Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Dzień dobry, witam ponownie wszystkich uczestników forum działających w tym wątku.

 

Uprzejmie proszę osobę poszkodowaną poprzez ponoć to, że ją obraziłem, aby zechciała wskazać kiedy i czym tego dokonałem. Zarobiłem 10 dni blokady. na szczęście władze naczelne tego forum dostrzegły bezprzedmiotowość tego wyroku kapturowego i odblokowały mi konto.

Serdecznie za to dziękuję. Ale problem pozostał ponieważ osoba moderująca według mnie powinna na wątku, w którym wystąpiło zdarzenie dokonać wpisu: dnia tego i tego, na podstawie regulaminu, za .... w # ... dokonuję blokady na dni ...

 

Jeszcze raz uprzejmie proszę poszkodowanego o ujawnienie, kiedy, czym i jak dokonałem tego haniebnego występku.

 

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności kierownictwo forum i dziękuję za zdrowy rozsądek w rozpatrzeniu mojej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie,

nie zapominajcie proszę, że najpierw są badania i kosztują tyle samo, bez względu na to, czy kocioł zaliczy się do kl. III, IV, V czy też nie przejdzie badań.

Nie zapominajcie też, że na rynku powinny być dostępne jedynie kotły, które mają ważne świadectwa z badań przeprowadzonych przez jednostki badawcze do tego upoważnione.

Cena kotła, jest rzeczą wtórną. często kotły bez prawidłowych badań są droższe, niż te z ważnymi papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo że te kotły są gorsze ?

Gdzieś to pisze ? jest to czymś poparte czy tylko przypuszczenia, że wydaje mi się, podejrzewam ? tak samo jak z tym poniżej 30% mocy, podejrzewam, przypuszczam, że może też będzie dobrze ?

Piszesz że na rynku powinny być tylko kotły z ważnymi badaniami, to dlaczego nie są ?

Cena kotła dla wielu jest rzeczą najważniejszą a nie wtórną, może dla Ciebie to rzecz wtórna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo że te kotły są gorsze ?

Gdzieś to pisze ? jest to czymś poparte czy tylko przypuszczenia, że wydaje mi się, podejrzewam ? tak samo jak z tym poniżej 30% mocy, podejrzewam, przypuszczam, że może też będzie dobrze ?

Piszesz że na rynku powinny być tylko kotły z ważnymi badaniami, to dlaczego nie są ?

Cena kotła dla wielu jest rzeczą najważniejszą a nie wtórną, może dla Ciebie to rzecz wtórna.

 

Przez domniemanie, bo choćby nie wiem jak były dobre, super, hiper i najlepsze, to ta ocena powinna być czymś podparta. Stąd prawodawca wymyślił badania według jednakowych kryteriów, aby można było coś z czymś porównać. Nie wystarczą zapewnienia sprzedawcy, że produkt jest super, jeśli nie potrafi tego udowodnić, choćby rzetelnymi wynikami z badań.

A tak na marginesie: dlaczego - jeśli kocioł taki super hiper, to nie podda się badaniom, by być poza sferą podejrzeń niczym żona Cezara? Koszt takich badan, to przecież równowartość ok. dwóch kotłów, albo dokładniej mówiąc, marży z kilku sztuk. A jaki argument marketingowy. proszę: czarno na białym: jestem OK.

 

Na druga część pytania powinien - tak mniemam, odpowiedzieć pan, nie ja, bo nie zajmuję się obrotem artykułami, żelaznymi, ani mydłem, ni powidłem.

 

Ukłony dla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie czy sterownik wreszcie pozwoli na prawie automatyczne ustawienie pracy kotła ,pytam jako laik kolege Zawijan.

Przecież eCoal.pl pozwala...

Od 2008r.pracuje kocioł OGNIWO EKO (bez plusa) ze sterownikiem eCoal.pl w wersji 1.0, tzn. bez możliwości jakiejkolwiek ingerenci w ustawienia automatyczne., który obserwuję. Z pewnością pracuje takich więcej. I mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież eCoal.pl pozwala...

Od 2008r.pracuje kocioł OGNIWO EKO (bez plusa) ze sterownikiem eCoal.pl w wersji 1.0, tzn. bez możliwości jakiejkolwiek ingerenci w ustawienia automatyczne., który obserwuję. Z pewnością pracuje takich więcej. I mają się dobrze.

Jeśli można to czym się różnią nowe kotły ''M'' pod względem spalania i sterownika czy warto płacić taką różnice w cenie.Co do mojego wczesniejszego pytania chodzi mi o te sterowniki w nowych piecach,pozdrawiam .

 

https://kotly.com.pl/produkt-kotel-ogniwo-eko-plus-m-7-26-kw-4238.html?l=pl

http://xn--kociocenowy-x5b.pl/kociol-z-zasobnikiem-ogniwo/2826-kociol-ogniwo-eko-plus-m-26kw-z-podajnikiem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez domniemanie, bo choćby nie wiem jak były dobre, super, hiper i najlepsze, to ta ocena powinna być czymś podparta. Stąd prawodawca wymyślił badania według jednakowych kryteriów, aby można było coś z czymś porównać. Nie wystarczą zapewnienia sprzedawcy, że produkt jest super, jeśli nie potrafi tego udowodnić, choćby rzetelnymi wynikami z badań.

A tak na marginesie: dlaczego - jeśli kocioł taki super hiper, to nie podda się badaniom, by być poza sferą podejrzeń niczym żona Cezara? Koszt takich badan, to przecież równowartość ok. dwóch kotłów, albo dokładniej mówiąc, marży z kilku sztuk. A jaki argument marketingowy. proszę: czarno na białym: jestem OK..

 

Jako zwykłemu użytkownikowi wydaje mi się że ocena kotła podparta jego oceną przez innych zwykłych użytkownikó jest najbardziej istotną. Badania owszem ale wiadimo przecież że u zwykłego użytkownika w kotłowni efekty spalania w tymże kotle będą daleko odbiegać od tych z laboratorium badawczego. Myślę że zdecydowana większosć wybiera kotły biorąc pod uwagę przede wszystkim łatwość obsługi, cenę i opinię innych użytkowników takiego wyrobu. Na badania zwracają uwagę glówie ci którzy mają dopłaty z gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dla kogo? dla banków i ewentualnie sprzedawców. Dla klienta zostaje parę procent, ale biorąc pod uwagę, zawyżoną cenę, to bez dotacji końcowy klient zapłaci mniej niż z dotacją.

Nie zawsze tak jest, bo ostatnio byłem właśnie na wycenach pod dotacje i tam ludzie nie mają nic narzucone z góry jak to bywa w wielu przypadkach na przykład, kocioł, firma instalatorska, to już wiadomo co się wtedy dzieje, tzw. wolna amerykanka i jest dokładnie jak piszesz że gdyby sobie ktoś zrobił taką podmiankę bez dotacji to wyszłoby taniej, decyduje o tym co chce mieć i kto to zrobi.

Znam taki przykład jak to wyglądało u mojego kuzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda proszę pana.

Obiło mi się o uszy, że nowy eCoal.pl posiada znacznie więcej przydatnych użytkownikom - rozbudowanych instalacji - funkcji.

 

A tak dokładniej to coś wpadło w te uszy czy tylko się obiło,panowie zacznijcie pisac po Polsku bo nic dalej nie rozumiem chyba muszę jakiegoś tłumacza nająć.Na tym forum coś wydusić to tajne przez poufne tak dalej ciekawe dokąd to nas zaprowadzi.Większość wie co z dotacjami i niestety że jak już ktoś dostanie to łupie ile może nawet 20000zł a drugiemu pozostaje co d.....a Ale przecież tak musi być bo żyjemy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...