Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

No popatrz a jak ja to piszę to ja kombinuję.

A Wy dostaliście taką zgodę od producenta żeby szastać tymi wynikami po forach ?

Czy szefowa Ogniwa o tym wie co robicie na ogólnopolskim forum budowlanym ?

To firma zapłaciła za te badania i jest ich właścicielem co zawsze pisałem a Wy to podważaliście, Wy macie za to zapłacone i macie je wykonać, nic więcej.

To jest ujawniane tajemnicy jakiejś tam.

Dobrze wiecie że protokoły z badań leżą u producentów a dla klienta jest tylko świadectwo z badań jeśli sobie życzy żeby go zobaczyć.

Pozdrawiam i więcej dzisiaj nie będzie bo szkoda niedzieli.

Piszcie o kotle jak ludzie pytają bo to wątek o Ogniwo Eko PlusM a nie o karoce każdy post.

Zacznę chyba korzystać z tego wykrzyknika za wprowadzanie spamu do wątku o kotle.

 

Niech szanowny pan zechce raz jeszcze przeczytać powoli i ze zrozumieniem mój post #1433 i wszystko się panu szybciuteńko rozjaśni.

Jeśli trzeba bo może pomoże, to wersalikami raz jeszcze to samo napiszę.

 

Mniemam, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na upublicznianie cudzych dokumentów bez zgody właściciela.

Oczywiście, jeśli ktoś ma coś do ukrycia, to robi ... i wszystko jasne.

Oczywiście. Dla klienta jest świadectwo. Ma pan 100% racji panie karoka.

Tyle, że to świadectwo musi być. Z firmy do tego upoważnionej.

 

Życzę panu bardzo miłego i niezwykle potrzebnego jak widać po treściach wypoczynku

 

P.S. A w sprawie spamu, to pewnie pan pierwszy powinien zarobić wykrzykników multum, bo to wątek o kotle Ogniwo, a jak widać z pańskiej reklamy tym produktem pan nie handluje. Natomiast wypowiedzi na jego temat ewidentnie wskazują probę dyskredytacji konkurencyjnego produktu przy wykorzystaniu forum.

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytałeś, dla kogo jest ten konkurs?[ATTACH=CONFIG]324705[/ATTACH]

 

Panie QIM

 

Może warto całość?

 

"Celem Konkursu ENERGIA+ !nnowacje jest pozyskanie wśród jego uczestników najlepszego pomysłu innowacyjnego, który docelowo zostanie wdrożony w Grupie Enea. Konkurs jest ogromną szansą dla innowatorów i wynalazców, którzy dysponując solidnymi pomysłami, otrzymają możliwość udanego wdrożenia ich innowacyjnego rozwiązania, współpracy z solidnymi partnerami, zachowania należnych praw własności intelektualnej i osiągnięcia sukcesu komercyjnego w obszarze innowacji.

 

Pomysł innowacyjny zgłaszany do Konkursu powinien spełniać kryteria: innowacyjnej i konkurencyjnej technologii dla elektroenergetyki w obszarze wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży, zgodnej ze strategią Grupy Enea, być w fazie rozwoju TRL 4-7 – umożliwiającej komercjalizację lub wdrożenie pomysłu w Grupie Enea w perspektywie 2-3 lat, być przygotowany przez kompetentny i komplementarny zespół pomysłodawców, mieć klarowną strukturę własności intelektualnej i przemysłowej, gotową do wniesienia do nowo powoływanej spółki technologicznej oraz określać potrzeby finansowania zwymiarowane zgodnie z możliwościami osiągnięcia celu finansowania badań za oferowaną nagrodę.

 

Rozwój zwycięskiego projektu będzie następował przy pełnym wsparciu organizatorów, z uwzględnieniem możliwości przetestowania technologii w Grupie Enea w środowisku zbliżonym do rzeczywistego."

 

I zwracać uwagę na przecinki przy czytaniu tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, biedne Zawijanki, naprawdę takie biedne.

To wyłożyliście tą kasę na ten sprzęt ? to Wy płaciliście za te badania ?

Nie ruszylibyście nawet malutkim palcem u nogi gdyby nie popłynęły za tym pieniążki.

Zrobiliście te badania albo podpisaliście tylko świstki, na państwowym sprzęcie, zapłacono za to ciężką kasę.

Teraz pieprzenie że nie będziecie szastać tymi badaniami, a przecież szastacie nimi gdzie się tylko da żeby zamydlić czymś ludziom oczy jakie Wy to mądre Zawijanki jesteście.

Jak ktoś zapyta o kocioł to zaraz zadał głupie pytanie albo się czepia, żadnych konkretów tylko paplanina badawcza na której się nikt tu nie zna to można zaszaleć i pisać co się chce bo nikt nie wie ile w tym prawdy i czy tylko część prawdy którą ktoś chce przekazać.

I jak zwykle napisać jakim to wyrwigroszem jest karoka.

Karoka jest takim samym sprzedawcą jak tysiące innych w kraju.

Wychylcie te zawistnie główki z nor i przejdźcie się po tych firmach które sprzedają Wasze kotły, zobaczycie jakich Wy macie oświeconych sprzedawców a później jeśli byłoby obiektywnie z Waszej strony przestalibyście trzaskać dziobami o karoce.

Wystarczy tylko przyjrzeć się tej stronie, zamiast o kotle te sprytnie chcesz odwrócić uwagę i zaczynasz o karoce i zaraz za tym Twój mały kolega poprawka, zespół zgrany.

Ty się nie martw o karokę, karoka jest tutaj cały czas a gdzie Wy miszczowie byliście tyle czasu jak Wam użytkownicy łupnia dali ?

Spieprzyliście stąd jak szczury z tonącego okrętu, teraz nowy kocioł to trzeba znowu gdzieś go wypromować, za darmoszkę i sakiewkę napełnić.

Życzę spokojnej niedzieli.

Co byś nie napisał tutaj, prawda jest taka, że bierzesz od klientów pieniądze (nazywane w ekonomii marżą), nie dając im w zamian tego, co im się należy jak psu buda - czyli prawdziwej informacji o tym, jakiej mocy i o jakiej sprawności kocioł im sprzedałeś. Nie wiem, o ile się mylisz podając za swoim producentem te dane z sufitu wzięte - czy o 5%, czy o 15%, czy o... Sęk w tym, że i Ty tego nie wiesz. A jeszcze większy sęk w tym, że nie wie o tym Twój producent. Choć może on wie, bo podobno jakieś nietrafione badania były zrobione w jednostce akredytowanej... coś tu o tym było. Tym gorzej byłoby dla tego producenta, że podaje co innego, niż wie.

 

Nic Ci, karoka, nie pomoże ciągłe nalatywanie na ZawiJana. Od tych Twoich słów nie zmienią się ani moce i sprawności RBR-ów, ani fakt, że okłamujecie swoich klientów, Ty i Twój producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo wyjaśnienia - moje wpisy wynikały tylko z zawiści, ja tak nie potrafię, a też chciałbym kasy. Zamiast kasy - pomagam za DARMO, bez zysku, nie umiem odmówić.

Mój "atak" na zawijanów jest odreagowaniem złości, że odmówili mi odpowiedzi na (dla mnie) ważne pytanie. Szukałem odpowiedzi potrzebnej do opracowania konstrukcji jednego kotła (nie komercyjnego - potrzebnego do zmniejszenia kosztów grzania basenu - rehabilitacji mojego syna). Z blogu Zawijana pytanie zostało usunięte, a w muratorze .....jak zawsze.

Przepraszam jeśli przesadziłem, choć i inni też widzą "komercyjność" wpisów niektórych użytkowników. Komercyjność ukrywaną.

Drogi Kolego

A dlaczego pytasz na forum? Ja nie jestem świętym wszystkowiedzącym. Nie wiem, kim jesteś i po co pytasz.

Dla mnie forum - to jest forum. Takie miejsce, gdzie grasują bardzo przeróżne typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego

A dlaczego pytasz na forum? Ja nie jestem świętym wszystkowiedzącym. Nie wiem, kim jesteś i po co pytasz.

Dla mnie forum - to jest forum. Takie miejsce, gdzie grasują bardzo przeróżne typy.

 

 

Jestem jednym z grasujących po forum. Nikim, nie stać mnie na Twoją pomoc i nikt nie musi mi pomagać,choć bywa, że pomagają. Forum to miejsce publiczne z wszystkimi konsekwencjami. Można spotkać nawet złodzieja, co nie upoważnia nikogo do traktowania wszystkich jak nieuczciwych.

Nie do końca zrozumiałem ale przyjąłem do wiadomości jedną z ocen mojej osoby:

„Jurgonka zacznij od dokładnego przeczytania swoich napisanych na tym forum postów.

Takim stylem (charakterem) pisania postów, raczej nie znajdziesz nikogo na forum, kto raczył by Tobie, coś doradzić w zawiłych sprawach technologii spalania węgla.”

Pewnie nie dam rady się zmienić, ale przepraszam Wszystkich urażonych moimi postami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z grasujących po forum. Nikim, nie stać mnie na Twoją pomoc i nikt nie musi mi pomagać,choć bywa, że pomagają. Forum to miejsce publiczne z wszystkimi konsekwencjami. Można spotkać nawet złodzieja, co nie upoważnia nikogo do traktowania wszystkich jak nieuczciwych.

Nie do końca zrozumiałem ale przyjąłem do wiadomości jedną z ocen mojej osoby:

„Jurgonka zacznij od dokładnego przeczytania swoich napisanych na tym forum postów.

Takim stylem (charakterem) pisania postów, raczej nie znajdziesz nikogo na forum, kto raczył by Tobie, coś doradzić w zawiłych sprawach technologii spalania węgla.”

Pewnie nie dam rady się zmienić, ale przepraszam Wszystkich urażonych moimi postami.

 

A ja zgodnie z #1439 czekam na konkretniejsze dane na PW bo tutaj nie damy rady szybko znaleźć rozwiązanie i doprowadzić do pozytywnego końca Twojego problemu.

Pozdrawiam

 

Nie przepraszaj. Tempo, tempo Kolego, bo czas nie zając

Edytowane przez bolek&lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgodnie z #1439 czekam na konkretniejsze dane na PW bo tutaj nie damy rady szybko znaleźć rozwiązanie i doprowadzić do pozytywnego końca Twojego problemu.

Pozdrawiam

 

Nie przepraszaj. Tempo, tempo Kolego, bo czas nie zając

 

Serdecznie dziękuje za chęć pomocy. Problemu ogrzewania na dziś nie ma, wszystko działa. Zdjęcia basenu w mojej stopce. Życie nauczyło mnie samodzielności. Trudno prosić o pomoc, gdy głównie wszystko rozbija się o kasę. Problem rozwiązałem, teraz walczę z kosztami ogrzewania, i strachem o kondycje mojego 33 - letniego kotła. Skończyłem projektowanie nowego - buduje- w zamyśle kocioł kondensacyjny na paliwo stałe. (Może będę musiał zrezygnować z kondensacji, jeśli będzie zbyt kłopotliwa). Kocioł zostanie, albo wyląduje na złomie.

Na forum gromadzę wiedzę i czasem pomagam, nie mam ukrytych celów, nawet nie proszę o 1% podatku - choć wszystkim darczyńcom dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic Ci, karoka, nie pomoże ciągłe nalatywanie na ZawiJana. Od tych Twoich słów nie zmienią się ani moce i sprawności RBR-ów, ani fakt, że okłamujecie swoich klientów, Ty i Twój producent.

Ja nalatuję na Zawijana ? czy Zawijan nie potrafi napisać posta żeby nie wstawić w nim wzmianki o karoce ?

Dla mnie to różnica.

A skąd Ty wielki miszczu wiesz co ja mówię swoim klientom, ha ?

Powtórzę Ci jeszcze raz, daj psu spokój, pies Ci da dwa.

A producentów to ja mam 5-ciu, słownie "pięciu", Tobie tylko chyba jeden w gardle kością stanął, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalatuję na Zawijana ? czy Zawijan nie potrafi napisać posta żeby nie wstawić w nim wzmianki o karoce ?

Dla mnie to różnica.

A skąd Ty wielki miszczu wiesz co ja mówię swoim klientom, ha ?

Powtórzę Ci jeszcze raz, daj psu spokój, pies Ci da dwa.

A producentów to ja mam 5-ciu, słownie "pięciu", Tobie tylko chyba jeden w gardle kością stanął, co ?

Masz pecha, karoka, że sprzedajesz te RBR-y, bez porządnych papierów, bez zweryfikowanych mocy i sprawności, i jeszcze uparłeś się, żeby je bronić, jak jakiej słusznej sprawy. I to moim kosztem chcesz je bronić. Nie dziw się więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,Ten fragment, który wkleiłem, wystarczająco określał "grupę docelową". Jurgonka moim zdaniem do niej nie pasuje.

 

QIM nie odpowiadam na posta skierowanego do mnie, ale moim zdaniem Jurgonka jak najbardziej może uczestniczyć w konkursie "ENERGIA+!nnowacje".

 

Natomiast pomysł z "beczką" kolegi Jurgonki , na pewno nie będzie spełniał innowacyjnej technologii ( chyba, że przeniesiemy się mentalnie wstecz do XIX wieku).

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM nie odpowiadam na posta skierowanego do mnie, ale moim zdaniem Jurgonka jak najbardziej może uczestniczyć w konkursie "ENERGIA+!nnowacje".

 

Natomiast pomysł z "beczką" kolegi Jurgonki , na pewno nie będzie spełniał innowacyjnej technologii ( chyba, że przeniesiemy się mentalnie wstecz do XIX wieku).

 

Słowo - klucz: "elektroenergetyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM nie odpowiadam na posta skierowanego do mnie, ale moim zdaniem Jurgonka jak najbardziej może uczestniczyć w konkursie "ENERGIA+!nnowacje".

 

Natomiast pomysł z "beczką" kolegi Jurgonki , na pewno nie będzie spełniał innowacyjnej technologii ( chyba, że przeniesiemy się mentalnie wstecz do XIX wieku).

 

Rozumiem, że największą przeszkodą w innowacyjności jest słowo beczka, proszę zastąpić "obracającym się podajnikiem w kształcie walca" Moja beczka pracuje już 25 lat. Pracuje bezawaryjnie jak i inne młodsze beczki. Pomysł na pewno z poprzedniego wieku. Beczka jest rewelacyjna dla użytkownika, i tylko dla niego. Palnik z tego wieku jest be, ma zmienną moc (płynnie) i jest nie zbadany. Kocioł dopiero powstaje i może wylądować na złomie. Preferuje "zły" sterownik - SPP. Nie pracuje nad silnikiem Stirlinga, który w połączeniu z kotłem byłby przełomem - stały odbiór mocy. @QIM ma racje - elektroenergetyka to słowo klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, karoka, że sprzedajesz te RBR-y, bez porządnych papierów, bez zweryfikowanych mocy i sprawności, i jeszcze uparłeś się, żeby je bronić, jak jakiej słusznej sprawy. I to moim kosztem chcesz je bronić. Nie dziw się więc.

Sprzedaję również inne kotły i posługuje się dokumentami jakie dostarczyli mi producenci podobnie jak i tysiące innych sprzedawców w tym kraju i nic więcej.

Badałeś sam RBRa ale teraz stanął Ci klinem w tyłku to już nie moja rzecz także o żadnym pechu tu niema mowy.

Palę w tym kotle i palił będę dalej i jestem z niego bardzo zadowolony jak i inni użytkownicy.

Co do Twoich świstków to już chyba naczytałeś się tutaj dosyć prawdziwych opinii ( nie moich ) jak ludzie do nich podchodzą, z resztą sam stronę wcześniej przyznałeś do czego są potrzebne ( dopłaty ) czyli rzut na kasę, sam też przyznałeś że będziecie robić następny kocioł dla tych co dopłat nie dostaną także zacznij odpowiadać na pytania a nie pitolić o świstkach non-stop.

Skoro sprzedaję RBRy i ludzie dostają dopłaty to naprawdę nie interesuje mnie to co Ty sobie tu gryzmolisz.

Więcej pożytku przyniesie tutaj mi jak i innym jak zaczniesz pisać o kotle a nie o karoce w każdym poście, cierpi tylko na tym porządna firma, robisz więcej złego tej firmie jak dobrego.

Dobrej nocy i pozytywnych przemyśleń życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję również inne kotły i posługuje się dokumentami jakie dostarczyli mi producenci podobnie jak i tysiące innych sprzedawców w tym kraju i nic więcej.

Badałeś sam RBRa ale teraz stanął Ci klinem w tyłku to już nie moja rzecz także o żadnym pechu tu niema mowy.

Palę w tym kotle i palił będę dalej i jestem z niego bardzo zadowolony jak i inni użytkownicy.

Co do Twoich świstków to już chyba naczytałeś się tutaj dosyć prawdziwych opinii ( nie moich ) jak ludzie do nich podchodzą, z resztą sam stronę wcześniej przyznałeś do czego są potrzebne ( dopłaty ) czyli rzut na kasę, sam też przyznałeś że będziecie robić następny kocioł dla tych co dopłat nie dostaną także zacznij odpowiadać na pytania a nie pitolić o świstkach non-stop.

Skoro sprzedaję RBRy i ludzie dostają dopłaty to naprawdę nie interesuje mnie to co Ty sobie tu gryzmolisz.

Więcej pożytku przyniesie tutaj mi jak i innym jak zaczniesz pisać o kotle a nie o karoce w każdym poście, cierpi tylko na tym porządna firma, robisz więcej złego tej firmie jak dobrego.

Dobrej nocy i pozytywnych przemyśleń życzę.

Badałem tylko jednego RBR-a - RBR 23 kW, według norm obowiązujących przed wejściem w życie EN 303-5:2012. Coś tam jednak o tych RBR-ach wiem...:yes:

Coraz dłuższe te Twoje wpisy. Po co takie długie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest warte 1,5godz życia? - dla jednych wszystko dla drugich nic są też tacy po środku...

 

Niektórzy to tracą więcej niż te 1.5h na pisaniu głupot na forumach.

Panie karoka

 

coś mi się o uszy obiło, że w zagłębiu kotlarskim wpadli na rewelacyjny pomysł, wart skopiowania do niektorych produktow z pańskiej półki.

Nazwali kocioł PIEC Z PŁASZCZEM WODNYM.

Nie podpada pod normę PN-EN 303-5:2012, nawet pany staski badania zrobią i ponoć bedzie SUPER!. Już się żadne doktory i ich przypupasy do was przywalać nie będą. Tyle, że ponoć coś prorokom się w tym nie podoba i aferę węszą. Doornoty.

Ale to sie na forach rozrobi będzie super. Luz bluss coca cola.

Ten watek jest lepszy niż kabaret w TVP2. Się uśmiałem.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to tracą więcej niż te 1.5h na pisaniu głupot na forumach.

 

Ten watek jest lepszy niż kabaret w TVP2. Się uśmiałem.

 

Szanowny Panie,

100% racji. Szacun.

A to co pan zacytowałeś z mojego wpisu, to NIESTETY prawda.

Pewnie musieli stracić więcej niż 1,5 h życia aby wykombinować takie "cóś". Byle nie modernizować, a wepchnąć barachło pod PN-EN12809. Tamte wymagania przechodzi nawet byle jakiej jakości papieros zza granicy przemycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to jest piec z płaszczem wodnym. Jeśli kocioł ogrzewa bezpośrednio pomieszczenie w którym się znajduje (nawet z powodu złej izolacji - zamierzonej) spełnia rolę przypisaną piecowi. Piec ogrzewający więcej pomieszczeń za pomocą ciepła w nim wytworzonego i nośnika energii - powietrza lub wody nie zatraca właściwości przypisanych piecowi. Na ogromnym obszarze Polski nawet producenci kotłów używają określenia piec CO, powodując radość mniej wykształconych forumowiczów. Nazwa piec CO jest starsza niż internet i nawet najstarszy forumowicz.

A może to zapis normy jest zbyt mało precyzyjny, niestety za normę należy płacić, więc tylko "gdybam". A może twórcy normy - mający prawa autorskie, do normy - nie zapoznali się ze znaczeniem słów w języku Polskim i nadali słowom własne (ograniczone ich wiedzą) znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

100% racji. Szacun.

A to co pan zacytowałeś z mojego wpisu, to NIESTETY prawda.

Pewnie musieli stracić więcej niż 1,5 h życia aby wykombinować takie "cóś". Byle nie modernizować, a wepchnąć barachło pod PN-EN12809. Tamte wymagania przechodzi nawet byle jakiej jakości papieros zza granicy przemycony.

Już ładnych parę tygodni temu pisałem że kotły do 50 bodaj kW spokojnie da się podciągnąć pod takie nazewnictwo. Żeby to wymyślić potrzebowałem spojrzeć na obowiązujące dla poszczególnych urządzeń normy. Tak ze trzy minuty. Nawet tutaj zostałem sponiewierany przez kolegę Spiskowiec za to że ośmieliłem się coś takiego napisać. A to - trzymając się ducha matuszki Uniji - wcale trudne nie jest. Tam gdzie ślimak może być rybą, gdzie warzywa mogą być owocami itepe nic nie stoi na przeszkodzie żeby kocioł był piecem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ładnych parę tygodni temu pisałem że kotły do 50 bodaj kW spokojnie da się podciągnąć pod takie nazewnictwo. Żeby to wymyślić potrzebowałem spojrzeć na obowiązujące dla poszczególnych urządzeń normy. Tak ze trzy minuty. Nawet tutaj zostałem sponiewierany przez kolegę Spiskowiec za to że ośmieliłem się coś takiego napisać. A to - trzymając się ducha matuszki Uniji - wcale trudne nie jest. Tam gdzie ślimak może być rybą, gdzie warzywa mogą być owocami itepe nic nie stoi na przeszkodzie żeby kocioł był piecem.

 

Szanowny panie:

LITERALNY ZAPIS w normie PN-EN303-5:2012 brzmi tak:

 

"Wprowadzenie

Niniejszy dokument jest normą typu – C wg EN ISO 12100.

W zakresie stosowania normy podano przewidziane zagrożenia stwarzane przez przedmiotowe maszyny ich wymiary, niebezpieczne sytuacje i niebezpieczne zdarzenia.

Norma obejmuje kotły grzewcze objęte a także nieobjęte zakresem stosowania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE.

Jeżeli przepisy niniejszej normy typu C różnią się od przepisów norm typu A lub typu B, to przepisy normy typu C mają pierwszeństwo przed przepisami innych norm dotyczących maszyn, które będą zaprojektowane i wykonane stosownie do przepisów podanych w niniejszej normie.

 

1. Zakres normy

1.1 Postanowienia ogólne

Niniejsza norma dotyczy kotłów grzewczych o nominalnej mocy cieplnej do 500 kW oraz ich urządzeń zabezpieczających, przewidzianych wyłącznie do opalania paliwami stałymi, które będą eksploatowane zgodnie z ustaleniami producenta.

Niniejsza norma dotyczy istotnych zagrożeń, niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń, które mogą wystąpić podczas eksploatacji kotłów grzewczych zgodnie z ich przeznaczeniem i przewidzianych przez producenta (patrz: Rozdział 4).

Kotły grzewcze mogą być eksploatowane przy ciągu naturalnym lub z zastosowaniem wentylatora. Zasyp paliwa do kotłów może być ręczny lub automatyczny.

UWAGA: Niniejsza Norma Europejska dotyczy kotłów grzewczych objętych a także nieobjętych zakresem stosowania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE.

Niniejsza norma obejmuje wymagania i procedury badań dotyczące bezpieczeństwa, jakości spalania, charakterystyk eksploatacyjnych, oznakowania i konserwacji kotłów grzewczych a także całego osprzętu wpływającego na systemy bezpieczeństwa (np. zabezpieczeń przed cofaniem płomienia, zespolonego zasobnika paliwa).

Niniejsza norma dotyczy tylko kotłów grzewczych z palnikiem, który stanowi zespół zintegrowany z kotłem.

Normę należy stosować tylko do zespołów składających się z korpusu kotła i palnika zgodnego z EN 15270, tylko wtedy jeżeli ten zespół będzie badany według niniejszej normy.

Kotły według niniejszej normy są przeznaczone do ogrzewania w instalacjach grzewczych, w których nośnikiem ciepła jest woda o maksymalnej dopuszczalnej temperaturze do 110 °C i które będą eksploatowane przy maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniu roboczym do 6 bar. Niniejsza norma dotyczy kotłów grzewczych z wbudowanym lub zewnętrznym podgrzewaczem wody (zasobnikowym lub przepływowym) i tylko tych zespołów podgrzewaczy wody, które zawsze podlegają warunkom eksploatacji kotła grzewczego (jego części grzewczej).

 

Niniejsza norma nie dotyczy:

― kotłów grzewczych i innych urządzeń grzewczych, które zaprojektowano tak, aby także bezpośrednio ogrzewały pomieszczenia, w których zostały zainstalowane;

― urządzeń do gotowania;

― projektów i konstrukcji zewnętrznych magazynów paliwa i automatycznych podajników paliwa znajdujących się przed urządzeniami zabezpieczającymi kotła grzewczego;

― urządzeń ze szczelną komorą spalania;

― kotłów kondensacyjnych.

 

Niniejsza norma ustala niezbędne definicje dla kotłów grzewczych opalanych paliwami stałymi, wymagania dotyczące urządzeń regulacyjnych i techniczno-zabezpieczających oraz konstrukcyjnych, wymagania dotyczące techniki grzewczej (z uwzględnieniem wymagań dotyczących ochrony środowiska) i ich badania oraz oznakowanie.

Niniejsza norma nie dotyczy kotłów grzewczych, które były badane przed datą jej opublikowania jako EN (Normy Europejskiej).

 

1.2 Paliwa

Kotły grzewcze mogą być opalane zarówno paliwami kopalnymi, paliwami biogenicznymi lub innymi paliwami stałymi, jak na przykład torfem, o ile producent kotła dopuścił te paliwa do spalania w kotle grzewczym zgodnie z wymaganiami niniejszej Normy Europejskiej."

 

Proszę wskazać, gdzie w powyższej treści mieści się pańskie rozumowanie.

 

Przepraszam, zapraszam do rzeczowej dyskusji na temat tych zapisów.

Edytowane przez bolek&lolek
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...