Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Aaa, 100% mocy ustawionej przez operatora... 3 kW przy tym kotle 17kW ? ;)

Dokładnie jest taka możliwość w dwustanie ( w tych najbardziej możliwe ) a także innych sterownikach automatycznych, czy z jakimiś PIDami które mogę modulować mocą.

Także skomentowałem post Włodka że to i prawda i nie do końca prawda bo zależy co rozpatrujemy pod tymi 100%-tami.

Włodek napisał o ustalonych pod dwustan 100% ale tutaj równie dobrze te 100% może oznaczać 3, 5, 7, 10,12, 17 czy nawet 20kW.

Można rozważając przyjąć też że te 100% to na przykład moc nominalna w tym przypadku 17kW a można rozważać moc maksymalną która może być nawet 20kW i też można pisać 100%.

My węglarze po prostu inaczej rozumujemy, większość która trochę siedzi w temacie wie o co chodzi ale dobrze że zaczynacie się powolutku uczyć podstaw, może spowoduje to mniej nieporozumień w wątkach :)

Nawet widzisz w tym konkretnym wątku o konkretnym kotle udowodniono na papierze że kocioł może pracować na 100% mocy i na 30% tej mocy z wysoką sprawnością i niską emisją, także te złośliwości Artura i wpisy o 15-to czy 20-to %-owej sprawności nijak się tu prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie jest taka możliwość w dwustanie ( w tych najbardziej możliwe ) a także innych sterownikach automatycznych, czy z jakimiś PIDami które mogę modulować mocą.

 

 

3 kW to 18 % mocy znamionowej

Włodek_PID napisał o tym dwustanowym trybie pracy i tych 100% tak, jakby kocioł uzyskiwał wtedy nominalna sprawność.

Z jaka sprawnością bedzie pracował kocioł 17 kW przy 18% mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę żeby, jak przystało na techników. zachować minimum staranności, młodzież czyta, moc, ciepło, energia, wszystko za pomocą jednej jednostki, [kW]. Nie jestem żadnym purystą, sam popełniam fleki, ale jam amator, a ostatnio naprawdę poważni dyskutanci przestali zauważać takie niby drobiazgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No dobra, grzeję tylko cwu. Spalam 3kg miału na dobę, 90kg na miesiąc czyli 40zł wychodzi. Arturek pisze, że spalam z 20% sprawnością. Czyli ile pieniędzy idzie mi w komin?

Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e

Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.

Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

 

Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy ;)

Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.

Sprawność masz po zboju :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e

Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.

Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

 

Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy ;)

Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.

Sprawność masz po zboju :)

 

rachunek.jpg

 

Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.

W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.

5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.

 

Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera

dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.

Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.

 

Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]325472[/ATTACH]

 

Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.

W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.

5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.

 

Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera

dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.

Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.

 

Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...:lol2:

Przy pompce dzielisz to przez 3 bo 'KOP'! Czyli 100zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e

Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.

Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

Możesz wytlumaczyc związek pomiędzy sprawnością a ceną paliwa:confused:

Idąc tym tropem gdybyś kupał porządny prąd za 80gr za kWh a nie jakiś szajs za 28gr to twoja pompa pracowałała by zdecydowaniae lepiej i wydajniej niż obecnie.

 

Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy ;)

Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.

Sprawność masz po zboju :)

Z 266kWh uzyskasz 7600l ciepłej wody podgrzanej o 30°C czyli obecnie jakieś 45°C (zima będzie ot ok 36-38°C) co dziennie daje 253 litr wody - gdzie tu kosmos?? Przy standardowej 4osobowej rodzinie to po sześcdziesiat parę litrów ciepłej wody - szału nie ma raczej standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e

Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.

Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

 

Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy ;)

Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.

Sprawność masz po zboju :)

 

Ja płaciłem za eko 550zł a teraz za groszek 580. Jak wytłumaczysz że mając dom dużo większy mamy podobne koszta ogrzewania,cwu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak wytłumaczysz że mając dom dużo większy mamy podobne koszta ogrzewania,cwu??

Naprawdę mamy podobne koszta c.o ? Na ogrzewanie w sezonie grzewczym zużywasz poniżej 1t ekosyfu,badziewia od ruskich ? Bo ja na ogrzewanie za sezon grzewczy zużywam 1900kWh co daje 551zł :)

Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.

W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.

5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.

Jeszcze taryfę poproszę ;)

Z tego co widzę,musisz mieć jeszcze kilka takich bojlerów bo to zużycie na 1 osobę chyba tylko a nawet na pół osoby ;)

Z 266kWh uzyskasz 7600l ciepłej wody podgrzanej o 30°C czyli obecnie jakieś 45°C (zima będzie ot ok 36-38°C) co dziennie daje 253 litr wody - gdzie tu kosmos?? Przy standardowej 4osobowej rodzinie to po sześcdziesiat parę litrów ciepłej wody - szału nie ma raczej standard.

No fakt,szału nie ma na 4 osoby ale już na 3 jest ok.

Zauważ,że tyle kosztuje grzanie cwu przy ekosyfie w normalnej cenie z polskich kopalń a nie jakimś g...em czyli widać,że sprawność mając normalne paliwo jest naprawdę zarąbista,tak jakby grzać prądem a nie syfem ;)

Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera

dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.

Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.

Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...:lol2:

70zł w Tauron Gliwice w G12W to jest ok.241kWh czyli 8kWh/dobę,masz pytania ?

Jeśli tak to zadzwoń na infolinię Taurona :)

 

Przy pompce dzielisz to przez 3 bo 'KOP'! Czyli 100zł miesięcznie.

No dokładnie,a jak się jeszcze grzeje w G12W to wychodzi 30-40zł miesięcznie :)

I weź go namów na ekosyf ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,że tyle kosztuje grzanie cwu przy ekosyfie w normalnej cenie z polskich kopalń a nie jakimś g...em czyli widać,że sprawność mając normalne paliwo jest naprawdę zarąbista,tak jakby grzać prądem a nie syfem ;)

1. Nadal nie widzę czym różni się (poza granulacją) miał od ekogroszku, groszku czy dowolnego innego sortymentu

2. Na jakiej podstawie zakładasz, że węgiel z rosji jest gorszy od polskiego. Z opini korzystających z niego wynika wręcz coś dokładnie odwrotnego

3. Na jakiej podstawie zakładasz, ze cena ma bezpośredni wpływ na jakośc paliwa i sprawnośc jego spoalania. Ceny węgla na moim terenie są dwukrotnie wyższe niż w miejscu jego wydobycia (ceny detaliczne) - czy to oznacza że jest zdecydowanie lepszy bo droższy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmijmy, że taka, jaka występuje pomiędzy 30 a 100% mocy i na podstawie której klasyfikuje się kotły.

 

Ok więc jeśli kocioł przy 30% mocy ma sprawność 85% to nawet gdyby poniżej tego wchodził w podtrzymanie żeby uzyskać 18% uzyskamy 18/30*85 = 51% sprawności [licząc podtrzymanie jako 100% stratę].

 

Z praktyki u mnie inny kocioł 18 kW przy grzaniu samej CWU latem osiąga 35-40%, a przy 3-4 kW już 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70zł w Tauron Gliwice w G12W to jest ok.241kWh czyli 8kWh/dobę,masz pytania ?

Jeśli tak to zadzwoń na infolinię Taurona :)

Jak rozwiązac problem podgrzania 375L w ciągu doby posiadając zasobnik CWU o pojemnosci 150l przy założeniu korzystania jedynie z teryfy G12????

Ta taryfa nie nadaję się do każdej sytuacji i nie dla każdego. Niewiele osób, które znam są zadowolone po przejściu na nią. Ja na niej zyskałem ok. 100zł w skali miesiąca, ale większości osób rachunki urosły i wracają do taryfy całodobowej.

Arturo możesz zaklinac rzeczywistośc na swój sposób, ale nie przekonasz rzeszy korzytających z węgla, że są idiotami i wydają dwa razy więcej niż gdyby ogrzewali dom prądem.

Jedynym konkurentem dla węgla jest pompa, ta jednak przegrywa z kotłami przy zakupie. I nie wyskakuj tutaj z kotłowniami i kominami, bo w wiekszości domów one już są i nie trzeba w nie inwestowac, a nowych domów w Polsce mamy kilkanaście procent - porównując różnice w cenie zakupu kotła vs pompa nawet powietrzna, pozostaje nam nadwyżka gotówki, która wystarczy przynajmniej na pięcioletni zapas paliwa, co oznacza koszt wytworzenia 1kWh w cenie 0,00zł bez względu na to czy sprawnośc mamy na poziomie 50% czy 90%

Już Ci kiedyś pisałem, że przez dwa sezony wytwarzałem energię za ok 2-3gr za 1kWh - wiec się da, ale nie oznacza to, że taka możliwośc jest dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...