Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość Arturo72
Jak klient ma kasę to się w kocioł nie paliwa stałe nie bawi.

Błąd myślenia,jest wręcz odwrotnie.

Wyjaśniałem to tutaj na swoim przykładzie,na przykładzie mojej budowy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6903412&viewfull=1#post6903412

Dla mnie ekosyf był najdroższym systemem grzewczym.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Błąd myślenia,jest wręcz odwrotnie.

Wyjaśniałem to tutaj na swoim przykładzie,na przykładzie mojej budowy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6903412&viewfull=1#post6903412

Dla mnie ekosyf był najdroższym systemem grzewczym.

 

Skąd się biorą tacy sfustrowani ludzie? Dorosły a mózg dziecka. Skazany żony nie wzywasz do pomocy w krucjacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Skąd się biorą tacy sfustrowani ludzie? Dorosły a mózg dziecka. Skazany żony nie wzywasz do pomocy w krucjacie?

Matematyka,to jest odpowiedź :)

Ale przed budową a nie jak już stoi dom z kotłownią i z kominem pod wyziew syfu ;)

Przed budową ekosyf zawsze będzie najdrozszym systemem grzewczym.

Nie wierzysz to weź kalkulator i licz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd myślenia,jest wręcz odwrotnie.

Wyjaśniałem to tutaj na swoim przykładzie,na przykładzie mojej budowy:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6903412&viewfull=1#post6903412

Dla mnie ekosyf był najdroższym systemem grzewczym.

 

Bzdura.

Zawsze się znajdzie jakiś wyjątek ale zdecydowana większość wybiera inne źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bzdura.

Zawsze się znajdzie jakiś wyjątek ale zdecydowana większość wybiera inne źródła ciepła.

Wiem,że to dla Was bzdura ale matematyka nie kłamie,niestety nie.

Tylko jest zasada,że matematyki używa się przed budową domu a nie po jak już stoi kotłownia i kominy ;)

Gdybym chciał mieć ekosyf u siebie w domu musiałbym mieć dom o ok.10m2 większy na kotłownię i skład opału a i komin musiałbym mieć w tej kotłowni a to przecież dodatkowa kasa jakby nie było i wcale nie mała,dlatego ekosyf był najdroższym systemem dla mnie bo do prądu czy gazu nie była mi potrzebna kotłownia i komin.

A chciałem budować tanio czyli wychodziło,że nie mogę miec ekosyfu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem ciekaw, jakie byłyby (są?) różnice w osiągach OEPM na automacie "ecoal" i na tym "grupowym".

Muszą być gorsze osiągi bo się w automacie nie bada do certyfikacji ,pewnie niczego się nie dowiesz bo to niewygodne pytanie ,w tym sterze automat jest promowany jako ułatwienie obsługi kotła dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to dla Was bzdura ale matematyka nie kłamie,niestety nie.

Tylko jest zasada,że matematyki używa się przed budową domu a nie po jak już stoi kotłownia i kominy ;)

Gdybym chciał mieć ekosyf u siebie w domu musiałbym mieć dom o ok.10m2 większy na kotłownię i skład opału a i komin musiałbym mieć w tej kotłowni a to przecież dodatkowa kasa jakby nie było i wcale nie mała,dlatego ekosyf był najdroższym systemem dla mnie bo do prądu czy gazu nie była mi potrzebna kotłownia i komin.

A chciałem budować tanio czyli wychodziło,że nie mogę miec ekosyfu.

Maly domek, mala pompka, a potem sporo czasu na leczenie kompleksow z tego powodu na forach internetowych. Do tego nadzieja ze trwalosc pompy pc pw bedzie analogiczna jak trwalosc komina i kotlowni, a jej serwis dla zwyklego usera bedzie tanszy niz serwis pralki automatycznej. Arturek poprzez skromnosc nie wspomina o matematyce dzieki ktorej zostal szczesliwym posiadaczem pc pw by Miki, jak w zamian za promocje udawal zwyklego inwestora i jak sie dla niego skonczylo spolkowanie z pewnymi niebrzydkimi paniami. Bezrobotny vice prezes sp z o.o. ktory z koniecznosci zmuszony zostal syfic i pokochac koze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Maly domek, mala pompka, a potem sporo czasu na leczenie kompleksow z tego powodu na forach internetowych.

Jak widzę,to kompleksy to leczysz Ty ;)

Masz kotłownię i komin w niej ? Liczyłeś przed budową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę,to kompleksy to leczysz Ty ;)

Masz kotłownię i komin w niej ? Liczyłeś przed budową ?

Nie, nie liczylem na Mikiego przed budowa. Dlatego mam komin, kotlownie i 2x wiekszy dom, ponad dwa razy wieksza kubature i zero stresu zwiazanego z odpowiedzialnoscia czlonka zarzadu spolki za jej zobowiazania. Mam rowniez dobrze zrobione gorne zrodlo i czyste sumienie wobec osob ktorych nie nagonilem na zakup i montaz pc pw u sprawdzonego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie, nie liczylem na Mikiego przed budowa. Dlatego mam komin, kotlownie i 2x wiekszy dom, ponad dwa razy wieksza kubature i zero stresu zwiazanego z odpowiedzialnoscia czlonka zarzadu spolki za jej zobowiazania. Mam rowniez dobrze zrobione gorne zrodlo i czyste sumienie wobec osob ktorych nie nagonilem na zakup i montaz pc pw u sprawdzonego wykonawcy.

No widzisz,a ja nie ma ekosyfu w domu,mam tani dom w budowie i eksploatacji i to dla mnie było priorytetem :)

Dom w cenie mieszkania bez syfu w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,a ja nie ma ekosyfu w domu,mam tani dom w budowie i eksploatacji i to dla mnie było priorytetem :)

Dom w cenie mieszkania bez syfu w domu ;)

Ja tez mam dom w dodatku duzy wygodny i komfortowy do tego w cenie mieszkania, tani w eksploatacji a dzieki temu ze mialem srodki na budowe nie musialem sie sz....cic z instalatorem w zamian za promocje na pc lub z murarzem w zamian za promocje na komin lub kominek. Dzieki kominowi i podlogowce moge podlaczyc do niego kazde zrodlo ciepla. To bylo dla mnie priorytetem :-)

A wracajac do tematu watku dotyczy on kotla OEM. Gdy tak od dluzszego czasu czytam dyskusje to do skasowania jest 3/4 postow w watku. Kociol jest nowy na rynku, przebadany a rozwiazania w nim zastosowane pochodza z doswiadczen eksploatacyjnych i zweryfikowanych w praktyce pomyslow uzytkownikow OE+. Na dzien dzisiejszy na przewage nad kazdym kotlem ktory nie ma badan podobnie jak nad tymi ktore nie byly uzytkowane w praktyce. A ze nie jest kotlem gazowym, peletowym lub pc? No coz a dzien dzisiejsz kazdy kociol na eko jest tylko kotlem na ekogroszek i niczym wiecej. Tyle

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKociol jest nowy na rynku, przebadany a rozwiazania w nim zastosowane pochodza z doswiadczen eksploatacyjnych i zweryfikowanych w praktyce pomyslow uzytkownikow OE+. Na dzien dzisiejszy na przewage nad kazdym kotlem ktory nie ma badan podobnie jak nad tymi ktore nie byly uzytkowane w praktyce. A ze nie jest kotlem gazowym, peletowym lub pc? No coz a dzien dzisiejsz kazdy kociol na eko jest tylko kotlem na ekogroszek i niczym wiecej. Tyle

 

Wszystko ladnie, ale jak będą ceny rosły wraz z klasą i sterownikami to niedługo dojdą do cen pomp ciepła (tych nieco tanszych). W tej chwili jest to jeden z najdrozszych kotłow o takiej mocy, co oprócz duzej mocy dyskwalifikuje go do domów energoszczednych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, ale jak będą ceny rosły wraz z klasą i sterownikami to niedługo dojdą do cen pomp ciepła (tych nieco tanszych). W tej chwili jest to jeden z najdrozszych kotłow o takiej mocy, co oprócz duzej mocy dyskwalifikuje go do domów energoszczednych

Podejrzewam ze jest tak jak z kazda nowoscia na poczatku i pewnymi zaleznosciami pomiedzy deklarowana cena katalogowa a rzeczywista za ktora ten kociol bedzie mozna kupic.Dotad Biecz dzialal bez autoryzowanych monterow ktorzy zgarniaja lwia prowizje za posrednictwo i uruchomienie. Mysle ze to nie nasze zmartwienie a ludzi ktorzy maja placone za to w Bieczu. Nie sa sami na rynku a cene kotla jesli bedzie zbyt droga szybko zweryfikuje rynek i konkurencja na nim. Z tego co czytam to jes to jeden z niewielu ktory ma okreslona moc max. Dotad moc nominalna deklarowal producent takze kociol z deklarowana przez producenta moca nominalna 16 kW mogl pracowac na mocy 25 kW.

Kociol na eko w domu energooszczednym? Hmmmm Chyba jeszcze nie ten etap ...... Przynajmniej ja takiego nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze jest tak jak z kazda nowoscia na poczatku i pewnymi zaleznosciami pomiedzy deklarowana cena katalogowa a rzeczywista za ktora ten kociol bedzie mozna kupic.Dotad Biecz dzialal bez autoryzowanych monterow ktorzy zgarniaja lwia prowizje za posrednictwo i uruchomienie. Mysle ze to nie nasze zmartwienie a ludzi ktorzy maja placone za to w Bieczu. Nie sa sami na rynku a cene kotla jesli bedzie zbyt droga szybko zweryfikuje rynek i konkurencja na nim. Z tego co czytam to jes to jeden z niewielu ktory ma okreslona moc max. Dotad moc nominalna deklarowal producent takze kociol z deklarowana przez producenta moca nominalna 16 kW mogl pracowac na mocy 25 kW.

Kociol na eko w domu energooszczednym? Hmmmm Chyba jeszcze nie ten etap ...... Przynajmniej ja takiego nie znam.

 

Jakos ceny podobnych kotłow, innych producentów nie chcą spadac.

Co do kotła do domów energoszczednych to konstruktor zapewnia ze jest to najlepszy kocioł pracujący w zakresie 3-7 kW, są tacy którzy takie domy chcą ogrzewac ekogroszkiem, jest ich niewielu ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, ale jak będą ceny rosły wraz z klasą i sterownikami to niedługo dojdą do cen pomp ciepła (tych nieco tanszych). W tej chwili jest to jeden z najdrozszych kotłow o takiej mocy, co oprócz duzej mocy dyskwalifikuje go do domów energoszczednych

 

To w końcu cała ta przepychanka jest spowodowana ceną?? Brakiem sprawności udokumentowanej na niskich mocach w okolicach 2-4kw?? Czy tym że M-ka powstała przy współpracy userów? Powiedzmy że konstruktorzy podpatrzyli trochę pomysłów lecz poskładali to oni w całość. I mało tego,jakimś cudem kocioł osiągnął wysoką sprawność bez elektrofiltrów.

Wydajesz się światłym człowiekiem. Wiec ciebie zapytam . Co wolisz?kocioł z badaniami czy bez badań? Kocioł który ma udokumentowaną sprawność na 7kw czy kotły o których nic nie wiadomo? Serio uważasz że kocioł który nie mógł osiągnąć 4 klasy jest lepszy na niskich mocach od kotła który ma 5 klasę dzięki budowie palinka,wymiennika?[niech se wybiorą węgiel jaki im pasuje i na nim zrobią badania kotła,ciekawe co wyjdzie]

Piszecie tu dużo o zapotrzebowaniu domów na ciepło. I gdzie WY qurw.. mieszkacie???? U mnie dalej standard to domy które mają od 200 do 250m2 po podłogach . Ocieplane są 10cm kiepskiego styropianu. Pomijam już mostki termiczne których jest pełno. Czyli takie nowe domy mają zapotrzebowanie maks 5-6kw? Nie,te domy mają około 12-15kw zapotrzebowania na ciepło . I w nich nowa m-ka spokojnie będzie dawała sobie rady.

Z autopsji wiem jak spala się węgiel w kotle przewymiarowanym i dopasowanym do domu. Powiem tak,niewielkie przewymiarowanie jest potrzebne. Powody tego są 2. Po pierwsze łatwiej spalić węgiel a drugi?! to że przez większość sezonu można tańszym ekogroszkiem/miałem palić.

To jak kiedyś modne było tu na forum krzyczenie że sadza jest zła. Jak to się traci kasę kominem . Jeśli to była by prawda to ci co najwięcej o tym krzyczą najwięcej w ten sposób tracą.Mam chwilkę kocioł i teraz wiem na 100% że idealne spalenie węgla nie sprawi że kocioł spala ekonomicznie!!!!!!!!!!!!!!. Ważniejsze od sadzy jest prawidłowe ustawienie sterownika, instalacji. na tym można oszczędzić. Reszta to tylko ********** [cenzura]

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde podobnie, jak innym, mi rowniez brakuje badan sprawnosci takiego kotla przy pracy na mocy 2 -5 kW. Ale jak widac zaden producent sie z tym nie kwapi. Dobranoc

 

Tak mi się coś o uszy obiło, że takie testy (długotrwałe w warunkach odpowiadających realiom) są prowadzone. Gdy zostaną zakończone to ich wyniki mają być podane do wiadomości publicznej. Pewnie znowu tylko ten jeden jedyny producent odważy się na upublicznienie wyników badań. A cała zgraja zawistników skoczy na nie jak głodne sępy i będzie szukała dziury w całym. Nie to co te słynne kotły posiadające sprawność zawsze POWYŻEJ 88% (bo tak napisali panowie z PP).

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu cała ta przepychanka jest spowodowana ceną?? Brakiem sprawności udokumentowanej na niskich mocach w okolicach 2-4kw?? Czy tym że M-ka powstała przy współpracy userów? Powiedzmy że konstruktorzy podpatrzyli trochę pomysłów lecz poskładali to oni w całość. I mało tego,jakimś cudem kocioł osiągnął wysoką sprawność bez elektrofiltrów.

Wydajesz się światłym człowiekiem. Wiec ciebie zapytam . Co wolisz?kocioł z badaniami czy bez badań? Kocioł który ma udokumentowaną sprawność na 7kw czy kotły o których nic nie wiadomo? Serio uważasz że kocioł który nie mógł osiągnąć 4 klasy jest lepszy na niskich mocach od kotła który ma 5 klasę dzięki budowie palinka,wymiennika? I też piszecie tu dużo o zapotrzebowaniu domów na ciepło. I gdzie WY qurw.. mieszkacie???? U mnie dalej standard to domy które mają od 200 do 250m2 po podłogach . Ocieplane są 10cm kiepskiego styropianu. Pomijam już mostki termiczne których jest pełno. Czyli takie nowe domy mają zapotrzebowanie maks 5-6kw? Nie,te domy mają około 12-15kw zapotrzebowania na ciepło . I w nich nowa m-ka spokojnie będzie dawała sobie rady.

Z autopsji wiem jak spala się węgiel w kotle przewymiarowanym i dopasowanym do domu. Powiem tak,niewielkie przewymiarowanie jest potrzebne. Powody tego są 2. Po pierwsze łatwiej spalić węgiel a drugi?! to że przez większość sezonu można tańszym ekogroszkiem/miałem palić.

 

Szanowny panie wuwok

I pan śmiesz przeciwstawiać się części "światłego forum"?

Samobójcą waść chcesz zostać niczym jakieś bolki, lolki czy nie przymierzając zawijany?

Przecież zawsze TUTAJ (mam dowody w postaci poczty z FM) lepszy jest ten, co ma podyktowane przez panów PP "wyniki", niż ten, nad którym się badacze de facto znęcali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...