Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Nie do końca prawda proszę pana.

Obiło mi się o uszy, że nowy eCoal.pl posiada znacznie więcej przydatnych użytkownikom - rozbudowanych instalacji - funkcji.

 

To proszę śmiało nie dusić w sobie tylko napisać. :rolleyes:

Panel jest duży kocioł też a wyświetlacz mikry .

http://i.imgur.com/QLmzIwW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawijan - nie powiem. Kocioł nawet, nawet. Klasa super, hiper. Ale producent swoim opisem jakby został w poprzednim wieku. Sugerowana powierzchnia użytkowa budynku, którą ten kocioł jest w stanie ogarnąć to wg Ogniwa 70-240m2. Ani słowa o ewentualnym zapotrzebowaniu na ciepło budynku. Kiedyś na swoim blogu Z2 pisał o ynstaloatorach z mentalnością z poprzedniej epoki, którzy wciskają klientom przewymiarowane kloce. Czemu tu nie interweniujecie? Dlaczego brak info o stratach ciepłą i związanym z tym wpływem na wielkość ogrzewanej powierzchni? Wpis ze strony Ogniwa powielają kolejni dystrybutorzy a później nieświadomi inwestorzy kupuje taką lokomotywę. Psu na budę Wasze działania z takim podejściem i świadomością producenta. Świadczy to tylko o ignorancji i braku wiedzy ludzi tam pracujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan - nie powiem. Kocioł nawet, nawet. Klasa super, hiper. Ale producent swoim opisem jakby został w poprzednim wieku. Sugerowana powierzchnia użytkowa budynku, którą ten kocioł jest w stanie ogarnąć to wg Ogniwa 70-240m2. Ani słowa o ewentualnym zapotrzebowaniu na ciepło budynku. Kiedyś na swoim blogu Z2 pisał o ynstaloatorach z mentalnością z poprzedniej epoki, którzy wciskają klientom przewymiarowane kloce. Czemu tu nie interweniujecie? Dlaczego brak info o stratach ciepłą i związanym z tym wpływem na wielkość ogrzewanej powierzchni? Wpis ze strony Ogniwa powielają kolejni dystrybutorzy a później nieświadomi inwestorzy kupuje taką lokomotywę. Psu na budę Wasze działania z takim podejściem i świadomością producenta. Świadczy to tylko o ignorancji i braku wiedzy ludzi tam pracujących.

OGNIWO to nie moja firma, ani utworzona przeze mnie. Nie do mnie te pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykłemu użytkownikowi wydaje mi się że ocena kotła podparta jego oceną przez innych zwykłych użytkownikó jest najbardziej istotną. Badania owszem ale wiadimo przecież że u zwykłego użytkownika w kotłowni efekty spalania w tymże kotle będą daleko odbiegać od tych z laboratorium badawczego. Myślę że zdecydowana większosć wybiera kotły biorąc pod uwagę przede wszystkim łatwość obsługi, cenę i opinię innych użytkowników takiego wyrobu. Na badania zwracają uwagę glówie ci którzy mają dopłaty z gminy.

 

Przepraszam, ze spytam:

czy subiektywna ocena na tzw. oko jest najlepszą metodą porownawczą?

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację:

Lipiec Polska. na termometrze np. 25 st.C

Mieszkaniec strefy równikowej mówi, trochę mi tu za zimno.

Mieszkaniec koła podbiegunowego ocenia ta samą sytuację: kurczę, ale tu jest gorąco. A mieszkaniec PL mówi: dzisiaj jest w sam raz.

Oczywiście lekko uprościłem przykład.

Po to ludzie wymyślili między innymi narzędzia pomiarowe, aby móc wyeliminować subiektywność ocen.

Co da, że np. 1000 użytkowników jakiegoś urządzenia powie: ono jest OK, jeśli kolejny 1000 wyrazi opinię diametralnie różną?

Dlatego ocena powinna być prowadzona wg określonej procedury i założeń.

Jeśli obecnie do oceny kotłów na paliwa stałe obowiązującą jest norma PN-EN 303-5:2012 i w sposób wyczerpujący opisuje zakres i metodykę badań, to można się spierać, czy to wystarcza, ale daje możliwość eliminacji subiektywizmu w ocenie. Zwłaszcza poziomów emisji, sprawnosci energetycznej i bezpieczeństwa urządzenia.

Edytowane przez bolek&lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładniej to coś wpadło w te uszy czy tylko się obiło,panowie zacznijcie pisac po Polsku bo nic dalej nie rozumiem chyba muszę jakiegoś tłumacza nająć.Na tym forum coś wydusić to tajne przez poufne tak dalej ciekawe dokąd to nas zaprowadzi.Większość wie co z dotacjami i niestety że jak już ktoś dostanie to łupie ile może nawet 20000zł a drugiemu pozostaje co d.....a Ale przecież tak musi być bo żyjemy w Polsce.

 

Szanowny panie,

najprościej - tak uważam - po informacje zwrócić się do producenta tych sterowników. Firma nazywa się Elektro - System i ma siedzibę w Kutnie. Łatwo w sieci znaleźć, choćby wpisując do wyszukiwarki: http://www.ecoal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGNIWO to nie moja firma, ani utworzona przeze mnie. Nie do mnie te pretensje.

 

Dyplomatyczna odpowiedź. Tylko w takim razie do kogo wg Ciebie klient powinien kierować swoje pretensje w przypadku kiedy taki zestaw nie będzie pracował prawidłowo. Do producenta, który podaje z czapy dane, do sprzedawcy/dystrybutora opierającego swoje informacje o to co uzyska od producenta? Czy do kogoś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyplomatyczna odpowiedź. Tylko w takim razie do kogo wg Ciebie klient powinien kierować swoje pretensje w przypadku kiedy taki zestaw nie będzie pracował prawidłowo. Do producenta, który podaje z czapy dane, do sprzedawcy/dystrybutora opierającego swoje informacje o to co uzyska od producenta? Czy do kogoś jeszcze innego?

Procedury w tej materii są powszechnie znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, chciałbym zwrócić uwagę na powierzchnię wymiennika w OEPM 26KW określanego jako "krowa, lokomotywa" itp jest taka sama jak wskazanego w wątku kotła ISKRA-EKO 17KW, który miał trochę lepsze parametry na niskich mocach. Do tej pory kocioł większej mocy miał większą powierzchnię wymiennika, dlaczego tutaj nie ma różnicy??? Przecież moc nominalna OEPM jest ponad 50% większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...