Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

A Ty wiesz? Powiedz. Chyba, że to też tajemnica - to skąd potencjalny nabywca ma wiedzieć, do jakich domów te kotły się nadają?

Ja wiem. Potencjalny klient dowie się ode mnie którego potrzebuje, jeśli ma wątpliwości czy aby nie proponuję mu za małej mocy współpracuję z firmą która zajmuje się profesjonalnymi obliczeniami i można zlecić wykonanie OZC, jest wtedy czarno na białym.

Gdybyś kiedyś coś potrzebował to znajdziesz kontakt tutaj: [:spam:]

Już Ci mówię że ciężko będzie Ci znaleźć wśród świadomych inwestorów amatora na Twój kocioł, jak pisałem jakaś świetlica wiejska, hala produkcyjna itp.

No pisz o tym nowym bo to chyba o nim wątek a chciałbym coś się nauczyć, pewnie niedługo go gdzieś zobaczę, może i w Czechach bo tam też jeżdżę na serwisy i co później będzie ? że przyjechał jakiś niedouczony cymbał z polski i chce coś w piecu grzebać a nic nie wie :)

Pisz zawijan, pisz, a nie zaczepiaj.

O której kończysz dyżur na forum ? bo może będę chciał jeszcze coś zapytać.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sumie to gdybyś był tak dobry to mam małe pytanie ?

Chodzi mi o to bo widzę że kocioł ma tylko drzwiczki popielnika i drugie do palnika, czy dobrze piszę ?

Niema górnych drzwiczek ? rozumiem że pył odpadnie od ceramiki w co wierzę bo mam całą komorę w ceramice i faktycznie niema tam co czyścić.

Moje pytanie dotyczy tego jak przewidziano wymianę tej płyty szamotowej umieszczonej na górze kotła ?

Wiesz to bardzo pożyteczna rzecz ale ceramika to dość kruchy materiał, może pęknąć od temp. nie już od samej ale czasem oko ludzkie nie widzi jakiejś wady materiału, jak transportowane są kotły po kilkaset kilometrów przez firmy kurierskie i po jakich drogach też wiem.

Zatem pytam w jaki sposób przewidziano wymianę tego deflektora ceramicznego ?

Z góry dziękuję za odpowiedź o ile będzie.

Tylko wiesz bez zgadywanki, tak czy siak to przewidziano a chyba wiesz skoro projektowałeś kocioł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. Potencjalny klient dowie się ode mnie którego potrzebuje, jeśli ma wątpliwości czy aby nie proponuję mu za małej mocy współpracuję z firmą która zajmuje się profesjonalnymi obliczeniami i można zlecić wykonanie OZC, jest wtedy czarno na białym.

Gdybyś kiedyś coś potrzebował to znajdziesz kontakt tutaj: :spam:

Już Ci mówię że ciężko będzie Ci znaleźć wśród świadomych inwestorów amatora na Twój kocioł, jak pisałem jakaś świetlica wiejska, hala produkcyjna itp.

No pisz o tym nowym bo to chyba o nim wątek a chciałbym coś się nauczyć, pewnie niedługo go gdzieś zobaczę, może i w Czechach bo tam też jeżdżę na serwisy i co później będzie ? że przyjechał jakiś niedouczony cymbał z polski i chce coś w piecu grzebać a nic nie wie :)

Pisz zawijan, pisz, a nie zaczepiaj.

O której kończysz dyżur na forum ? bo może będę chciał jeszcze coś zapytać.

Bardzo chciałem Ci odpowiedzieć, ale nie ma na co.

Przestań zaśmiecać ten wątek. Dobra?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to gdybyś był tak dobry to mam małe pytanie ?

Chodzi mi o to bo widzę że kocioł ma tylko drzwiczki popielnika i drugie do palnika, czy dobrze piszę ?

Niema górnych drzwiczek ? rozumiem że pył odpadnie od ceramiki w co wierzę bo mam całą komorę w ceramice i faktycznie niema tam co czyścić.

Moje pytanie dotyczy tego jak przewidziano wymianę tej płyty szamotowej umieszczonej na górze kotła ?

Wiesz to bardzo pożyteczna rzecz ale ceramika to dość kruchy materiał, może pęknąć od temp. nie już od samej ale czasem oko ludzkie nie widzi jakiejś wady materiału, jak transportowane są kotły po kilkaset kilometrów przez firmy kurierskie i po jakich drogach też wiem.

Zatem pytam w jaki sposób przewidziano wymianę tego deflektora ceramicznego ?

Z góry dziękuję za odpowiedź o ile będzie.

Tylko wiesz bez zgadywanki, tak czy siak to przewidziano a chyba wiesz skoro projektowałeś kocioł ?

Po co pytasz, skoro ten kocioł Cię nie interesuje?

Nie mam zamiaru Cię dokształcać. Są inne szkoły, wieczorowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz, skoro ten kocioł Cię nie interesuje?

Nie mam zamiaru Cię dokształcać. Są inne szkoły, wieczorowe...

No wiesz, chcę być dalej mądrzejszy o autoryzowanych :)

No to jak z tą płytą ceramiczną ?

Pewnie nie tylko ja bym chciał wiedzieć.

Kocioł nie interesuje mnie od strony handlowej że tak napiszę ale poza tym to nawet bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się na jedne tory: badania, w tym jest mocny i może sobie pisać co chce bo nikt na tym się nie zna.

Ludzie za tą użytkują swoje kotły i na tym zdążyli się poznać i raczej to ich interesuje a nie badania.

Czy jest się czym szczycić ? nie wiem, skoro inni mieli IV-ta klasę czy nawet V-ta dużą wcześniej ale zawsze można czymś błysnąć :)

Mnie to nie oślepia niestety, używam kotłów z podajnikiem już od kilku lat i to nie był jeden kocioł i ten tylko jeden słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka pokukaj ino dobrze.... widzisz czerwoną kreskę? tędy możesz włożysz ceramikę... Na żywo M-kę nie widziałem.. :cool: :p

 

Nie ucz ode mnie słownictwa, pisałem wcześniej o "pancernej krowie".. "krowa" to ma duże gabaryty i blachę grubościach od 6-8mm, wiesz o którą firmę chodzi?

Natomiast M-ka to zgrabniutki kociołek i przede wszystkim wagowo lekki, z łatwością do piwnicy wrzucić...

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5664662/184763/ogniwoekoplusm-3-ceramika.jpg?1424888816

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka pokukaj ino dobrze.... widzisz czerwoną kreskę? tędy możesz włożysz ceramikę... Na żywo M-kę nie widziałem.. :cool: :p

 

Nie ucz ode mnie słownictwa, pisałem wcześniej o "pancernej krowie".. "krowa" to ma duże gabaryty i blachę grubościach od 6-8mm, wiesz o którą firmę chodzi?

Natomiast M-ka to zgrabniutki kociołek i przede wszystkim wagowo lekki, z łatwością do piwnicy wrzucić...

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5664662/184763/ogniwoekoplusm-3-ceramika.jpg?1424888816

 

Czy to aby na pewno zaleta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zwróciłem uwagę na jedna prawidłowość. Najwięcej piany biją właściciele zielonego "reaktora" .Kompleksy?

 

Seba na logikę,skoro czyszczenie budowa inna to Zawijany studiowały fora,czytały o naszych modyfikacjach. Sądzisz że umknął im temat o poprawkach palnika?? Czy palnik będzie inny,musi być inny...A skąd wiadomo??bo zdjęcia robiły osoby które na pewno palnik widziały,oglądały. Skoro piec rozkręcali do zdjęć to ciężko dać wiarę by ominęli ten ważny element kotła. Należy czekać jak ktoś kupi i pokaże nowe dzieło.

 

Zanim coś się oceni to powinno zobaczyć jak to pracuje. Skoro powoli zaczyna się promocja po forach to myślę że za niedługo się pojawi u nas w sklepach. Życie zweryfikuje kto ma racje.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...