Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

No to jeszcze raz:

 

Grzejąc 1l wody w dwóch czajnikach elektrycznych w jednym o mocy 2kW a drugim o mocy 10kW oba zużyją tyle samo energii na zagotowanie tego 1l

 

Słuchaj mam prośbę ,może mi pomożesz ......nie mogę dojść do rozwiązania takiej oto zagadki: ''cegła waży kilo i pół cegły , ile waży cegła ?'' Pomożesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fizyka i matematyka się kłania ;)

Panie Matematyk, policz Pan jeszcze, po ilu latach nabywca kotła 5 klasy przestanie być w plecy z powodu jego zakupu, jeśli różnica w cenie zakupu wynosi A złotych, różnica sprawności kotłów wynosi B punktów procentowych a szczęśliwy użytkownik do tej pory płacił C złotych za opał do kotła rocznie.

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panie Matematyk, policz Pan jeszcze, po ilu latach nabywca kotła 5 klasy przestanie być w plecy z powodu jego zakupu, jeśli różnica w cenie zakupu wynosi A złotych, różnica sprawności kotłów wynosi B punktów procentowych a szczęśliwy użytkownik do tej pory płacił C złotych za opał do kotła rocznie.

Kwestia inwestycji to dziwna sprawa bo inwestorzy z nowych domów chcący mieć ekosyf u siebie z automatu podejmują irracjonalne decyzje całkowicie oderwane od zasad logiki i matematyki ;)

Pozostaje do uświadomienia fizyka ;)

Czyli mamy kotły o mocy nominalnej 16kW i 26kW które posiadają identyczną sprawność przy takich samych mocach grzewczych i zakładamy,że oba pracują w tym samym domu.

Zatem niezależnie od kotła spalanie ekosyfu w tym domu powinno być identyczne.

Jeśli nie jest to znaczy,ze ktoś kogos ciula i to równo ;)

 

Analogicznie,zagotowanie 1l wody będzie tyle samo kosztowało czyli taka sama ilość energii zostanie pobrana na ten cel w czajniku o mocy 16kW jak i w czajniku o mocy 26kW :)

I tu jest chyba jasna spawa,bo niezaleznie od mocy grzewczej grzałki sprawność prądu przy kazdej mocy będzie 100%

A widać,że przy ekosyfie jest to tak jak inwestor ściemę łyknie czyli bazowanie na inwestorach bez szkoły ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mały garnek z 1 Litr em wody na płycie indukcyjnej. Raz na mniejszej a raz na większej. Na której płycie zużyjesz więcej energii? Jak myślisz po co robi się palniki małe średnie i duże odpowiednie wielkością do garnka?

Nie sądzisz, że stawiając mały garnek na dużym palniku to strata energii? Duże palniki nie są do małych garnków!!!

I to samo jest z kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mały garnek z 1 Litr em wody na płycie indukcyjnej. Raz na mniejszej a raz na większej. Na której płycie zużyjesz więcej energii? Jak myślisz po co robi się palniki małe średnie i duże odpowiednie wielkością do garnka?

Nie sądzisz, że stawiając mały garnek na dużym palniku to strata energii? Duże palniki nie są do małych garnków!!!

I to samo jest z kotłami.

Tylko, że garnek może być mniejszy lub większy od palnika...

a każdy dom, nawet ten najmniejszy, jest zawsze większy od każdego kotła.

Jak ja lubię te Twoje super porównania...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mały garnek z 1 Litr em wody na płycie indukcyjnej. Raz na mniejszej a raz na większej. Na której płycie zużyjesz więcej energii? Jak myślisz po co robi się palniki małe średnie i duże odpowiednie wielkością do garnka?

Nie sądzisz, że stawiając mały garnek na dużym palniku to strata energii? Duże palniki nie są do małych garnków!!!

I to samo jest z kotłami.

 

 

no akurat z tym porównaniem trafiłeś jak szpak w ............ :p

 

Nowe płyty indukcyjne automatycznie wykrywają powierzchnie grzania i pola nie grzeją całym swoim obwodem tylko polem na którym stoi garnek, a jeśli powierzchnia garnka jest np. 30% mniejsza od powierzchni palnika to palnik się nie włączy.

 

ogólnie możne wyglądać to tak http://www.dizajnersi.pl/inteligentna-plyta-indukcyjna,58,pl.html

 

fajnie by było jak by piecyki tak miały ehhhhhhhhhhhh

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia inwestycji to dziwna sprawa bo inwestorzy z nowych domów chcący mieć ekosyf u siebie z automatu podejmują irracjonalne decyzje całkowicie oderwane od zasad logiki i matematyki ;)

Pozostaje do uświadomienia fizyka ;)

Czyli mamy kotły o mocy nominalnej 16kW i 26kW które posiadają identyczną sprawność przy takich samych mocach grzewczych i zakładamy,że oba pracują w tym samym domu.

Zatem niezależnie od kotła spalanie ekosyfu w tym domu powinno być identyczne.

Jeśli nie jest to znaczy,ze ktoś kogos ciula i to równo ;)

 

Zakładając zatem te tylko teoretyczne możliwości które są teorią bo nijak się mają do rzeczywistości, pytam zatem po co wywalać na ten czajnik 10 tysięcy zamiast np. 6, 7 czy 8 tysięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem w sklepie internetowym za 10700zł brutto. Jak dla mnie dużo za dużo.

 

Jeśli taka ma być cena docelowa to wolę kupić inny za 7000zł z mniejszą sprawnością a zaoszczędzone będę miał na opał. Wyższa sprawność nie zaoszczędzi mi opału za 3000zł przez lata kiedy bym użytkował kocioł. Dla mnie marketingowy strzał w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka ma być cena docelowa to wolę kupić inny za 7000zł z mniejszą sprawnością a zaoszczędzone będę miał na opał. Wyższa sprawność nie zaoszczędzi mi opału za 3000zł przez lata kiedy bym użytkował kocioł. Dla mnie marketingowy strzał w stopę.

 

raczej wszystkie kotły w 5 klasie oscylują około 10 tys a związane jest to że wszyscy czekają na wieli bum w związku z dotowaniem wymiany kotłów ale właśnie tylko tych które będą w 5 klasie. Chyba tylko na takich klientów mogą liczyć ale czas pokaże bo u nas z dotacjami różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystkie kotły w 5 klasie oscylują około 10 tys a związane jest to że wszyscy czekają na wieli bum w związku z dotowaniem wymiany kotłów ale właśnie tylko tych które będą w 5 klasie. Chyba tylko na takich klientów mogą liczyć ale czas pokaże bo u nas z dotacjami różnie bywa.

 

U nas w małopolsce cena ma być 8 500 jeśli na forum ktoś ma lepsze dojście to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystkie kotły w 5 klasie oscylują około 10 tys a związane jest to że wszyscy czekają na wieli bum w związku z dotowaniem wymiany kotłów ale właśnie tylko tych które będą w 5 klasie. Chyba tylko na takich klientów mogą liczyć ale czas pokaże bo u nas z dotacjami różnie bywa.

 

Ale nic nie piszą o 5-tej klasie

https://kotly.com.pl/produkt-kotel-ogniwo-eko-plus-m-7-26-kw-4238.html?l=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...