Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość Arturo72
U mnie dalej standard to domy które mają od 200 do 250m2 po podłogach . Ocieplane są 10cm kiepskiego styropianu. Pomijam już mostki termiczne których jest pełno. Czyli takie nowe domy mają zapotrzebowanie maks 5-6kw?

Czyli masz wokół siebie ludzi bardzo bogatych i tak jak mówiłem,że na ekosyf w nowym domu stać jedynie majetnych inwestorów,maniaków węgla bo inaczej tego nie można nazwać w domach za 0,5-1mln.zł ;)

Ja tam bidula jestem i nie mogłem sobie pozwolić na ekosyf nawet jak w promieniu 10km mam 4 kopalnie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli masz wokół siebie ludzi bardzo bogatych i tak jak mówiłem,że na ekosyf w nowym domu stać jedynie majetnych inwestorów,maniaków węgla bo inaczej tego nie można nazwać w domach za 0,5-1mln.zł ;)

 

Ci ludzie są tak bogaci że stawiają domy i kończą w okresie 10letnim. Kredytu nie dostaną,za małe dochody. Wszystko co zarobią to swoją ciężką pracą fizyczną. Jak tak wyglądają milionerzy ,fakt pewnie są nimi :)

Odnośnie wielkości domu?Zrozum jak są różne gusta odnośnie samochodów ,tak i domów. Sam mam średniej wielkości dom i nie jest mały ale też nie za duży. Jak synowie są w domu to po prostu każdy ma swoje miejsce gdzie może czuć się swobodnie w 100%.

Jedynie to mogę się zgodzić że u nas budowlańcy kulturę budowania/jakość mają na niskim poziomie. Ale gdy ludzie chcą po kosztach to i oni nie szukają innowacji. Robią by jak najtaniej było. Taka jest Polska rzeczywistość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zwykłego użytkownika mało interesują emisje itp. Jak klient ma kasę to się w kocioł nie paliwa stałe nie bawi. A ten który kupuje kocioł na ekogroszek to chce mieć w miarę niedrogi kocioł w którym będzie palił w miarę niedrogim węglem i dobrze żeby było przy tym paleniu niezbyt dużo roboty. Normy i emisje są dla producentów bo te wszystkie certyfikaty to marketing i tyle. Tak jak pisałem wcześniej interesują się tym tylko Ci którzy chcą dostać dopłatę do kotła z gminy.

Producenci sobie kotły badają, chwalą się papierami a przysłowiowy Kowalski w swojej kotłowni pali tak jak umie i całe te emisje ma w nosie.

Odwracasz uwagę od właściwego tematu. Emisje dla większości klientów są mało ważne. To prawda.

Ale w czasie badań certyfikujących, przede wszystkim, potwierdza się sprawności kotłów, które to sprawności dla kotłów nie badanych są brane z sufitu. Zaraz powiesz, że to i tak są sprawności uzyskane w laboratorium... Zgoda... ale w żadnej kotłowni nie ma szans uzyskać sprawności wyższej, niż w laboratorium, więc chyba dobrze wiedzieć, czy sprawność podana przez producenta i jego sprzedawcę jest realna, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze jest tak jak z kazda nowoscia na poczatku i pewnymi zaleznosciami pomiedzy deklarowana cena katalogowa a rzeczywista za ktora ten kociol bedzie mozna kupic.Dotad Biecz dzialal bez autoryzowanych monterow ktorzy zgarniaja lwia prowizje za posrednictwo i uruchomienie. Mysle ze to nie nasze zmartwienie a ludzi ktorzy maja placone za to w Bieczu. Nie sa sami na rynku a cene kotla jesli bedzie zbyt droga szybko zweryfikuje rynek i konkurencja na nim. Z tego co czytam to jes to jeden z niewielu ktory ma okreslona moc max. Dotad moc nominalna deklarowal producent takze kociol z deklarowana przez producenta moca nominalna 16 kW mogl pracowac na mocy 25 kW.

Kociol na eko w domu energooszczednym? Hmmmm Chyba jeszcze nie ten etap ...... Przynajmniej ja takiego nie znam.

Proszę zwrócić uwagę na zdania wytłuszczone!!! Tak rzeczywiście jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej, niż moc nominalną i sprawność RBR-ów. Znacznie, znacznie lepiej.

To może konkretniej bo tez zapytałem o konkrety.

Wiem że najchętniej pisalibyście o badaniach bo nikt się na tym tutaj nie zna i zatrollowali wszystkie wątki jak Arturo swoją pompką ale może w końću dowiem się czegoś o samym kotle ? jak padają takie pytania to jakoś dziwnym trafem mało rozmowni jesteście albo zbywacie jakimiś złośliwościami.

To chyba wątek o OEPM a nie o RBR czy płatnych profilach czy też karoce i minertu bo o tym najchętniej piszecie, chyba że wątki pomyliłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może konkretniej bo tez zapytałem o konkrety.

Wiem że najchętniej pisalibyście o badaniach bo nikt się na tym tutaj nie zna i zatrollowali wszystkie wątki jak Arturo swoją pompką ale może w końću dowiem się czegoś o samym kotle ? jak padają takie pytania to jakoś dziwnym trafem mało rozmowni jesteście albo zbywacie jakimiś złośliwościami.

To chyba wątek o OEPM a nie o RBR czy płatnych profilach czy też karoce i minertu bo o tym najchętniej piszecie, chyba że wątki pomyliłem ?

Głupie pytanie zadałeś.

Co to znaczy: Jak ograniczyliście tę moc?

Nic nie ograniczaliśmy. Po prostu zrobiliśmy kocioł o mocy maksymalnej 26 kW.

I potwierdziliśmy to badaniami, w Czechach i w Zabrzu.

 

A Ciebie zapytam ponownie, jak zwykle:

Jakie moce i jakie sprawności mają RBR-y, oczywiście chodzi mi o moce i sprawności potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie zadałeś.

Co to znaczy: Jak ograniczyliście tę moc?

Nic nie ograniczaliśmy. Po prostu zrobiliśmy kocioł o mocy maksymalnej 26 kW.

I potwierdziliśmy to badaniami, w Czechach i w Zabrzu.

 

A Ciebie zapytam ponownie, jak zwykle:

Jakie moce i jakie sprawności mają RBR-y, oczywiście chodzi mi o moce i sprawności potwierdzone.

 

Jak bada się maksymalną moc kotła. Dlaczego nie można udzielić odpowiedzi. Wiemy jak ustala się zgodność z mocą nominalną, Czy moc maksymalna i nominalna - to co innego - w badaniach a nie bełkocie marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie zadałeś.

Co to znaczy: Jak ograniczyliście tę moc?

Nic nie ograniczaliśmy. Po prostu zrobiliśmy kocioł o mocy maksymalnej 26 kW.

I potwierdziliśmy to badaniami, w Czechach i w Zabrzu.

 

Ja zadałem głupie pytanie czy Ty znowu pokrętnie odpowiadasz ?

Dla mnie to kolejna bzdura i marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...