Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Mnie naprawdę wali że tak brzydko napiszę co kiedy wg. Ciebie się zaczęło a coś skończyło.

Sterownik który by wtedy na kotle OEP 16kW widniejący również na fotografii którą wstawił suspenser na tym forum był sterownikiem Bruli wyposażonym w czujnik temp. spalin.

Motasz dalej ?

W sumie to napisałeś że suspenser rozregulował Ci kocioł na sterowniku eCoal gdzie nie było wtedy takiej możliwości ponieważ był wtedy w pełni automatyczny, bez nastaw.

Nie miotaj się już bo znowu coś palniesz i będę Cię punktował jak przedszkolaka.

Pamiętasz jak mi kiedyś napisałeś ? że będziesz mnie punktował na każdym kroku ?

Później obiecał mi to kolega Andrzej, tyle że on patrzy tylko w jedną stronę ale to jego sprawa, kiedyś może się ocknie i zacznie patrzeć trochę szerzej i punktować to co jest do wypunktowania ale u wszystkich bez wyjątku, teraz schował głowę w piasek bo wzięli się za jego "mistrza".

Role z czasem się obracają, za dużo chyba mnie nauczyłeś, lepiej manipulować nieświadomym czytelnikiem, nie ?

Co Ty pleciesz? Gdzie ja napisałem, że SUSPENSER rozregulował kocioł na sterowniku eCoal?

Wiem... wiem...

Trzeba pisać jak najwięcej, żeby tak zamącić, że nikt się nie połapie w niczym.

Ale nawet kierowca PKS-u nie może pędzić tak bez opamiętania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karoka

 

A może byś tak pokazał, jaką sprawność mają Twoje RBR-y na mocy 7,5 kW?

 

Albo, jaką sprawność mają Twoje RBR-y na mocy 12 kW?

 

Albo, jaką sprawność mają Twoje RBR-y na mocy 17kW?

 

Albo jaką sprawność na mocy 19 kW ma ten Twój RBR 19 kW, którego najpierw nazwano 11 kW, a potem przemianowano na 12 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pleciesz? Gdzie ja napisałem, że SUSPENSER rozregulował kocioł na sterowniku eCoal?

Wiem... wiem...

Trzeba pisać jak najwięcej, żeby tak zamącić, że nikt się nie połapie w niczym.

Ale nawet kierowca PKS-u nie może pędzić tak bez opamiętania :rolleyes:

Kto mącił i mąci szybko się wyjaśniło, wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach podziękowań odpowiedz na post #1080 tego wątku.

Przegapiłem ten post. To nie brak dobrej woli z mej strony.

Nie rozumiem jednak za bardzo intencji tego pytania.

 

To, na moje oko, bardzo stary post. Z czasów, kiedy to jeszcze nikomu nie śniło się o tak ostrych kryteriach, jakie postawiła norma EN 303-5:2012.

Prawdopodobnie z tych czasów jeszcze, kiedy pracowaliśmy nad poprawą konstrukcji kotłów zasypowych. Mieliśmy taki okres w swoim życiu zawodowym, kiedy wydawało nam się, że na tym polu można coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taraz znowu Wam się wydaje że coś żeście zdziałali. hehe.

Jakiś gościu z Wieprza zrobił kocioł dość że dużo mniejszy mocą to i lepszy parametrami bez mózgów i tantiem doktorskich.

Ot znowu tak na chłopski rozum, bez "szaf" i pitolenia, mataczenia po forach.

Nigdy tu nikogo od nich nie widziałem, widać dobry produkt nie potrzebuje jakiś autorytetów na forach budowlanych żeby się sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taraz znowu Wam się wydaje że coś żeście zdziałali. hehe.

Jakiś gościu z Wieprza zrobił kocioł dość że dużo mniejszy mocą to i lepszy parametrami bez mózgów i tantiem doktorskich.

Ot znowu tak na chłopski rozum, bez "szaf" i pitolenia, mataczenia po forach.

Nigdy tu nikogo od nich nie widziałem, widać dobry produkt nie potrzebuje jakiś autorytetów na forach budowlanych żeby się sprzedawać.

Kolejna zmiana tematu?

Stare się wyczerpały?

 

ZGODA WIEPRZ to bardzo stara firma, z dużymi tradycjami - nie byle pyrtek. Chyba jedna z najstarszych w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem ten post. To nie brak dobrej woli z mej strony.

Nie rozumiem jednak za bardzo intencji tego pytania.

 

To, na moje oko, bardzo stary post. Z czasów, kiedy to jeszcze nikomu nie śniło się o tak ostrych kryteriach, jakie postawiła norma EN 303-5:2012.

Prawdopodobnie z tych czasów jeszcze, kiedy pracowaliśmy nad poprawą konstrukcji kotłów zasypowych. Mieliśmy taki okres w swoim życiu zawodowym, kiedy wydawało nam się, że na tym polu można coś zdziałać.

 

Słyszałem, że są zasypowce w 4 klasie (czeskie). Zresztą już wtedy coś Jarecki pisał o nacisku na emisję pyłów.

Nie o ten post mi chodziło ale dzięki za odpowiedź. Chodziło o ten z tego wątku, dwie strony temu na samym dole. O sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że są zasypowce w 4 klasie (czeskie). Zresztą już wtedy coś Jarecki pisał o nacisku na emisję pyłów.

Nie o ten post mi chodziło ale dzięki za odpowiedź. Chodziło o ten z tego wątku, dwie strony temu na samym dole. O sterowaniu.

Podałeś #1080...

podaj prawidłowy #, spróbuję odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan który piec będzie lepszy w moim przypadku? Ogniwo eko plus 10kW czy ogniwo eko plus m 26 kW. Domek budowany dwa lata temu 90 m2 mieszkalne wszędzie podłogówka dodatkowo w trzech pokojach grzejniki do tego jest jeszcze garaż 20 m2 z grzejnikiem oraz boiler 120l. Dom ocieplony 12 cm styropianu ,podłoga 10 cm na górze wełna ale nie pamietam ile cm.

Pisałem do ogniwa o nowy model OEPM w mniejszym wydaniu ,dostałem odpowiedz że trwają prace ale nie wiadomo kiedy będzie dostępny na rynku. Jeśli do zimy nie pojawi się będę musiał wybrać między tymi dwoma tylko który będzie lepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan który piec będzie lepszy w moim przypadku? Ogniwo eko plus 10kW czy ogniwo eko plus m 26 kW. Domek budowany dwa lata temu 90 m2 mieszkalne wszędzie podłogówka dodatkowo w trzech pokojach grzejniki do tego jest jeszcze garaż 20 m2 z grzejnikiem oraz boiler 120l. Dom ocieplony 12 cm styropianu ,podłoga 10 cm na górze wełna ale nie pamietam ile cm.

Pisałem do ogniwa o nowy model OEPM w mniejszym wydaniu ,dostałem odpowiedz że trwają prace ale nie wiadomo kiedy będzie dostępny na rynku. Jeśli do zimy nie pojawi się będę musiał wybrać między tymi dwoma tylko który będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Na taki metraż to kup sobie pelletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...