Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

No i co z tego, że nie uzupełni całości strat ciepła kotłowni? To ma oznaczać, że nie grzeje kotłowni? To jak powiedzieć, że, jeśli jadąc rowerem nie przekroczysz 25km/h, to stoisz w miejscu :)

 

Kocioł należy wyposażyć w szklane drzwiczki (dzięki Berdnard) i będzie kominkiem z płaszczem wodnym i automatycznym podawaniem paliwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdy rozmawiamy każdy odnosi się do swoich doświadczeń, a mamy je inne. U mnie doprowadzenie powietrza do kotłowni jest przemyślane i nie wychładza kotłowni. Kotłownia nigdy nie miała innego ogrzewania - oprócz kotła. Aktualnie kotłownia (u mnie) jest najcieplejszym pomieszczeniem, (zdjąłem izolacje z kotła) ale powietrze z niej osusza podziemia basenu i wietrzy pomieszczenie basenu. (pomieszczenie basenowe nie ogrzewane - grzany tylko 1 godzina na dobę - w trakcie trwania rehabilitacji)

Moje pytania nie są atakiem - chcę zrozumieć i "walczę" o wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozmawiamy każdy odnosi się do swoich doświadczeń, a mamy je inne. ,,,,

 

Zgadam się z Tobą.

 

 

,,,, U mnie doprowadzenie powietrza do kotłowni jest przemyślane i nie wychładza kotłowni. Kotłownia nigdy nie miała innego ogrzewania - oprócz kotła. Aktualnie kotłownia (u mnie) jest najcieplejszym pomieszczeniem, (zdjąłem izolacje z kotła) ale powietrze z niej osusza podziemia basenu i wietrzy pomieszczenie basenu. (pomieszczenie basenowe nie ogrzewane - grzany tylko 1 godzina na dobę - w trakcie trwania rehabilitacji) ,,,,

 

Skoro powietrze dostarczone do Twojej kotłowni na potrzeby procesu spalania opału oraz wentylacji kotłowni, nie wychładza kotłowni, to zapewne jest gdzieś podgrzewane.

 

 

,,,, Moje pytania nie są atakiem -chcę zrozumieć i "walczę" o wiedzę.

 

Podążamy tą samą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze do kotła idzie przez "wymiennik gruntowy" . Jest to maksymalne wykorzystanie możliwości całej nieruchomości zbyt skomplikowane by opisać. Na przykład musi przepłynąć przez kanał garażowy 1,6 x 0,9 x 6 metrów. Doprowadzone jest też w bezpośrednie sąsiedztwo kotła, ciężar powietrza reguluje kolejność zużywania - zawsze najpierw najzimniejsze, "z podłogi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że nie uzupełni całości strat ciepła kotłowni? To ma oznaczać, że nie grzeje kotłowni? To jak powiedzieć, że, jeśli jadąc rowerem nie przekroczysz 25km/h, to stoisz w miejscu :)

 

Kocioł należy wyposażyć w szklane drzwiczki (dzięki Berdnard) i będzie kominkiem z płaszczem wodnym i automatycznym podawaniem paliwa :D

 

OK. Masz pan kominek z płaszczem wodnym opalany jakimś tam paliwem. I co dalej? Czy pan i pan Bernard uważacie, że wyciuckaliście prawodawcę?

Proszę zapiąć pasy. Będziemy lądować.

Wasze urządzenie "z szybką" o jakiejś tam nazwie podpada pod odpowiednią normę. Warto się zapoznać z jej treścią i wymaganiami.

Zobaczycie, czy warto "kombinować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się, jestem analfabetom matematycznym, ale myślę: - szukam "instytutu" termodynamiki i tamtejszemu Zawijanowi zlecam obliczenia. Ocieplenie ma mieć dwa centymetry, jaką izolacje zastosować by kocioł szacunkowo oddał do pomieszczenia potrzebną mi ilość ciepła. Wyniki opłacone stosuje do swoich produktów. (Szkoda, że nic nie produkuje)

Nie wyrywam słów z kontekstu. Podważam twierdzenie, że trzeba usunąć izolacje z części kotła, by grzał on pomieszczenie - kotłownie.

 

SUPER!

Obniża pan wartość izolacji. Świadomie. Czyli godzi się pan na to, że straty do otoczenia będą większe i tym samym wpłyną na obniżenie sprawności pańskiego urządzenia grzewczego. Może się zdarzyć, że w sumie z resztą strat przesuną pańskie urządzenie do niższej klasy lub co gorsza zdeklasują go.

Czy o to wam panowie chodzi?

Macie prawo jako producenci do takich myków. Tylko nie zapominajcie, że koszty badania są ustalane przed badaniami, kiedy jeszcze nic nie wiadomo o jakości urządzenia. A do tego ekstra wydatki na termodynamików.

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN-EN 303-5:2012 "Niniejsza norma

nie dotyczy:

― kotłów grzewczych i innych

urządzeń grzewczych, które

zaprojektowano tak, aby także

bezpośrednio ogrzewały

pomieszczenia, w których zostały zainstalowane;"

No to jeśli nie dotyczy, to jaką klasę masz na myśli? Jakie badania i jaką sprawność?

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o kotłach i ich sprawności nie wolno zapominać o tym, że do poprawnego działania kotła (poprawnego spalania) też jest potrzebna energia. Tak wiec kocioł sam pochłania ciepło. Mam za małą wiedzę by mówić o cyfrach, ale patrząc na izolacje w istniejących markowych kotłach, nie są to (?) powalające liczby. Nawet na blogu @zawijana pominięto propozycje zwiększenia izolacji kotła w celu zwiększenia jego sprawności. Mniemam, że każdy kocioł badany na najmniejszej mocy 30% nominału ma pomijalne te straty.

Na marginesie - jaką temperaturę pomieszczenia w którym przeprowadza się badanie - przewiduje norma, ta dobra norma.

Ps. ekstra wydatki na termodynamików - dopiero gdy jakiś urzędnik zażąda papierka z pieczątką, bo moje wyliczenia będą poparte nie zweryfikowaną (pieczątką) wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Proszę zapiąć pasy. Będziemy lądować.

......

Zobaczycie, czy warto "kombinować"

Może zanim się już całkiem w ton mentorski zapędzisz - warto by wylądować na wątku Ranking kotłów na ekogroszek. Tam doczekaliśmy się na Jareckiego. I z tego co pisze oraz z zamieszczonej korespondencji z przedstawicielem ICHPW wynika, że zwykły łgarz z Ciebie. No i kombinator też. No a dla mnie łgarze to szmaciarze. Szmaciarze z kolei kwalifikacji na mentorów nie posiadają. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten wątek, ale - otwór przez ścianę na wysokości gwarantującej swobodny wlot powietrza nawet gdy jest śnieżyca (jak najbliżej kotła) wewnątrz kolano i kanał nad podłogę. zagroda, pomiędzy wlotem powietrza a miejscem czerpania powietrza przez kocioł. Wygląda śmiesznie, działa i nie wychładza kotłowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim się już całkiem w ton mentorski zapędzisz - warto by wylądować na wątku Ranking kotłów na ekogroszek. Tam doczekaliśmy się na Jareckiego. I z tego co pisze oraz z zamieszczonej korespondencji z przedstawicielem ICHPW wynika, że zwykły łgarz z Ciebie. No i kombinator też. No a dla mnie łgarze to szmaciarze. Szmaciarze z kolei kwalifikacji na mentorów nie posiadają.

 

Zechciej pan ważyć dobrze słowa.

 

Przepraszam, że pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać temat dotyczących badań kotłów i chciałem wtrącić swoje 5 groszy Otóż nie jestem ani sprzedawcą ani w jaki sposób związany z jakąkolwiek firmą kotlarską Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu i jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę otóż dzieki dokumentom dostarczonym mi przez Minetru dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie Tak że dla wszystkich którzy ślędzą te forum i myślą o dofinansowaniu papiery RBera spelniaja normy . Tak ze chciałem podziekować Minertu za pomoc i "odpalenie" kotła mam nadzieję że kociołek równie dobrze będzie sie spisywał Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam śledzę kłótnie bo konwersacją tego nie można nazwać ,,,,

 

Dla osoby spoglądającej z zewnątrz, to faktycznie targowisko.

 

 

,,,, Zakupiłem kocioł ,,,, jednym z podpunktów przyznania dofinansowania przez moją gminę było badanie kotła przez akredytowaną firmę ,,,,

 

Możesz nam zainteresowanym podać ( celem weryfikacji ), dane tej firmy akredytowanej.

 

 

,,,, dostałem pełne dofinansowanie chciałem zaznaczyć że te papiery nie są sprawdzane przez byle urzędniczyne ale wysyłane do Katowic i tam sprawdzane dopiero Katowice przyznaja dofinansowanie ,,,,

 

Możesz podać z jakiego programu dofinansowania wymiany kotłow korzystałeś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu

Czyli jednym słowem minertu Cię wy...ł bez mydła ;)

Z tego co kojarzę kocioł o takiej mocy grzewczej będzie u Ciebie o ok.300% przewymiarowany w stosunku do tego jakiej mocy grzewczej potrzebujesz ;)

Łot takich mamy forumowych sprzedawców ;)

Strzyżenie owieczek i łowcy jeleni to ich główny cel :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...