszy raz na oczy ?

No as nad asy jesteś zawijan ale tylko w gębie i krętactwach, tutaj nikt Ci nie dorówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wyszły Twoje kłamstewka o tym Bruli, o pracy bez czujnika spalin, to naprawdę wyszło kiepsko jak na współautora przy powstaniu sterownika.

Ty chciałeś ustawić kocioł w przerwach na gadanie i słuchanie przez pół godziny widząc go pierwszy raz na oczy ?

No as nad asy jesteś zawijan ale tylko w gębie i krętactwach, tutaj nikt Ci nie dorówna.

Dla mnie sterownik Bruli.pl zaczął się w kwietniu 2012r., kiedy to podpisano stosowną umowę licencyjną pomiędzy Elektro-System i IChPW dot. półautomatycznego sterownika, dla którego przyjęto nazwę Bruli.pl. Do tego czasu, jeśli był sprzedawany jakiś "bruli", to był to zwyczajny sterownik dwustanowy, jakich wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sterownik Bruli.pl zaczął się w kwietniu 2012r., kiedy to podpisano stosowną umowę licencyjną pomiędzy Elektro-System i IChPW dot. półautomatycznego sterownika, dla którego przyjęto nazwę Bruli.pl. Do tego czasu, jeśli był sprzedawany jakiś "bruli", to był to zwyczajny sterownik dwustanowy, jakich wiele.

Mnie naprawdę wali że tak brzydko napiszę co kiedy wg. Ciebie się zaczęło a coś skończyło.

Sterownik który by wtedy na kotle OEP 16kW widniejący również na fotografii którą wstawił suspenser na tym forum był sterownikiem Bruli wyposażonym w czujnik temp. spalin.

Motasz dalej ?

W sumie to napisałeś że suspenser rozregulował Ci kocioł na sterowniku eCoal gdzie nie było wtedy takiej możliwości ponieważ był wtedy w pełni automatyczny, bez nastaw.

Nie miotaj się już bo znowu coś palniesz i będę Cię punktował jak przedszkolaka.

Pamiętasz jak mi kiedyś napisałeś ? że będziesz mnie punktował na każdym kroku ?

Później obiecał mi to kolega Andrzej, tyle że on patrzy tylko w jedną stronę ale to jego sprawa, kiedyś może się ocknie i zacznie patrzeć trochę szerzej i punktować to co jest do wypunktowania ale u wszystkich bez wyjątku, teraz schował głowę w piasek bo wzięli się za jego "mistrza".

Role z czasem się obracają, za dużo chyba mnie nauczyłeś, lepiej manipulować nieświadomym czytelnikiem, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...