Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość Arturo72
Kolejny mit forumowego "znaffcy" ;)

Nie mit,nie mit.

Co z tego,że są pompy HT jak sprawność przy grzejnikach ściennych będzie cieniutka ? A potem larum na forum jak to pompy są nie dość,że drogie to jeszcze rachunki duże.

Pompa ciepła to urządzenie niskotemperaturowe i najwyższą sprawność ma przy jak najniższej temperaturze zasilania a jak 28st.C zapodasz w grzejniki to musisz mieć nimi całą ścianę lub dwie wytapetowane żeby odczuć ciepło ;)

Także pod tym względem pompa ciepła nie nadaje się tam gdzie są grzejniki ścienne ze względu na spodziewany niski COP.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Dalej mit

Moja instalacja grzejnikowa pracuje na 45/35°C

Co mam wyklejac, bo nie bardzo kojarzę??

No właśnie czyli na wysoką temperaturę zasilania,to teraz zerknij jaki wpływ temperatura zasilania ma na COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto mówi o pompie i gdzie ??

Jeśli w domu nie ma 100% podłogówki to oczywistym jest,że pompa do takiego domu się nie nadaje i nie będzie się nadawała.

Gość ma wyliczoną moc na ciepłowłasciwe na 8kW w największe mrozy a kupił parowóz 17kW na prawie 3 takie domy.

Ktoś mu sprzedał ten prawie 300% mocniejszy niż powinien parowóz.

Czytałeś to ? bo widzę że chyba nie i tylko tak baźgrzesz pod publikę:

http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6910214

300% to jest przewymiarowana Twoja pompa ciepła a choćby przyjął optymistycznie te 8kW u Maliny to kocioł jest dużo mniej przewymiarowany niż Twoja pompa bo jak ma się 17kW do 8-ciu w wersji bardzo optymistycznej do tego co piszesz o 300% o tym przewymiarowaniu, coś chyba liczydło szwankuje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

300% to jest przewymiarowana Twoja pompa ciepła a choćby przyjął optymistycznie te 8kW u Maliny to kocioł jest dużo mniej przewymiarowany niż Twoja pompa bo jak ma się 17kW do 8-ciu w wersji bardzo optymistycznej do tego co piszesz o 300% o tym przewymiarowaniu, coś chyba liczydło szwankuje ? :)

3,5kW*24h=85kW/10h=8,5kW

Liczydło bardzo dobre,w przeciwieństwie do Waszych a i sprawność od 1-9kW będzie identyczna czego o tym parowozie się nie powie.

Doskonale o tym wiem, ale nie oznacza to że nie da rady zasilac grzejników, tylko że spadnie COP. Ale nadal będzie ono większe niż 1.

Kupować pompę tylko po to,żeby COP był niedużo ponad 1 to ciekawy pogląd ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci to wkleiłem żebyś to przeczytał kolego Arturo spóbuję Ci to wytłumaczyć ostatni raz Otóż to OZC które robiłem było niekompletne brakowało mi mocy pieca(piec robiony) spalałem duże ilosci drzewa którego tam nie wpisałem tak ze to OZC nie całkiem do tego mam stare budownictwo bez porządnego audytu nie bardzo strzelać .Dodatkowo częste braki prądu(raz a nawet dwa razy w tygodniu) chciałem zabezpieczyć sie w większy ruszt awaryjny(wiem żę to też nie jest wyjscie ale czuję sie pewniej) Wiem ze kociłoł bedzie miał mniejsza sprawność gdyż śledze to forum przeszło rok i chodz nie porównuję swojej wiedzy co do niektórych tutaj wiem co nieco co i dla zaspokojenia Twojej ciekawosci rozmawiałem o tym z Minertu osobiscie kilka godzin (dosłownie kilka godz miałem setki pytań) nikt w zwykłym sklepie nie poświeciłby mi tyle czasu ciesze sie bo o mały włos miałbym kocioł 29kw tłokowy i zrusztem wodnym tak jak dziesiatki moich sasiadów ( Ci to są szczęśliwi) Z tego co wiem TY nie śledzisz tego forum dla poszerzenia wiedzy lecz dla kasy więc na nic zdają sie Twoje kąśliwe uwagi.Pozdrawiam serdecznie również i Ciebie miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to OZC które robiłem było niekompletne brakowało mi mocy pieca(piec robiony) spalałem duże ilosci drzewa którego tam nie wpisałem tak ze to OZC nie całkiem do tego mam stare budownictwo bez porządnego audytu nie bardzo strzelać .

 

To nie było zadne ozc, ozc nie uwzglednia ani rodzaju systemu grzewczego, ani rodzaju opału. OZC okresla parametry energetyczne budynku bez uwzglenienia systemu grzewczego i podaje zapotrzebowanie na ciepło oraz projektowe obciązenie cieplne budynku, to co okreslasz ozc jest w istocie audytem energetycznym, a w zasadzie tylko szacunkiem i to zgrubnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co jest tam moc kotła i ilość spalonego opału ?

 

Pytasz o ciepłowłasciwe.pl ? Jezeli tak to jest program do okreslenia szacunkowego zuzycia opału, podaje tez projektowe obciązenie cieplne budynku oraz zapotrzebowanie na ciepło. Cos w rodzaju takiego uproszczonego audytu energetycznego. Dokładnosc uzyskanych wyników jest problematyczna, najwieksze róznice mozna zaobserwowac w okresleniu rozkładu procentowego strat przez poszczegolne przegrody i wentylację. Program ten moze słuzyc do zgrubnych szacunków parametrów energetycznych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto mówi o pompie i gdzie ??

Jeśli w domu nie ma 100% podłogówki to oczywistym jest,że pompa do takiego domu się nie nadaje i nie będzie się nadawała.

Gość ma wyliczoną moc na ciepłowłasciwe na 8kW w największe mrozy a kupił parowóz 17kW na prawie 3 takie domy.

Ktoś mu sprzedał ten prawie 300% mocniejszy niż powinien parowóz.

 

Największy matematyk tego forum podał, że 17 kW to prawie 300% więcej niż 8 kW :lol2:

 

 

Moim skromnym zdaniem 100% więcej od 8 kW to 16 kW, 200% to 24, a 300% to 32 kW, ale co ja tam wiem w końcu na wyższej matematyce skończyłem edukację, a tu jakaś najwyższa chyba działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...