Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Endriu nie poć się bo będziesz śmierdział potem przed snem, a skąd wiesz że to Racibórz ? bo Malina ma tak w podpisie ?

Nic nie da zaklinanie rzeczywistości, hehe

Papier jest papier co by tu niektórzy "zawistni" marketingowcy bajdurzyli o szemraniu bo oni są tylko The Best.

Marketing Ęndriu, a Ty nie możesz wyjść z hibernacji, bo Ci ktoś w tytułami zrobił wodę z mózgu.

Urzędnik ma rację i to on decyduję a nie jakiś forumowy klecha który chce wypromować za darmo swoje nowe dzieło opluwając wszystkich dookoła :)

Jak pisałem RBRy były, są i będą kwalifikowane do dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Mam stare budownictwo myślę że kociołek mam dobrze dobrany każdy ma prawo mieć swoje zdanie Pozdrawam

Pamiętam Twoje rozterki na temat doboru mocy kotła także wiem,że minertu poszedł po bandzie i zrobił kuku inwestorowi ale za to ma grubszy portfel ;)

A inwestor zielony to i nie zorientuje się,że ktoś zrobił mu kuku :)

 

I tu nie o zdanie chodzi a o czystą matematykę gdzie 2+2=4 a nie 6 ;)

 

Ostatnio w dziale kominki zapodałem takie zdanie:

Zacząłem cenić Foresta czyli Salon... bo chcialem żeby mi sprzedający wkład zrobił od A do Z z montażem ale poradził mi,że taniej wyjdzie jak sobie na własną rękę to zamontuje.

A mógł mnie skroic za to równo :)

 

Uczcie się Panowie sprzedawcy kotłów na ekosyf...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak ze chciałem podziekować Minertu za pomoc i "odpalenie" kotła mam nadzieję że kociołek równie dobrze będzie sie spisywał Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Czy równie wdzięcznie będziesz dziękował minertu jak Twój parowóz 17kW będzie pracował na mocy 15% ze sprawnością 20% czyli jak wrzucisz ekosyfu za 1000zł to 800zł wyjdzie kominem a 200zł zostanie w domu ?

Czy minertu Cię o tym poinformował ?

minertu,kogo tu przysyłasz ?

Swoje bezmyślne owieczki ?

Byś się wstydził...

ale ryl to ryl ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Arturo to ja sobie wybrałem taki kociołek i to była moja decyzja nikt mnie do niczego nie zmuszał ani przysyłał(tak ciężko to zrozumięć) z tego co obserwuje forum jesteś przesiąknięty nienawiścią do kotłow dlatego nie traktuje twych wpisów poważnie Jak zauważyłes co myśle jak jeszcze raz przeczytasz moje wpisy to zauważysz ze nie wychwalam kociołka po prostu ciesze sie ze dostalem dofinansowanie o czym informuje userów którzy mieli również rozterki takie jak ja bo tak na taki kociołek nie było by mnie stać zresztą akurat Tobie nie chce mie sie tego tłumaczyć Cieszę sie że nie skończyło sie na kociołku 29kw a co do kodu Karaoka ma rację kod jest inny co zresztą Andrzejowi M wytłumaczyłem Pozdrawiam Edytowane przez malina321
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam Arturo to ja sobie wybrałem taki kociołek i to była moja decyzja nikt mnie do niczego nie zmuszał ani przysyłał(tak ciężko to zrozumięć) z tego co obserwuje forum jesteś przesiąknięty nienawiścią do kotłow dlatego nie traktuje twych wpisów poważnie Jak zauważyłes co myśle jak jeszcze raz przeczytasz moje wpisy to zauważysz ze nie wychwalam kociołka po prostu ciesze sie ze dostalem dofinansowanie o czym informuje userów którzy mieli również rozterki takie jak ja bo tak na taki kociołek nie było by mnie stać zresztą akurat Tobie nie chce mie sie tego tłumaczyć Cieszę sie że nie skończyło sie na kociołku 29kw a co do kodu Karaoka ma rację kod jest inny co zresztą Andrzejowi M wytłumaczyłem Pozdrawiam

Czy sprzedawca poinformował Cię z jaką sprawnością będzie pracował ten kocioł na mocy 2-3kW czyli na 12-15% mocy nominalnej przez większość roku ?

Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2

Zakupiłem kocioł rbr 17kw u Minertu
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo chłopie, wyjaśnił Ci Malina jak chłop krowie na rowie a Ty dalej pitolisz aby pitolić.

Napisałem Ci nie raz, Ty nie masz pojęcia bladego o tym co dzieje się w hurtowniach czy sklepach hydraulicznych, Ty żyjesz w wirtualnym świecie forum.

Gdyby Malina nie trafił pewnie przypadkowo na to forum, zaaplikowano by mu kocioł 29kW o czym sam tutaj napisał.

Tak Artek wygląda rzeczywistość.

Wiesz ile kotłów nie sprzedałem tylko dla tego że z uporem maniaka wykłócałem się z potencjalnym klientem o to właśnie że chce kupić za duży mocą kocioł, aż się wkurzył i więcej nie zadzwonił bo lokalni instalatorzy i sprzedawcy mieli większy dar przekonywania że te 12 czy 15kW zapasu na czarną godzinę nie zaszkodzi a zawsze mogą przy tym więcej zarobić a gościu się buja później z takim klocem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kalkulatorku zabrakło baterii? Policz. Ośmieszaj się dalej. Na takie pytanie odpowiedzą tylko pomiary a nie gdybanie. Nikt odpowiedzialny nie udzieli bez tego precyzyjnej odpowiedzi. Natomiast każdy "codziennie" widzi sprawność w złotówkach i bywa, że jest zadowolony.

Sprawność w złotówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo chłopie, wyjaśnił Ci Malina jak chłop krowie na rowie a Ty dalej pitolisz aby pitolić.

Napisałem Ci nie raz, Ty nie masz pojęcia bladego o tym co dzieje się w hurtowniach czy sklepach hydraulicznych, Ty żyjesz w wirtualnym świecie forum.

Gdyby Malina nie trafił pewnie przypadkowo na to forum, zaaplikowano by mu kocioł 29kW o czym sam tutaj napisał.

Tak Artek wygląda rzeczywistość.

Wiesz ile kotłów nie sprzedałem tylko dla tego że z uporem maniaka wykłócałem się z potencjalnym klientem o to właśnie że chce kupić za duży mocą kocioł, aż się wkurzył i więcej nie zadzwonił bo lokalni instalatorzy i sprzedawcy mieli większy dar przekonywania że te 12 czy 15kW zapasu na czarną godzinę nie zaszkodzi a zawsze mogą przy tym więcej zarobić a gościu się buja później z takim klocem.

To może to im przemówi do rozsądku ?

Czy równie wdzięcznie będziesz dziękował minertu jak Twój parowóz 17kW będzie pracował na mocy 15% ze sprawnością 20% czyli jak wrzucisz ekosyfu za 1000zł to 800zł wyjdzie kominem a 200zł zostanie w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem minertu Cię wy...ł bez mydła ;)

Z tego co kojarzę kocioł o takiej mocy grzewczej będzie u Ciebie o ok.300% przewymiarowany w stosunku do tego jakiej mocy grzewczej potrzebujesz ;)

Łot takich mamy forumowych sprzedawców ;)

Strzyżenie owieczek i łowcy jeleni to ich główny cel :)

 

Ty się od minertu odp.....l!!! Jak nie masz pojęcia o kotłach i starym budownictwie to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty się od minertu odp.....l!!! Jak nie masz pojęcia o kotłach i starym budownictwie to się nie wypowiadaj.

:

Panowie byłem poraz kolejny na ciełowlasciwe.pl zrobilem bardzo dokladny bilans tym razem wyszedl mi piec 8kw na na moje 175m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Szczyt inteligencji: 17kW będzie pracował na mocy 15% ze sprawnością 20% czyli jak wrzucisz ekosyfu za 1000zł to 800zł wyjdzie kominem a 200zł zostanie w domu ?

No dokładnie tak.

Ale jak powiadasz nieświadomość jest wielka ;)

Natomiast każdy "codziennie" widzi sprawność w złotówkach i bywa, że jest zadowolony.

Sprawność w złotówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeśli nie widzisz absurdalności tego wyliczenia to serdeczne wyrazy współczucia.

A co tam jest absurdalnego ? Że praca kotła 17kW jak dom potrzebuje tylko 2,5kW skutkuje tym,że z 1000zł wrzuconego do kotła 800zł wylatuje kominem a tylko 200zł zostaje i grzeje dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskwalifikuje brak wiedzy. Wiedzy która nawet uwidoczniona została w tym wątku. Po znajomości zdradzę Ci to dla niektórych oczywistą wiedzę. Moc kotła i jego sprawność nie są liniowe. W pewnym zakresie w miarę spadku mocy rośnie sprawność, by w pewnym momencie polecieć w dół. Lecz nigdy liniowo i nigdy do zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest absurdalnego ? Że praca kotła 17kW jak dom potrzebuje tylko 2,5kW skutkuje tym,że z 1000zł wrzuconego do kotła 800zł wylatuje kominem a tylko 200zł zostaje i grzeje dom ?

 

To kompletna bzdura. Jak już kiedyś pisałem - jeśli w domu

jest np. termostat pokojowy, a sterownik jest 2-stanowy, kocioł

pracuje zawsze na 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kompletna bzdura. Jak już kiedyś pisałem - jeśli w domu

jest np. termostat pokojowy, a sterownik jest 2-stanowy, kocioł

pracuje zawsze na 100% mocy.

Włodku to po części jest prawda bo w dwustanie to operator ustawia parametry pod te 100% i te 100% jest też niewiadomą.

Przykładowo operator może ustawić 3s podawania, 60s przerwy i nadmuch powiedzmy 36% pomijając już wydajność i model wentylatora, tak przykładowo.

Wtedy będzie to jakieś 100% mocy jakie ustalił operator a w rzeczywistości to może być powiedzmy 3kW.

Jeśli ten sam operator ustawi też 3s podawania i powiedzmy 9s przerwy a nadmuch 65% to też będzie jakieś 100% ustalone przez operatora.

Zależy też co uważasz za te 100%, czego te 100% się dotyczy.

Czy zgodzisz się z tym co napisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...