Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość Arturo72
Jak rozwiązac problem podgrzania 375L w ciągu doby posiadając zasobnik CWU o pojemnosci 150l przy założeniu korzystania jedynie z teryfy G12????

No jaki jest problem ?

Grzejesz te 150l do 6.00 do temp.90st.C i masz 300l dostępne do 13.00 następnie do 15.00 dogrzewasz te 150l do temp.90st.C i masz następne 300l do 22.00

Całe weekendy masz też 1kWh w cenie 0,29zł bez rozróżniania godzin.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaproponowałeś najgorsze rozwiązanie z możliwych:

1. Grzenie do tak wysokich wartości źle wpływa na trawałośc wszystkich elementów systemu, a po drugie obniża sprawnośc całego układu.

2. W typowym zasobniku jest grzałka o mocy 2000W, dostosowana do korzystania z tzw " normalnego" prądu w gniazdu. O ile nocą jest to możliwe, to zagrzanie wody po porannym jej zużyciu o 75°C zajmie ok. 6,5 godziny, co dyskfalifikuje okres od 13.00 do 15.00. (zagrzenie tej ilości wody o 30°C zajmie ok 2godziny 40minut - więc jest realne)

3. Utrzymywanie gotowości zasobnika na poziomie 90°C będzie kosztowało dodatkowe kilowaty w skali doby, zdecydowanie większe niż utrzymywanie 40-45°C

4.Wymaga to dodatkowych nakładów na termostat na wyjsciu*.

5. O ile rano mamy do dyspozycji wystaczającą ilośc wody, to po południu już będziemy musieli wspomagac się droższą taryfą i narazimy się na dodatkowe koszty poza założona kalkulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek czego chyba nie zrobiłeś jest to około 90%.

 

 

ale moje pytanie jest takie (czego nie zrozumiałeś) :

Włodek_PID napisał o tym dwustanowym trybie pracy i tych 100% tak, jakby kocioł uzyskiwał wtedy nominalna sprawność.

Z jaka sprawnością bedzie pracował kocioł 17 kW przy 18% mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,że tyle kosztuje grzanie cwu przy ekosyfie w normalnej cenie z polskich kopalń a nie jakimś g...em czyli widać,że sprawność mając normalne paliwo jest naprawdę zarąbista,tak jakby grzać prądem a nie syfem ;)

 

Polska chciała wprowadzić ograniczenia importu węgla z Rosji na podstawie kontroli jakości. Okazało się, że normy polski węgiel nie spełnia z części kopalń, a rosyjski w większości spełnia. I co rosyjskie takie gówno? Ty się chwalisz, że korzystasz z drugiej taryfy, dla mnie to rosyjski miał to druga taryfa, wcale nie gorsza. Piszesz fakty zmanipulowane i wygodne dla ciebie. Klasyczny hojrak w necie a pi..da w realnym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tylko wróżka wie, jaką sprawność średniosezonową uzyska RBR 17kW włożony do domu, który potrzebuje (i to tylko na kilka-kilkanaście dni w roku) kotłą o mocy 8kW.

 

Odpowiem tak : widziałem setki kotłów i instalacji na węgiel.

Różnych kotłów, nie RBR. Nie znam nikogo, kto chce przejść na

prąd lub pompę ciepła. To taka teoria ekonomiczna - ludzie liczą

pieniądze, a nie sprawność kotła. :)

Śpij spokojnie i nie martw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak : widziałem setki kotłów i instalacji na węgiel.

Różnych kotłów, nie RBR. Nie znam nikogo, kto chce przejść na

prąd lub pompę ciepła. To taka teoria ekonomiczna - ludzie liczą

pieniądze, a nie sprawność kotła. :)

Śpij spokojnie i nie martw się.

 

No a co zrobią, jak już wdepnęli w gó...o (myślę tu o posiadaczach nowych domów, tych w starych jestem gotów zrozumieć).

Natomiast warto, aby ci, którzy dopiero planują taki system w swoich nowobudowanych domach, wiedzieli, że dla ich domów ani to EKOnomiczne, ani EKOlogiczne.

O komforcie użytkowania nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tylko wróżka wie, jaką sprawność średniosezonową uzyska RBR 17kW włożony do domu, który potrzebuje (i to tylko na kilka-kilkanaście dni w roku) kotłą o mocy 8kW.

 

Ja mam coś takiego.Kocioł I co? około 3,5 tony jareta po 550zł . Nie wiem jaka sprawność [ według papierów mój kocioł ma ją wysoką ] ale wiem ile płace za węgiel w skali roku. Dla mnie to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tylko wróżka wie, jaką sprawność średniosezonową uzyska RBR 17kW włożony do domu, który potrzebuje (i to tylko na kilka-kilkanaście dni w roku) kotłą o mocy 8kW.

Tak Tylko wróżka może Ci na to pytanie odpowiedzieć bo ja podając Ci tu takie rzeczy bardzo bym się wygłupił.

Mogę Ci napisać z tego co się nauczyłem tutaj od światlejszym w tych rzeczach że wg. nowej normy 303-5:2012 kocioł musi na 100% i na 30% spełnić warunki emisyjno sprawnościowe gdzie ta sprawność na 30% musi być ponad 86% czyli licząc z 17kW wyjdzie że przy około 5,1kW musi mieć ponad te 86%, gdzie przy 18% wyjdzie to z pały podając ciut ponad 3kW a tutaj jak nawet Zawijan pisał że jak na razie w kotle o którym mowa w tym wątku nie robiono takich badań to skąd ja mam to wiedzieć, ha ?

Ja nie mam takich "szaf" jak mają w Zabrzu :)

A tutaj masz wpisz wyjaśniający którego tak Arturo się przykleił a Ty zaraz za nim, może przeczytasz zanim zaczniesz wyrokować czy coś stwierdzać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6910214&viewfull=1#post6910214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co zrobią, jak już wdepnęli w gó...o (myślę tu o posiadaczach nowych domów, tych w starych jestem gotów zrozumieć).

Natomiast warto, aby ci, którzy dopiero planują taki system w swoich nowobudowanych domach, wiedzieli, że dla ich domów ani to EKOnomiczne, ani EKOlogiczne.

O komforcie użytkowania nie wspominając.

Widzsz że Ci co wdepnęli jakoś też są zadowoleni a i płacą w większości niższe rachunki za grzanie CWU czy CO nie wywalając masę szmalu na te chińskie zabawki zwane pompą ciepła, jak już któryś z kolegów napisał za samą różnicę w cenie zakupu mają zapas paliwa na kilka lat czyli rachunek przez kilka lat za CO i CWU równy 0

słownie ZERO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jak już któryś z kolegów napisał za samą różnicę w cenie zakupu mają zapas paliwa na kilka lat czyli rachunek przez kilka lat za CO i CWU równy 0

słownie ZERO :)

No to ja też napiszę a nie tylko koledzy ;)

Nie inwestując w kocioł i komin jakieś 12tys.zł a jedynie w Kospel za 3tys.zl ma się zapas paliwa na kilka lat czyli rachunek przez kilka lat za c.o i cwu równy 0.

Słownie ZERO :)

Nie wspominając o konieczności posiadania dodatkowej kotłowni do ekosyfu też nie za darmo.

A ile kosztuje powietrzna pompa w miejsce komina i kotła ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzsz że Ci co wdepnęli jakoś też są zadowoleni a i płacą w większości niższe rachunki za grzanie CWU czy CO nie wywalając masę szmalu na te chińskie zabawki zwane pompą ciepła, jak już któryś z kolegów napisał za samą różnicę w cenie zakupu mają zapas paliwa na kilka lat czyli rachunek przez kilka lat za CO i CWU równy 0

słownie ZERO :)

 

a ja przetestuje jak to wychodzi z grzałką elenktyczną mam porównanie z zeszłego sezonu oraz z poprzednich miesięcy gdzie zużywałem około 100Kg/ miału / ekogroszku na miesiąc co wychodziło w granicach (60-90) zł na miesiąc. Teraz od tygodnia mam grzałkę 3KW z termostatem i zobaczymy jak będzie, jedno co wiem to to że przy eko nie było sytuacji by wody ciepłej brakło. a przy grzałce juz się tak zdarzyło, lecz to dopiero testy więc zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jedno co wiem to to że przy eko nie było sytuacji by wody ciepłej brakło. a przy grzałce juz się tak zdarzyło, lecz to dopiero testy więc zobaczymy jak wyjdzie.

A pojemność zasobnika jaką masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też napiszę a nie tylko koledzy ;)

Nie inwestując w kocioł i komin jakieś 12tys.zł a jedynie w Kospel za 3tys.zl ma się zapas paliwa na kilka lat czyli rachunek przez kilka lat za c.o i cwu równy 0.

Słownie ZERO :)

Nie wspominając o konieczności posiadania dodatkowej kotłowni do ekosyfu też nie za darmo.

A ile kosztuje powietrzna pompa w miejsce komina i kotła ?

Artur zaczynasz mocno schodzić z tematu.

Przypomnę Ci że dyskusja wywiązała się z Twojego szkalowania minertu jak to kolegę Malina w ciupagę zrobił co jest nieprawdą jak przyznał sam Malina bo to był jego wybór a chciano mu wcisnąć kocioł 29kW, to tak dla przypomnienia.

Kolega Malina ma starszy dom, który ma kotłownię i komin także tutaj też 0 dodatkowych kosztów, jest tylko kocioł.

Ile trzeba by wydać na pompę do tego domu czytając to co napisał Malina, oczywiście zapominając również o taryfach bo nic Ci tam z nich ?

http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6910214

Myślę że byłby zrujnowany samym zakupem tej pompy ( brak dopłaty która była do zakupu kotła ) i kosztami ogrzewania swojego domu.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ile trzeba by wydać na pompę do tego domu czytając to co napisał Malina, oczywiście zapominając również o taryfach bo nic Ci tam z nich ?

Ale kto mówi o pompie i gdzie ??

Jeśli w domu nie ma 100% podłogówki to oczywistym jest,że pompa do takiego domu się nie nadaje i nie będzie się nadawała.

Gość ma wyliczoną moc na ciepłowłasciwe na 8kW w największe mrozy a kupił parowóz 17kW na prawie 3 takie domy.

Ktoś mu sprzedał ten prawie 300% mocniejszy niż powinien parowóz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przetestuje jak to wychodzi z grzałką elenktyczną mam porównanie z zeszłego sezonu oraz z poprzednich miesięcy gdzie zużywałem około 100Kg/ miału / ekogroszku na miesiąc co wychodziło w granicach (60-90) zł na miesiąc. Teraz od tygodnia mam grzałkę 3KW z termostatem i zobaczymy jak będzie, jedno co wiem to to że przy eko nie było sytuacji by wody ciepłej brakło. a przy grzałce juz się tak zdarzyło, lecz to dopiero testy więc zobaczymy jak wyjdzie.

 

wskakuj na II taryfę, bo będzie niemiło. Ja mam na lato zasobnik elektryczny i sobie chwalę, ale rodzina nieduża i w większości w ciągu dnia poza domem. A w łikend taryfa obowiązuje od 22.00 w piątek, wiec pełen luz..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...