Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:wiggle: 12 - 14 a może i dużo mniej.

Tak mi się o uszy obiło.

Skoro Ogniwo myśli nad mniejszym kotłem to po co ta cała akcja z M-ka 26 kW na mocy 7,7 kW i wysoką sprawnością.Jaki ma sens robienie mniejszego skoro ten ma takie sprawności na różnych mocach.Czy mniejszy będzie miał lepsze?

Będzie to prawdopodobnie wymagało zmniejszenie wewnętrznej długości palnika,zwężenie wymiennika i zastosowanie 2 a nie 3 rur bądź o mniejszej średnicy ale wtedy to będzie krok do tyłu.

Jakieś 3 lata temu miałem rozmowę z firmą KOTSTAL gdzie zaproponowałem zbudowanie ruchomych czyszczaków,nieco podobnych do tych w OEPM ale poruszane jednocześnie wszystkimi za pomocą jednej korby (coś ala wałek rozrządu).Nie udało im się.A było by prosto 2-3 obroty i po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14?? to wtedy wymiotło by wszystkich :)

Ciekawe co wtedy wymyślą oponenci ??Jak dobrze że już mam kocioł,czytając was pewnie kupił bym ...Defro :)

Dlaczego myślisz że wszystkich by wymiotło? Mnie się zdaje że inni nadal produkowaliby i sprzedawali swoje kotły. Jedni gorsze od OEPM, inni lepsze - normalnie, jak to na rynku. Zresztą jak widać również i z tego forum - już są 17-stki czy nawet 14-stki z 5 klasą. Tak że rewolucja to raczej jakaś by nie była - po prostu nadrabianie przez Ogniwo opóźnień do sytuacji rynkowej raczej. No i tak poza wszystkim - masz coś do Defro? Moje Defro z podajnikiem pali już blisko12 lat. Jak pierwszy OEP albo OEPM taki wiek w dobrej kondycji osiągnie, będzie materiał do porównań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ogniwo myśli nad mniejszym kotłem to po co ta cała akcja z M-ka 26 kW na mocy 7,7 kW i wysoką sprawnością.Jaki ma sens robienie mniejszego skoro ten ma takie sprawności na różnych mocach.Czy mniejszy będzie miał lepsze?

Będzie to prawdopodobnie wymagało zmniejszenie wewnętrznej długości palnika,zwężenie wymiennika i zastosowanie 2 a nie 3 rur bądź o mniejszej średnicy ale wtedy to będzie krok do tyłu.

Jakieś 3 lata temu miałem rozmowę z firmą KOTSTAL gdzie zaproponowałem zbudowanie ruchomych czyszczaków,nieco podobnych do tych w OEPM ale poruszane jednocześnie wszystkimi za pomocą jednej korby (coś ala wałek rozrządu).Nie udało im się.A było by prosto 2-3 obroty i po czyszczeniu.

 

Takie coś już zostało wymyślone. Miało nawet napęd elektryczny i sterownik tym zarządzał. Pytaj Jareckiego o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem,że ja to wymyśliłem tylko zaproponowałem aby było wygodniej.

 

A czy ja Cię o coś oskarżam? Mówię tylko, że takie (właściwie to podobne) rozwiązanie pojawiło się również gdzie indziej.

Edytowane przez QIM
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego myślisz że wszystkich by wymiotło? Mnie się zdaje że inni nadal produkowaliby i sprzedawali swoje kotły. Jedni gorsze od OEPM, inni lepsze - normalnie, jak to na rynku. Zresztą jak widać również i z tego forum - już są 17-stki czy nawet 14-stki z 5 klasą. Tak że rewolucja to raczej jakaś by nie była - po prostu nadrabianie przez Ogniwo opóźnień do sytuacji rynkowej raczej. No i tak poza wszystkim - masz coś do Defro? Moje Defro z podajnikiem pali już blisko12 lat. Jak pierwszy OEP albo OEPM taki wiek w dobrej kondycji osiągnie, będzie materiał do porównań.

 

Widzisz ,użyłem nazwy Defro bez cienia złośliwości[mogłem napisać również dobrze SAS ] . Fakt lubię Oep ale wiem jedno,na każdym przyzwoitym kotle podobnie bym spalał. Gdy kupowałem kociołek to troszkę inaczej patrzyłem .Teraz mając swoją wiedzę wiem że dobry palacz na każdym kotle będzie przyzwoite ilości spalał węgla.

Kiedyś forum służyło pomocy a teraz? Konstruktorzy kotła kontra 3 sprzedawców kotłów.....[i tak podziwiam Zawijanów,nie są złośliwi. Myślę że umieli by uprzykrzyć życie producentowi Rbr. Mają możliwości,instrumenty ]. I jak by nie pisali,udowadniali sprzedawcy że chodzi im o dobro ludzi to powód jeden. KASA.... A rywalizacja jest,bo jak by nie patrzeć mają wspólny sterownik. Jeśli nowe Ogniwo będzie miało wersje bardziej "wypasioną "eCoala" to będą kolejne dymy.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Kiedyś forum służyło pomocy a teraz? Konstruktorzy kotła kontra 3 sprzedawców kotłów.....[i tak podziwiam Zawijanów,nie są złośliwi. Myślę że umieli by uprzykrzyć życie producentowi Rbr. Mają możliwości,instrumenty ]. I jak by nie pisali,udowadniali sprzedawcy że chodzi im o dobro ludzi to powód jeden. KASA.... A rywalizacja jest,bo jak by nie patrzeć mają wspólny sterownik. Jeśli nowe Ogniwo będzie miało wersje bardziej "wypasioną "eCoala" to będą kolejne dymy.

Zapomniałeś dodać jeszcze kilku naganiaczy na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapomniałeś dodać jeszcze kilku naganiaczy na PC.

Sądzę,że inteligentni inwestorzy wiedzą już,że ekosyf do nowego domu nie nadaje się i o to chodziło.

Sądzę też,że związani z branżą węglowa wiedzą też że oficjalnie na forum nie wcisna swojego produktu zielonemu inwestorowi,który do jego domu się nie nadaje z różnych przyczyn głównie ekonomicznych.

I o to też chodziło.

 

Jak widać po OEPM walka toczy się o stare domy gdzie potrzebna minimalna moc grzewcza to ok.7kW.

Chyba wciskać a nie sprzedawać.

Ja mam mały dom i obciążenie cieplne 3,5kW przy -18st.C.

Będzie dobry do mnie taki parowóz ?

Dom budowany 4 lata temu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Konstruktorzy kotła kontra 3 sprzedawców kotłów.... I jak by nie pisali,udowadniali sprzedawcy że chodzi im o dobro ludzi to powód jeden. KASA.....
Wuwok, no nie bądź dzieckiem. Równie dobrze i bez obawy o popełnienie pomyłki można napisać: I jakby nie pisali, udowadniali konstruktorzy że chodzi im o dobro ludzi to powód jest jeden. KASA....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu miałem rozmowę z firmą KOTSTAL gdzie zaproponowałem zbudowanie ruchomych czyszczaków,nieco podobnych do tych w OEPM ale poruszane jednocześnie wszystkimi za pomocą jednej korby (coś ala wałek rozrządu).Nie udało im się.A było by prosto 2-3 obroty i po czyszczeniu.

 

A ma ktoś jakiś pomysł na czyszczenie "kwadratów" w OEP na podobnej zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś jakiś pomysł na czyszczenie "kwadratów" w OEP na podobnej zasadzie?

Możesz sobie dokupić kwadratowy wycior ( szczotkę ), te okrągłe potrafią się tak zaklinować że wyciągnąć nie idzie.

Ktoś nawet żartobliwie pytał w tamtym wątku do czego służy ta szczotka, czy do czyszczenia czy do podnoszenia kotła.

Poważnie piszę, o tej szczotce kwadratowej, nie wiem czy na alledrogo nie widziałem nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...