Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

A co będzie, jeśli kocioł o sprawności 80% spala ekogroszek po 800zł

a lepszy kocioł spala miał po 600zł???

Aleś się rozpędził!

 

Nic nie będzie, kocioł o wyższej sprawności będzie oszczędniejszy.

 

Mój wpis ma pokazać, że równie dobrze kocioł o niższej sprawności

może być oszczędniejszy, bo na koszty eksploatacji wpływa bardzo

wiele czynników (na przykład możliwość spalania tanich paliw).

Edytowane przez Wlodek_PID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale nigdy ten sam palacz w kotle gorszym (według badań) nie uzyska sprawności wyższej, niż w kotle lepszym (według badań).

 

To niestety oczywista nieprawda.

 

Wyobraźmy sobie, że kocioł o gorszej sprawności (80%) współpracuje

z buforem ciepła, a kocioł o lepszej sprawności (93%) pracuje na złej

instalacji, gdzie niestabilna temperatura powoduje częste ale krótkie cykle

grzania, i całą lepszą sprawność diabli wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej mocy to chyba ich nie badali. Więc kto wie!?

 

Przy obniżaniu mocy coraz większe znaczenie będzie miał palnik, jego konstrukcja. Górą cegły szamotowe, o ile pozwolą obniżyć moc palnika. Lecz coraz mniejsze znaczenie będzie miał szamot nad palnikiem, (sklepienie kotła) będzie za daleko by dopalić spaliny.

Wielkość kotła to sprawa drugorzędna, choć na forum obowiązuje inna "prawda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaż to jest ta przepaść, Panie Kolego.

Chętnie posłucham.

Na początek, żebyś Pan niepotrzebnie nie brnął w zaułki, podam, że moc maksymalną oba te kotły mają BARDZO zbliżoną do siebie.

 

Po pierwsze , nie pamiętam abyśmy w którymś momencie zostali kolegami ......

Po drugie moje zaułki to moja sprawa nic Ci do tego .....

Po trzecie rozmawiamy o kotłach ,które zostały przebadane i mają papiery i tym się kierujemy a nie tym co Ty tu bazgrasz ... no chyba ,że te papiery są nic nie warte//// Na papierze jest czarno na białym kocioł 16kW i 26 kW a to co Ty tam ........ to mało istotne.

I po czwarte nie jesteś .............. ,żeby się tobie z czegoś tłmaczyć ,wyjaśniać i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kotle, jaki by nie był, zużywa się tyle opału, ile potrzeba na uzupełnienie strat ciepła z ogrzewanego obiektu, podzielone przez sprawność kotła.

 

Nieprawda !!! Chcesz pan powiedzieć ,że ogrzewając np. 200m2 kotłem o mocy 16kW spalę tyle samo opału jakbym to robił kotlem 26 kW ? HA .......!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nieprawda !!! Chcesz pan powiedzieć ,że ogrzewając np. 200m2 kotłem o mocy 16kW spalę tyle samo opału jakbym to robił kotlem 26 kW ? HA .......!!!!!!

Prawda,Zawijan ma rację w tym zakresie.

Ilość spalonego ekosyfu zależy od tego ile energii z domu spieprza i od sprawności kotła dostarczającego mu tej energii.

Jeśli w domu potrzeba na dobę 30kWh to niezależnie jakim mocowo kotłem byśmy tej energii dostarczyli spalanie ekosyfu czyli dostarczenie tej energii będzie takie same.

Zakładając,że oba kotły pracują z identyczną sprawnością na mocy grzewczej jaką dom w danej chwili potrzebuje.

Fizyka i matematyka się kłania ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety oczywista nieprawda.

 

Wyobraźmy sobie, że kocioł o gorszej sprawności (80%) współpracuje

z buforem ciepła, a kocioł o lepszej sprawności (93%) pracuje na złej

instalacji, gdzie niestabilna temperatura powoduje częste ale krótkie cykle

grzania, i całą lepszą sprawność diabli wzięli.

Napisałem "ten sam palacz" - w domyśle "na tej samej instalacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
HA !!!! Ten co ma styczność z kotłami HA....

Dlatego wiem,że fizyka i matematyka jest Wam obca ;)

Zakładając,że oba kotły pracują z identyczną sprawnością na mocy grzewczej jaką dom w danej chwili potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda !!! Chcesz pan powiedzieć ,że ogrzewając np. 200m2 kotłem o mocy 16kW spalę tyle samo opału jakbym to robił kotlem 26 kW ? HA .......!!!!!!

PANIE KOLEGO

Jeśli miałyby w poszczególnych fazach pracy takie same sprawności - to bezsprzecznie TAK.

Nie chcesz mi się tłumaczyć, ale się mnie pytasz. Nie widzisz tu pewnej sprzeczności?

Napisałem do Ciebie "Panie Kolego", wydawało mi się, że to coś więcej, niż zwykłe "Pan". Ale może byłem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda,Zawijan ma rację w tym zakresie.

Ilość spalonego ekosyfu zależy od tego ile energii z domu spieprza i od sprawności kotła dostarczającego mu tej energii.

Jeśli w domu potrzeba na dobę 30kWh to niezależnie jakim mocowo kotłem byśmy tej energii dostarczyli spalanie ekosyfu czyli dostarczenie tej energii będzie takie same.

Zakładając,że oba kotły pracują z identyczną sprawnością na mocy grzewczej jaką dom w danej chwili potrzebuje.

Fizyka i matematyka się kłania ;)

Powierzchnia grzewcza kotła oraz pojmność wodna kotła oczywiście nie mają znaczenia....... Ty wiesz lepiej a raczej gdybasz....NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA O KOTLACH NA PALIWO STALE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANIE KOLEGO

Jeśli miałyby w poszczególnych fazach pracy takie same sprawności - to bezsprzecznie TAK.

Nie chcesz mi się tłumaczyć, ale się mnie pytasz. Nie widzisz tu pewnej sprzeczności?

Napisałem do Ciebie "Panie Kolego", wydawało mi się, że to coś więcej, niż zwykłe "Pan". Ale może byłem w błędzie?

 

Tłumaczyć się komuś ,a pytać się kogoś o coś to dwie różne rzeczy ...... nie zaciemniaj pan wątku!!

Więc ..... oba spalą tyle samo paliwa tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powierzchnia grzewcza kotła oraz pojmność wodna kotła oczywiście nie mają znaczenia....... Ty wiesz lepiej a raczej gdybasz....NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA O KOTLACH NA PALIWO STALE !!!

No to jeszcze raz:

Zakładając,że oba kotły pracują z identyczną sprawnością na mocy grzewczej jaką dom w danej chwili potrzebuje.

Grzejąc 1l wody w dwóch czajnikach elektrycznych w jednym o mocy 2kW a drugim o mocy 10kW oba zużyją tyle samo energii na zagotowanie tego 1l

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...